ویزای ایسلند انواع مختلفی دارد از جمله ویزاهای پرطرفدار ایسلند می توان به ویزای توریستی و تحصیلی اشاره کرد.بعد از تکمیل فرم ها ی درخواست ویزا از طریق آنلاین باید برای ارائه ی مدارک به سفارت مراجعه کنید.

[aparat id=’kGotY’]

ویزای ایسلند

ایسلند با جمعیت 320 هزار نفری دارای آب و هوای سرد و قطبی است. در این کشور 1800 دریاچه وجود دارد و همین امر باعث شده کشور ایسلند از نظر گردشگری طرفداران زیادی را به خود جذب کند و افراد زیادی ایسلند را برای گردش  و تفریح انتخاب کنند. برای سفر به این کشور در ابتدا باید نسبت به دریافت ویزای ایسلند اقدام کرد چراکه بدون داشتن ویزای این کشور نمی توان به آن جا سفر کرد.

ویزای ایسلند

تعیین وقت سفارت برای اخذ ویزا

سفارت خانه ی ایسلند مانند سفارت بعضی از کشورها در ایران واقع شده است. به طور کلی سفارت خانه مکانی است که وظیفه ی صدور انواع ویزا ها را برعهده دارد.افرادی که تقاضای درخواست ویزای کاری، ازدواج، تحصیلی و … دارند ابتدا باید به صورت آنلاین فرم های مربوطه را پر کرده و بعد از تعیین وقت سفارت در تاریخ مشخص شده به همراه مدارک در سفارت خانه حاضر شوند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایسلند

برای اخذ ویزا ابتدا باید از طریق آنلاین اقدام به پر کردن فرم های مربوطه کرده و بعد از تعیین وقت سفارت در زمان مشخص شده همراه با مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کنید.توجه داشته باشید در صورت کامل نبودن مدارک روند دریافت ویزای شما دچار تاخیر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزا متفاوت است ولی مدارک کلی برای اخذ ویزا به شرح ذیل می باشد:

 1. برگه ای که نشان دهنده ی رزرو هتل و محل اقامت در کشور ایسلند می باشد.
 2. پاسپورت با حداقل دو برگه ی خالی و با اعتبار سه ماهه
 3. تاریخ پاسپورت مربوط به ده سال گذشته باشد
 4. رزرو بلیط برگشت
 5. عکس رنگی با کیفیت بالا
 6. بیمه درمانی
 7. ارائه ی حساب بانکی و گردش مالی برای اثبات تمکن مالی فرد
 8. پرداخت هزینه های دریافت ویزای ایسلند

ویزای کوتاه مدت کشور ایسلند

انواع ویزای ایسلند با توجه به مدت اعتبار به دو دسته ی کوتاه مدت وبلند مدت تقسیم می شوند.

ویزاهای کوتاه مدت که معمولا اعتباری سه ماهه دارند برای آن دسته از افرادی که هدفشان از سفر گردشگری و توریستی است مناسب می باشد.

ویزای بلند مدت کشور ایسلند

یکی دیگر از انواع ویزاهای ایسلند با توجه به مدت زمان اعتبار می توان به ویزای بلند مدت اشاره کرد.

مراحل دریافت ویزای بلند مدت سخت تر است ولی برای آن دسته از افرادی که به قصد کار و یا تجارت می خواهند به ایسلند سفر کنند و یا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند ویزای بلند مدت پیشنهاد می شود.

انواع ویزای ایسلند

با توجه به هدفی که فرد متقاضی از سفر خود به کشور ایسلند دارد ویزا به انواع مختلفی تقسیم می شود برخی از انواع ویزا عبارت است از:

 1. ویزای ازدواج : در این نوع ویزا متقاضی به منظور ازدواج با همسر ایسلندی خود درخواست اخذ این ویزا را دارد.
 2. ویزای کار: افرادی که تصمیم دارند در ایسلند مشغول به کار شوند باید اقدام به دریافت ویزای کاری ایسلند کنند.
 3. ویزای توریستی: یکی از پرطرفدارترین ویزاهای ایسلند ویزای توریستی می باشد که فرد برای گردشگری اقدام به اخذ آن می کند.

انواع ویزای ایسلند

ویزای توریستی ایسلند

برای اینکه بتوانید برای تفریح و سرگرمی و لذت بردن از مناطق گردشگری ایسلند وارد این کشور شوید داشتن ویزای توریستی ایسلند برای شما ضروری است . شما موظف هستید در روز مصاحبه با صداقت به تمامی سوالات پاسخ دهید و به طور واضح اهداف توریستی خود را از سفر به این کشور اعلام کنید .

ویزای کاری ایسلند

دریافت ویزای کاری ایسلند برای آن دسته از افرادی است که تمایل به انجام فعالیت های کاری در کشور ایسلند دارند این افراد با اثبات مهارت و توانایی های خود می توانند دعوت نامه ای از سوی کارفرمای تابع ایسلند دریافت کنند و به راحتی روند اخذ ویزا را طی کنند.

آن دسته از افرادی که تصمیم دارند به منظور تجارت و یا حضور در نماشگاه های صنعتی به ایسلند سفر کنند باید برای دریافت ویزای تجاری اقدام کنند.

ویزای تحصیلی ایسلند

افراد زیادی مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور ایسلند هستند به دلیل اینکه دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور از سطح علمی بالایی برخورداراند برای دریافت ویزای تحصیلی ایسلند باید از سوی دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید دعوت نامه ای معتبر دریافت کنید تا بتوانید برای اخذ ویزای تحصیلی ایسلند به سفارت مراجعه کنید.

ویزای تحصیلی ایسلند

ویزای پزشکی ایسلند

یکی از انواع  ویزاهای کشور ایسلند ویزای پزشکی می باشد که دریافت آن با توجه به شرایط بیمار متفاوت خواهد بود. افراد زیادی برای انجام معالجات خود کشور ایسلند را انتخاب می کنند.

برای دریافت ویزای پزشکی ایسلند باید برگه ی رزرو هتل برای اقامت در این کشور و حساب بانکی شش ماه اخیر برای اثبات توان مالی فرد به سفارت ایسلند ارائه شود.

ویزای ایسلند و سفر به کشورهای عضو شینگن

از آن جایی که کشور ایسلند جزء کشورهای عضو حوزه ی شینگن است با داشتن ویزای این کشور می توان به دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کرد در واقع  با اخذ ویزای ایسلند از نوع شینگن می توان به کشورهای اروپایی عضو شینگن سفر کرد.

ویزای ایسلند و سفر به کشورهای عضو شینگن

اعتبار ویزای ایسلند و تمدید ویزای ایسلند

با توجه به نوع ویزای درخواستی شما مدت اعتبار آن متفاوت خواهد بود به عنوان مثال ویزای توریستی ایسلند 3 ماه اعتبار دارد، ویزای تحصیلی کشور ایسلند دارای بلند مدت ترین  نوع  ویزا بوده و اعتباری یک ساله دارد.

در صورتی که نیاز به تمدید ویزای کشور ایسلند داشته باشید می توانید با مراجعه به سفارت ایران در کشور ایسلند و پر کردن فرم های مربوطه مدت ویزای خود را تمدید کنید.

دریافت فوری ویزای ایسلند

برای دریافت ویزای ایسلند حدود 25 روز کاری زمان لازم است تا با شما برای انجام مصاحبه و کارهای نهایی ویزا تماس بگیرند البته بعضی از شرکت یا آژانس ها می توانند برای شما ویزای فوری کشور ایسلند تهیه کنند  در این صورت مدت زمان 25 روز به یک هفته کاهش پیدا می کند.

البته بسته به نوع ویزای شما زمانی که باید صرف کنید متفاوت خواهد بود.

صدور فوری ویزای ایسلند با دریافت دعوتنامه

داشتن دعوتنامه از کشور ایسلند می تواند روند دریافت ویزا ی این کشور را ساده تر کند. دعوت نامه ها انواع مختلفی دارند:

دعوت نامه ای که جهت دید و بازدید اقوام ارائه می شود.

دعوت نامه های تجاری که توسط سازمان و شرکت کشور مقصد صادر می شود.

دعوت نامه تحصیلی که از سوی دانشگاه و موسسات آموزشی کشور مقصد صادر می شود.

مدت زمان اعتبار دعوت نامه ها 6 ماهه است و بعد از اینکه به سفارت کشور ایسلند ارسال می شود فرد موظف است با مراجعه به سفارت آن را دریافت کند.

هزینه صدور ویزای ایسلند

برای دریافت ویزای ایسلند باید هزینه های جانبی مربوط به عکس و کپی از مدارک را پرداخت کنید علاوه بر این هزینه ای از طرف سفارت ایسلند تعیین می شود که مربوط به بخش صندوق سفارت می باشد و این مبلغ در تمامی سفارت خانه ها به یک اندازه است.

متقاضی می تواند برای اخذ ویزا با مراجعه به آژانس مربوطه و پرداخت هزینه ی مشخصی اقدام به تهیه ویزا کند.

ذکر چند نکته در رابطه با اخذ ویزای ایسلند

 1. سعی کنید حداقل نیم ساعت زودتر از زمان مشخص شده برای مصاحبه در سفارت حاضر شوید.
 2. کپی تمامی مدارک خود را به همراه داشته باشید.
 3. در زمان مصاحبه هدف سفر خود را مشخص کنید.
 4. ارائه ی برگه ی رزرو هتل و بلیط هواپیما به خصوص بلیط برگشت
 5. تمامی فرم های مربوطه را با دقت تکمیل کنید و با صداقت کامل به سوالات افسر مصاحبه کننده پاسخ دهید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *