ایران را می توان جزء یکی از جاذبه های گردشگری و توریستی جهان دانست. هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر جهان این کشور را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند در این بین شمار زیادی از متقاضیان را اتباع کانادایی تشکیل می دهند. در ادامه ی مقاله به بررسی ویزای ایران برای اتباع کانادایی و شرایط و مدارک لازم جهت دریافت ویزا آشنا خواهیم شد.

انواع ویزای کشور ایران برای اتباع کانادایی

ویزای ایران را می توان به 13 دسته ی مختلف تقسیم بندی کرد:

ویزای توریستی ایران : این ویزا برای افرادی که می خواهند برای بازدید از جاذبه های گردشگری و توریستی ایران به این کشور سفر کنند صادر می شود.

ویزای زیارتی: نوع دیگری از ویزا، ویزای زیارتی است و برای افرادی که می خواهند به زیارتگاه ها و مراکز زیارتی ایران سفر کنند صادر می شود.

ویزای کاری، ویزای تجاری، ویزای ترانزیت، ویزای تحصیلی، ویزای خانوادگی، ویزای سیاسی، ویزای خروج، ویزای خبرنگاری انواع دیگری از ویزای ایران هستند.

فرودگاه هایی که ویزای فرودگاهی صادر می کنند

مراحل لازم جهت اخذ ویزای ایران برای اتباع کانادایی

مراحل دریافت ویزای ایران همانند سایر کشورها می باشد، شخص متقاضی باید به ایمیل سفارت ایران در کانادا ایمیلی مبنی بر دریافت ویزا ارسال کند لازم به ذکر است ایمیل ارسالی باید حاوی شماره تماس، نام و نام خانوادگی، آدرس محل سکونت باشد.

بعد از ارسال ایمیل به کنسولگری در صورتی که با درخواست شما موافقت شود برایتان وقت سفارتی برای مصاحبه در نظر گرفته می شود و شخص موظف است در تاریخ مشخص شده برای مصاحبه و تحویل مدارک خود در سفارت حاضر شود. در صورت تایید مدارک ویزا و پاسپورت شخص برای الصاق به سفارت ایران پیکاپ خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع کانادایی

برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا کشور ایران به شرح ذیل می باشد البته با توجه به درخواست شخص مبنی بر نوع ویزای ایران ممکن است ارائه ی مدارک دیگری از سوی شخص متقاضی تبعه ی کانادا الزامی باشد.

  1. ارائه ی پاسپورت با اعتبار شش ماهه
  2. ارائه ی عکس پرسنلی
  3. فرم دعوت نامه برای میهمان
  4. فرم دعوت نامه برای میزبان
  5. اثبات تمکن مالی شخص متقاضی
  6. ارائه ی کارت ملی شخص متقاضی
  7. ارائه ی مدارک رزرو هتل

لازم به ذکر است در صورت ارائه ی مدارک جعلی و تقلبی درخواست ویزای شما با مشکل مواجه خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع کانادایی

نحوه ی تمدید ویزای ایران برای اتباع کانادایی

تا زمانی که ویزای شخص متقاضی اعتبار دارد شخص اجازه دارد در کشور ایران اقامت داشته باشد ولی به محض اتمام مدت اعتبار ذکر شده در ویزا شخص باید کشور را ترک کرده و یا نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند چرا که اقامت شخص در این کشور غیر قانونی خواهد بود. به طور کلی شرایط و نحوه ی تمدید ویزای کشورها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال در صورتی که شخص تبعه ی کانادایی ویزای توریستی 30 روزه دریافت کرده باشد می تواند بعد از اتمام اعتبار ویزایش آن را برای 30 روز دیگر تمدید کند.

شخص متقاضی برای تمدید ویزای خود باید روزهای شنبه تا چهارشنبه در ساعات 7:30 تا 14 بعد از ظهر با مراجعه به دفاتر پلیس اتباع خارجه در شهرهای بزرگی مانند مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و تبریز مراجعه کنید. بهتر است 3 روز قبل از اتمام مدت اعتبار ویزا اقدام به تمدید ویزا خود کنید به طوری شما می توانید تا حداکثر به مدت 90 روز ویزا خود را تمدید کنید این روند در صورت موافقت پلیس اتباع خارجه تا دو بار قابل تمدید خواهد بود.

نحوه ی تمدید ویزای ایران برای اتباع کانادایی

آدرس سفارت ایران در کانادا

ایران در کشورهای کانادا و اتاوا سفارت خانه دارد شخص متقاضی می تواند برای دریافت ویزای ایران به سفارت این ایران در کشور کانادا مراجعه کند.

تلفن سفارت ایران در اتاوا: 613 2334726

وب سایت سفارت : www.salamiran.org

ایمیل سفارت : consulate@salamiran.org

به دلیل برخی از مشکلات بین دو کشور ایران و کانادا، کنسولگری ایران تنها در شهر اتاوا واقع شده است، شخص متقاضی برای دریافت ویزای ایران باید مدارک خود را به سفارت ایران در کانادا ارائه دهد و کارهای خود را از طریق همین شعبه پیگیری کند.

آدرس سفارت ایران در کانادا

ذکر چند نکته در خصوص دریافت ویزای ایران برای اتباع کانادایی

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *