به دلیل روابط خوبی که بین دو کشور چین و ایران برقرار است هر ساله گردشگران زیادی از کشور چین به ایران وارد می شوند، اتباع چینین با اهداف مختلفی به ایران سفر می کنند اگر می خواهید از شرایط صدور ویزا برای اتباع چینی و مدارک لازم برای دریافت ویزای ایران آشنا شوید به شما پیشنهاد می شود با ما تا پایان مقاله همراه باشید تا به تمامی پرسش های شما پاسخ داده شود.

صدور انواع ویزای کشور ایران برای اتباع چینی

اتباع چینی برای ورود به ایران باید در ابتدا اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند، شخص  باید با توجه به هدفی که از سفر به ایران دارد نسبت به دریافت ویزا اقدام کند به عنوان مثال شخصی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور ایران را دارند باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند، افرادی که برای تماشای جاذبه های گردشگری می خواهند به ایران سفر کنند باید ویزای توریستی ایران را دریافت کنند همچنین افرادی که برای تجارت قصد سفر کرده اند باید ویزای تجاری ایران را دریافت کرده و با آن ویزا به ایران سفر کنند، در صورتی که شخص تبعه ی چینی با شما نسبتی داشته باشد می تواند با دریافت ویزای خانوادگی ایران به این کشور سفر کند یکی دیگر از انواع ویزای ایران برای اتباع چینی  ویزای مربوط به افراد سیاسی و ویزای عبور و مرور در کشور می باشد.

مراحل دریافت ویزای ایران برای اتباع چینی

شخص متقاضی تبعه ی چین برای دریافت ویزای ایران باید مراحل ذیل را سپری کند:

 1. تکمیل فرم ثبت نام ویزا
 2. دریافت نوبت سفارت
 3. پیکاپ ویزا و پاسپورت

در مرحله ی اول شخص باید فرم ثبت نام ویزای ایران را تکمیل کرده و به آدرس ایمیل سفارت ایران یا کنسولگری ارسال نماید، در صورت موافقت با درخواست شما برایتان زمانی جهت مصاحبه در نظر گرفته می شود شخص متقاضی موظف است در زمان مشخص شده با در دست داشتن مدارک اعلام شده به کنسولگری ایران در چین مراجعه کرده و مدارک خود را ارائه دهد.

در مرحله ی بعد از شخص متقاضی اثر انگشت گرفته می شود در مرحله ی آخر مدارک برای پیکاپ فرستاده می شوند بدین معنا که بعد از ارسال ویزا و پاسپورت به سفارت این دو به هم الصاق می شوند.

مدارک لازم جهت صدور ویزای ایران برای اتباع چینی

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای ایران برای اتباع چینی عبارت است از:

لازم به ذکر است شخص متقاضی باید در تکمیل مدارک خود دقت کافی را داشته باشد در صورتی که اشتباهی رخ دهد عواقب آن بر عهده ی شخص متقاضی خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت تمدید ویزای ایران برای اتباع چینی

شخص متقاضی از کشور چین بعد از دریافت ویزای ایران موظف است در مهلت مندرج در ویزا به کشور ایران سفر کرده و در صورت اتمام مدت اعتبار ویزایش کشور ایران را ترک کند در صورتی که شخص متقاضی بخواهد مدت زمان بیشتری در ایران اقامت داشته باشد موظف به تمدید ویزای خود می باشد. شخص با مراجعه به دفتر پلیس اتباع خارجه در شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد، تهران و تبریز می تواند نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند.

مدارک مورد نیاز جهت تمدید ویزای ایران برای اتباع چینی
 1. ارائه ی کپی از تمامی صفحات گذرنامه
 2. ارائه ی ویزای اولیه ی ورود به ایران
 3. دو قطعه عکس پرسنلی
 4. ارائه ی فرم درخواست تمدید ویزا
 5. تمبر ورود
 6. هزینه ی تمدید ویزای ایران که در حدود 35000 تومان

مدارک مورد نیاز جهت تمدید ویزای ایران برای اتباع چینی

آدرس سفارت ایران در کشور چین

به دلیل روابط خوب بین دو کشور ایران و چین سفارت و کنسولگری ایران در برخی از شهرهای چین وجود دارد و شخص متقاضی می تواند به راحتی مراحل دریافت ویزای ایران را از طریق سفارت پیگیری کند.

آدرس سفارت ایران در پکن :

china,Beijing,san li tun – dong liu JIE no.13

ایمیل : iranemb.bjs@mfa.gov.ir

آدرس سایت : beijing.mfa.ir

ساعات کاری سفارت : 9 صبح الی 17:30 عصر

ساعات کاری کنسولگری : 9 صبح الی 12:30 ظهر

تلفن سفارت: 65324870 و 2- 65322040

لازم به ذکر است سفارت ایران در چین روزهای دوشنبه تا چهارشنبه دایر می باشد.

آدرس سفارت ایران در کشور چین

ذکر چند نکته در خصوص دریافت ویزا ایران برای اتباع چینی 

در این بخش به بررسی نکاتی در خصوص اخذ ویزا برای افراد تبعه ی چینی خواهیم پرداخت:

 1. کشور چین یکی از کشورهایی است که اتباع آن می توانند ویزای فرودگاهی را در فرودگاه ایران دریافت کنند.
 2. شخص متقاضی باید حضورا در سفارت حاضر شود.
 3. عکس پرسنلی بانوان باید با حجاب کامل یعنی با روسری یا مقنعه باشد.
 4. حضور کودکانی که کمتر از شش سال دارند در سفارت الزامی نیست.
 5. اگر شخص متقاضی کمتر از 18 سال داشته باشد باید گواهی مبنی بر اجازه ی والدین خود به همراه مدارک دیگر به سفارت ارائه دهد.
 6. در شهرهای بزرگی مانند گوانگجو، شانگهای، پکن و برخی دیگر از شهرها کشور ایران سفارت خانه دارد و متقاضیان دریافت ویزا که اتباع چین هستند دیگر نیازی نیست به کشور ایران مراجعه کنند بلکه می توانند از طریق سفارت ایران در پکن اقدام به دریافت ویزا کنند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *