همانطور که می دانید کشور مجارستان در اروپای مرکزی قرار دارد. مساحت این کشور برابر با 93،030 است و پایتخت مجارستان بوداپست نام دارد. جمعیت این کشور در حدود 10،000،000 نفر است. مردم کشور مجارستان به زبان رسمی مجاری صحبت می کنند و برای خرید و فروش از واحد پول فورینت استفاده می کنند. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد. کشور مجارستان در همسایگی کشورهای اتریش، اسلواکی و صربستان قرار دارد. ما در این مقاله در خصوص شرایط ویزا، مراحل و شرایط اخذ روادید تجاری مجارستان و نحوه اقدام دریافت ویزای تجاری مجارستان صحبت خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

تجارت و اقتصاد کشور مجارستان

این کشور دارای چشم اندازهای بسیار فوق العاده و زیبایی است که چشم هر بیننده را به خود خیره می کند. کشور مجارستان از فرهنگی قدیمی برخوردار می باشد و مردم این کشور به تمامی سنت ها و آداب و رسوم خود بسیار اهمیت می دهند. جالب است که بدانید معادن بوکسیت بسیار غنی در این کشور، شناسایی شده و به بهربرداری رسیده است. نیمی از صادرات مجارستان را ماشین آلات کشاورزی، ابزار مهندسی و غلات و ماشینهای صنعتی تشکیل می‌ دهند. هر روزه در این کشور ایده های کسب و کاری جدید دیده می شود که افراد زیادی را از همه جا به سوی خود جذب می کند. افراد علاقه مند به تجارت در این کشور باید ویزای تجاری مجارستان را دریافت کنند.

ویزای تجاری مجارستان

افراد زیادی دوست دارند که در کشورهای اروپایی کار کنند و اقامت این کشورها را داشته باشند. افراد متخصص زیادی تمایل دارند که برای گسترش کسب و کار خود به کشورهای پیشرفته مهاجرت کنند یکی از این کشورها مجارستان است. چراکه برای انجام هر گونه تجارت و یا کار در این کشورها نیاز به ویزای تجاری کشور مجارستان می باشد. کار کردن در این کشور و مخصوصا مجارستان برای همه بسیار جذاب و فرصتی استثنایی است.

به همین خاطر بیشتر مردم به دنبال ویزای تجاری مجارستان هستند تا کسب و کار خود را در آنجا رونق دهند. این کشور مهاجر پذیر است و هر فردی می تواند در آن سرمایه گذاری کند و تجارت خود را به راه بیندازد بنابراین اخذ ویزای تجاری مجارستان یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به اقامت دائم در این کشور است.  با توجه به این موضوع می توان گفت که تجارت و کسب و کار می تواند فرد را سریع تر به موفقیت و اقامت در این کشور برساند.

مراحل اخذ ویزای تجاری مجارستان

بهتر است بدانید که اخذ ویزای تجاری مجارستان کمی سخت است. برای دریافت ویزای تجاری مجارستان، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کنید، این فرم به 2 بخش متفاوت تقسیم می شود در قسمت اولیه فرم روادید تجاری مجارستان باید اطلاعات فردی خود را وارد کنید و در قسمت دوم باید هدف اصلی خود از سفر و نحوه کار خود را بیان کنید. فرد متقاضی باید تمامی اطلاعات خود را کامل و بدون هیچگونه مغایرتی وارد کند، چرا که صداقت بسیار مهم است، در صورت مشاهده هر گونه مغایرتی در این فرم ها با اطلاعات فردی درخواست روادید تجاری مجارستان رد می شود و متقاضی باید دوباره اقدام کند.

بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت مجارستان کنید. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت مجارستان را کامل آماده کنید. فرد باید در روز مصاحبه و در راس ساعت تعیین شده حضور یابد. البته باید این افراد در روز مصاحبه تمامی مدارک مربوط به خود را به همراه داشته باشند تا بتوانند بدون هیچ گونه مشکل و دردسری ویزای تجاری مجارستان را دریافت کنند، نکته دیگر در روز مصاحبه این است که بهتر است در آن روز لباس های رسمی بپوشید و در جواب دادن به سوالات دقت کافی داشته باشید چرا که فرد مصاحبه کننده به چنین مواردی بسیار اهمیت می دهد. پس از آن هزینه ویزای مجارستان را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید تجاری مجارستان

همانطور که می دانید ویزای تجاری مجارستان برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری مجارستان

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری مجارستان الزامی می باشد. ارائه دعوتنامه روند دریافت روادید تجاری مجارستان را راحت تر می کند. این نوع دعوتنامه ها از طرف یک شرکت یا ارگان دولتی داده می شد و صلاحیت فرد را تایید می کنند. به همین منظور در این دعوتنامه تجاری تمامی اطلاعات شرکت مبدا نوشته شده و اطلاعات فرد متقاضی از جمله تخصص او نیز وجود دارد. در این فرم باید ذکر شود که شرکت می تواند فرد را ساپورت مالی کند. ارائه این مدرک به همراه سایر مدارک بسیار مهم است که روند اخذ ویزا مجارستان را بسیار ساده می کند.

هزینه دریافت ویزای تجاری مجارستان

برای دریافت ویزای مجارستان مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ روادید تجاری مجارستان برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری مجارستان

اخذ ویزای تجاری مجارستان به صورت معمول از ۲۰ روز تا یک ماه کاری به طول می انجامد. روادید اعتباری یک ساله دارد در اصل افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند. بعد از گذشت مدت اعتبار ویزا افراد متقاضی می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند که شرایط و اصول خاص خود را دارد. در کشور مجارستان مانند سایر کشورها بعد از گذشت 5 سال از اقامت فرد در این کشور، امکان گرفتن اقامت دائم وجود دارد.

البته در صورتی که ثابت شود فرد قدرت مالی ندارد و شرایط ادامه کار برای او وجود ندارد ویزای تجاری مجارستان او سلب می شود. در این زمان فرد به کشور مبدا خود برگردانده می شود و اگر تمایل دارد دوباره در این کشور کار کند باید روند دریافت روادید تجاری مجارستان را از اول شروع کند تا بتواند در آنجا کار کند. ویزای بلند مدت مجارستان معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور مجارستان سفرکرده‌ باشند. در صورتی که یک بار عدم صلاحیت فرد ثابت شود، دریافت اقامت دائم برای او کمی سخت می شود و حتی ممکن است شانس خود را از دست بدهد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *