ویزای ایران برای اتباع اتریشی

ایران یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری برای گردشگرانی است که قصد سفر به کشورهای مختلف را دارند کشور ایران نیز مانند دیگر کشورهای دنیا برای آن دسته از افرادی که قصد بازدید از این کشور را دارند ویزا صادر می کند. مردم زیادی برای مقاصد مختلف تجاری،  پزشکی، گردشگری و یا اقامت در کشور ایران به این کشور زیبا سفر می کنند متقاضیانی که قصد ورود به کشور ایران را دارند باید بعد از مشخص کردن هدف خود از سفر به این کشور از طریق سفارت ایران در کشور خودشان یا اداره ی مهاجرت درخواست ویزای ایران کنند در ادامه ی مقاله به بحث در مورد ویزای کشور ایران برای اتباع اتریشی و شرایط دریافت ویزا خواهیم پرداخت.

اخذ ویزای کشور ایران

ویزا یا روادید در واقع برگه ای است که نشان می دهد شخص متقاضی قادر است به کشور بیگانه وارد شود ویزای کشور ایران برای اتباع اتریشی مانند مردم سایر کشورها صادر می شود کشور ایران انواع مختلفی از ویزا را برای مردم سایر کشورها صادر می کند برخی از انواع ویزا عبارت است از:

 • ویزای توریستی ایران
 • ویزای تحصیلی ایران
 • ویزای پزشکی ایران
 • ویزای تجاری ایران
 • ویزای نمایشگاهی ایران

متقاضیان با توجه به شرایط و هدف خود از سفر به ایران می توانند نسبت به اخذ یکی از انواع ویزاهای ذکر شده اقدام کنند. اتباع اتریشی قبل از سفر به کشور ایران باید نسبت به قوانین کشور ایران آگاهی داشته باشند تا در صورت سفر به این کشور با مشکلی مواجه نشوند متقاضیان اتریشی علاوه بر تهیه ی مدارک مورد نیاز باید در زمان مشخص شده در سفارت این کشور حاضر شوند و هدف خود را از سفر به کشور ایران به  طور واضح توضیح دهند بعد از بررسی مدارک و شرایط متقاضی توسط مقامات سفارت ویزای ایران برای شخص صادر می شود و شخص می تواند با اخذ ویزای ایران  از سفر به این کشور لذت ببرد.

دریافت ویزای ایران برای اتباع اتریشی

تعداد کثیری از مردم کشور اتریش مانند بسیاری از تجار و گردشگران برای اهداف مختلف به کشور ایران وارد می شوند این افراد برای ورود به ایران باید قوانین خاصی را رعایت کنند که اصلی ترین آن دریافت ویزای کشور ایران می باشد صدور ویزای ایران برای اتباع اتریشی مانند دیگر کشورها روال اداری مخصوص به خود را دارد این افراد باید از طریق سایت سفارت ایران فرم های مربوط به دریافت ویزای کشور ایران را با دقت تکمیل کرده و اقدام به دریافت وقت سفارت کشور ایران کنند شخص متقاضی باید بعد از تهیه ی مدارک مورد نیاز در زمان مقرر در سفارت ایران در کشور اتریش حاضر شود و هدف از سفر به ایران را به طور دقیق توضیح دهد بعد از بررسی مدارک توسط مامورین سفارت در صورت کامل بودن مدارک ویزای ایران برای اتباع اتریشی صادر خواهد شد به طور معمول  ویزای کشور ایران برای اتباع کشورهای اروپایی در عرض یک ماه صادر می شود البته ممکن است با توجه به برخی شرایط زمان بیشتری نیاز باشد.

دریافت ویزای ایران برای اتباع اتریشی

انواع ویزای کشور ایران

متقاضیان اتریشی با توجه به هدف سفر خود به کشور ایران باید نسبت به دریافت ویزای این کشور اقدام کنند انواع ویزای ایران برای اتباع اتریشی به شرح ذیل می باشد:

 • ویزای ازدواج ایران : آن دسته از افرادی که تمایل دارند در کشور ایران ازدواج کنند و ازدواج خود را در این کشور ثبت کنند باید نسبت به اخذ ویزای ازدواج اقدام کنند.
 • ویزای سیاسی ایران : این ویزا جهت ورود مقامات حکومتی اتریش به کشور ایران صادر می شود.
 • ویزای توریستی ایران : افرادی که به قصد بازدید از جاذبه های گردشگری کشور ایران به این کشور سفر می کنند باید ویزای توریستی یا گردشگری دریافت کنند.
 • ویزای اشتغال: این ویزا برای افرادی که می خواهد در ایران به کار مشغول شوند مناسب می باشد.
 • ویزای زیارتی ایران : افرادی که برای زیارت از مکان های مذهبی کشور ایران به این کشور وارد می شوند باید برای اخذ ویزای زیارتی ایران اقدام کنند.
 • ویزای تجاری ایران : ویزای تجاری یا بازرگانی برای تجار و افرادی که برای مقاصد بازرگانی به ایران سفر می کنند مناسب می باشد.
 • ویزای ورزشکاران یا نخبگان: افرادی که برای شرکت در سمینارها یا مسابقات مختلف به کشور ایران سفر می کنند باید اقدام به دریافت این نوع ویزا کنند.
 • ویزای تحصیلی ایران : این ویزا برای آن دسته از افرادی که به قصد تحصیل به کشور ایران وارد می شوند مناسب می باشد.
 • و …

مدارک لازم برای دریافت ویزای ایران

همانطور که پیش تر اشاره شد اتباع اتریشی برای سفر به کشور ایران و دریافت ویزای این کشور باید فرم درخواست ویزا را از طریق سایت سفارت یا با مراجعه ی حضوری به سفارت این کشور تکمیل کنند بعد از تایید درخواست شخص و مشخص شدن وقت سفارت فرد، موظف است با مدارک مشخص شده در زمان تعیین شده به سفارت این کشور مراجعه کرده و هدف خود را از سفر به این کشور شرح دهد.مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایران برای اتباع اتریشی به شرح ذیل می باشد:

 1. تکمیل فرم درخواست ویزای کشور ایران
 2. ارائه ی پاسپورت شخص متقاضی
 3. عکس رنگی و تمام رخ که مربوط به شش ماه اخیر باشد به ابعاد 4*6
 4. ارائه ی شناسنامه و کارت ملی

مدارک لازم برای دریافت ویزای ایران

شرایط اخذ ویزای فرودگاهی ایران

یکی دیگر از انواع ویزاهای کشور ایران که برای اتباع اتریشی و اتباع دیگر کشورها قابل استفاده است ویزای فرودگاهی می باشد شخص متقاضی می تواند با داشتن ویزای فرودگاهی به کشور ایران سفر کند و بعد از آن از طریق وزارت امور خارجه ی ایران واقع در فرودگاه بین المللی برای دریافت ویزا اقدام کند. شخص متقاضی باید در دفتر وزارت خارجه ی ایران فرم درخواست ویزا را تکمیل کند در صورت تاییدیه  توسط مقامات وزارت خارجه ویزای یک ماهه ی ایران برای شخص متقاضی صادر می شود افرادی که ویزای یک ماهه ی ایران را دریافت کرده اند می توانند به مدت یک ماه در ایران اقامت داشته باشند و به گشت و گذار مشغول شوند.

به طور کلی یکی از راه های دریافت ویزای ایران ویزای فرودگاهی می باشد ولی برای صرفه جویی در وقت بهتر است متقاضی قبل از سفر به کشور ایران نسبت به دریافت ویزا اقدام کند فرودگاه های شیراز، مشهد، تبریز، امام خمینی و فرودگاه بندرعباس برخی از فرودگاه هایی است که شخص تبعه ی اتریش می توانند برای دریافت ویزای فرودگاهی اقدام کنند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

Recent search terms:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.