کشور ایران نسبت به سال های قبل توانسته است به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای تجارت و یا گردشگری به حساب بیاید و هر ساله از سراسر دنیا متقاضیان زیادی را برای اهداف مختلف به خود جذب کند در این میان کشور بلاروس یکی از کشورهایی  است که اتباع بسیاری از آن جا برای دریافت ویزا و سفر به  کشور  ایران اقدام می کنند.  ساکنین کشور بلاروس به دلایل مختلف توریستی یا تجاری به ایران سفر می کنند در ادامه ی مطلب به انواع ویزای ایران برای اتباع بلاروسی و نیز شرایط دریافت ویزا برای ساکنین آن جا می پردازیم پس اگر به دنبال راهنمای کاملی برای دریافت ویزا و سفر به کشور ایران هستید با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

انواع ویزای ایران برای اتباع بلاروسی

ویزای ایران را می توان به چهار دسته ی کلی به شرح ذیل تقسیم کرد شخص مسافر با توجه به هدفی که از سفر خود به ایران دارد می تواند نسبت به دریافت یکی از انواع ویزا اقدام کند.

  1. ویزای اقوام ایران
  2. ویزای تجاری ایران
  3. ویزای مولتی ایران
  4. ویزای توریستی ایران

صدور ویزای توریستی ایران برای اتباع بلاروس

ویزای توریستی یا گردشگری ایران یکی از پرطرفدارترین انواع ویزا می باشد چرا که کشور ایران به دلیل وجود جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد به کشوری توریستی تبدیل شده است تمام افرادی که تصمیم دارند به کشور ایران سفر کنند باید اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند پس اگر شما هم می خواهید از بلاروس به ایران سفر کنید باید قبل از هر چیز نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کنید شما می توانید با مراجعه به سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور بلاروس و تکمیل فرم های مربوط به درخواست ویزا همچنین ارائه ی مدارک اعلام شده از سوی سفارت ویزای توریستی ایران را دریافت کرده و به کشور ایران سفر کنید لازم به ذکر است اعتبار ویزای توریستی سه ماه می باشد و شخص متقاضی با دریافت ویزا می تواند به مدت یک ماه در کشور ایران اقامت داشته باشد و گشت و گذار مشغول شود.

صدور ویزای تجاری ایران برای اتباع بلاروسی

اگر شما می خواهید با اهداف تجاری و کاری به کشور ایران وارد شوید باید قبل از هر چیزی اقدام به دریافت ویزای تجاری ایران کنید یکی از الزامات دریافت ویزای تجاری داشتن دعوت نامه ای از سوی مدیر عامل شرکت و یا کارفرمایی است که شما را برای کار به ایران دعوت کرده است شما با ارائه ی دعوت نامه و مدارک اعلام شده از سوی سفارت می توانید ویزای تجاری ایران را دریافت کرده و به این کشور سفر کنید.

صدور ویزای اقوام ایران برای اتباع بلاروسی

نوع دیگری از ویزای ایران برای افراد ایرانی الاصل که تابعیت کشور بلاروس را گرفته اند و می خواهند به دیدار اقوام و خویشاوندان خود در کشور ایران بیایند وجود دارد این افراد می توانند با دریافت ویزای اقوام به مدت سی روز در کشور ایران اقامت داشته باشند لازم به ذکر است که مدت اقامت ویزای خویشاوندی 60 روز می باشد.

برای دریافت این نوع از ویزا باید از سوی میزبان در کشور ایران دعوت نامه ای دریافت کنید بعد از آن با ارائه ی دعوت نامه و مدارک اعلام شده از سوی سفارت مانند شناسنامه فرد دعوت کننده و کپی پاسپورت خود و همراه داشتن عکس خود می توانید با مراجعه به سفارت و یا از طریق سفارت اقدام به دریافت نوبت کنید.

صدور ویزای مولتی ایران برای اتباع بلاروسی

ویزای مولتی برای متقاضیانی که می خواهند در طی سال چندین بار به ایران سفر کنند مناسب می باشد با دریافت ویزای مولتی ایران دیگر نیازی نیست برای هر بار ورود به خاک ایران با صرف وقت و هزینه ی خود اقدام به اخذ ویزا کنید. لازم به ذکر است دریافت این نوع ویزا برای اتباع بلاروسی شرایطی دارد به عنوان مثال شخص متقاضی نباید قبل از اقدام به دریافت ویزای مولتی از ویزای توریستی ایران استفاده کرده باشد و یا اینکه شخص باید در قبل از استفاده از ویزای مولتی ایران از طریق ویزای تجاری به کشور ایران سفر کرده باشد.

در صورت داشتن شرایط، شخص متقاضی می تواند با ارائه ی دعوت نامه ی رسمی از سوی کارفرما یا مدیر عاملی شرکتی که قرار است به کار و یا تجارت در آن جا مشغول شود نسبت به دریافت ویزای مولتی اقدام کند.

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع بلاروسی

یکی از ساده ترین روش ها برای دریافت ویزای ایران و سفر به ایران دریافت ویزای ایران در فرودگاه هایی نظیر امام خمینی (ره) یا مهرآباد می باشد شما می توانید بعد از پیاده شدن از هواپیما به قسمت کنسولی فرودگاه های نام برده رفته و نسبت به دریافت ویزای فرودگاهی خود اقدام کنید.

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع بلاروس

البته شاید مجبور شوید مدت طولانی در صف انتظار بایستید پس بهتر است قبل از سفر ویزای ایران را دریافت کرده باشید. لازم به ذکر است که بسته به کشوری که از آن به ایران پرواز کرده اید باید هزینه ای را پرداخت کنید به عنوان مثال اتباع بلاروسی برای دریافت ویزای فرودگاهی باید مبلغ 25 یورو پرداخت کنند این افراد با پرداخت مبلغ و تکمیل فرم های مربوطه می توانند ویزای فرودگاهی ایران را دریافت کرده و در ایران اقامت داشته  باشند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *