بسیاری از کشورها برای سفر به ایران باید نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند به عبارت دیگر بدون داشتن ویزای ایران اجازه ی ورود به کشور را نخواهند داشت در این بین کشورهایی مانند ارمنستان در شرایط میانه قرار می گیرند یعنی تا حدودی نیاز به دریافت ویزا خواهند داشت در ادامه ی مقاله به بررسی شرایط سفر به کشور ایران برای اتباع ارمنی و مدارک مورد نیاز برای سفر به این کشور خواهیم پرداخت.

ویزای ایران برای اتباع ارمنی

بدون اخذ  ویزا به ایران سفر کنید!

همانطور که پیش تر اشاره شد اتباع کشورهای زیادی برای سفر به ایران باید ویزای این کشور را دریافت کنند اما در این بین متقاضیان برخی از کشورها در صورتی که بخواهند برای مدت زمان محدودی به این کشور سفر کنند نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت.

ویزای ایران برای اتباع کشور ارمنستان 3 ماه اعتبار دارد و شخص متقاضی می تواند با اخذ این ویزا به مدت 30 روز در کشور ایران اقامت داشته باشد البته لازم به ذکر است شخص متقاضی در این مدت اجازه ی تحصیل و یا اشتغال نخواهد داشت همچنین این شخص نمی تواند به فعالیت های اجتماعی یا سیاسی مشغول شود بلکه با داشتن این ویزا تنها قادر خواهد بود به مدت سی روز در ایران به گشت و گذار مشغول شود در صورت اتمام مدت اعتبار ویزا شخص دیگر اجازه ی حضور در کشور را نخواهد داشت برای همین یا باید کشور را ترک کند یا نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند.

به عبارت دیگر شخص متقاضی با دریافت مجوز سفر به ایران بدون ویزا قادر خواهد بود طی سی روز در ایران اقامت داشته باشد.

مدارک لازم جهت ویزای ایران برای اتباع ارمنی

اگر شخص متقاضی تصمیم به تمدید ویزای خود دارد و تصمیم دارد بیشتر از مدت زمان مشخص شده در ایران اقامت داشته باشد لازم است در ابتدا مدارک عنوان شده را تهیه کند البته مدارکی که به آن اشاره خواهیم کرد مدارک عمومی برای اخذ ویزا می باشد و شخص متقاضی با توجه به هدفش از سفر به کشور ایران و ویزای درخواستی موظف به ارائه ی مدارک بیشتری متناسب با نوع ویزای خود خواهد بود:

  1. سه قطعه عکس رنگی با زمینه ی سفید که مربوط به شش ماه اخیر باشد به ابعاد 4*6
  2. ارائه ی اسکن رنگی از پاسپورت شخص متقاضی با اعتبار شش ماهه (در صورتی که شخص پاسپورت دیگری دارد ارائه ی آن ها الزامی می باشد)
  3. ارائه ی اسکن از شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی
  4. مشخص کردن هدف از سفر
  5. تعیین محل اقامت شخص متقاضی در ایران

مدارک لازم جهت ویزای ایران برای اتباع ارمنی

مراحل دریافت ویزای کشور ایران برای اتباع ارمنی

در ابتدا شخص متقاضی باید نسبت به دانلود و تکمیل فرم از طریق سایت سفارت ویزای ایران برای اتباع خارجی مانند کشور ارمنستان اقدام کند و فرم مشخصات میزبان و میهمان را با دقت تکمیل و ارسال کند.

بعد از بررسی فرم ارسال شده و مشخصات میزبان و تبعه ی ارمنی مشخص می شود شخص سوء پیشینه ای ندارد و می تواند مراحل دریافت ویزا را طی کند در این مرحله شخص باید مبلغ عنوان شده را جهت طی روند صدور ویزا واریز کند لازم به ذکر است در صورتی که با درخواست ویزای شخص متقاضی موافقت نشود مبلغ واریز شده به هیچ عنوان بازگردانده نخواهد شد.

شخص متقاضی در مرحله ی بعد باید منتظر کد دریافت ویزا باشد معمولا دریافت این کد 4 تا 10 روز کاری زمان نیاز دارد البته این زمان متغیر خواهد بود و ممکن است حتی تا 14 روز هم طول بکشد.

بعد از طی زمان عنوان شده کد به همراه دعوت نامه برای شخص ارسال می شود شخص باید گواهی را به وزارت امور خارجه ارسال کند وزارت امور خارجه در صورت تایید کد تاییدیه ی ویزا را برای شخص ارسال خواهد کرد. به عبارت دیگر دریافت کد تاییدیه یکی از الزامات صدور ویزای ایران برای اتباع ارمنی به حساب می آید.

آخرین مرحله اخذ ویزا برای اتباع ارمنی

در مرحله ی آخر شخص متقاضی می تواند طی سه الی سی روز از زمان صدور تاییدیه ی کد ویزا با داشتن کد به سفارت یا کنسولگری های معتبر رفته و ویزای خود را از وزارت امور خارجه دریافت کند. ویزا باید بر روی گذرنامه ی شخص متقاضی الصاق شود و این کار حداکثر 15 روز کاری زمان لازم دارد. شرایط دیگری وجود دارد که اگر تبعه ی کشور ارمنستان زمان کافی برای اخذ ویزا را نداشت می تواند از فرودگاه امام خمینی ویزا را دریافت کند.

آخرین مرحله اخذ ویزا برای اتباع ارمنی

انواع ویزای ایران برای اتباع ارمنی

ویزای ایران برای ابتاع ارمنی به چهار دسته به شرح ذیل تقسیم می شود:

  1. ویزای مولتی ایران
  2. ویزای توریستی ایران
  3. ویزای تجاری ایران
  4. ویزای خویشاوندان

شرایط تمدید ویزای ایران برای اتباع ارمنی

ویزای کشور ایران برای اتباع ارمنی با توجه به هدف شخص متقاضی قابل تمدید خواهد بود برای تمدید ویزا، شخص باید مشخص کند با چه هدفی می خواهد در کشور ایران اقامت کند. اگر شخص در مدت اقامت خود در کشور ایران خطایی مرتکب شده باشد با درخواست تمدید ویزای او موافقت نخواهد شد بهتر است اتباع ارمنی برای اخذ ویزای کشور ایران از مشاورین کمک بگیرند.

شرایط تمدید ویزای ایران برای اتباع ارمنی

ذکر چند نکته در خصوص صدور ویزای ایران برای اتباع ارمنی

آن دسته از متقاضیانی که تبعه ی کشور ارمنستان هستند ساده تر از دیگر افراد می توانند ویزای کشور ایران را دریافت کنند و کشور ایران برای صدور ویزای این افراد خیلی سخت گیرانه عمل نخواهد کرد فرد متقاضی در صورت نیاز و با داشتن شرایط لازم می تواند نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *