یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی در بین گردشگران و توریست ها کشور یونان شناخته شده است. یونان کشوری بسیار خوش آب و هوا بوده و دارای آب و هوایی مدیترانه ای می باشد، آب و هوای بسیار خوب این کشور باعث شده است که بسیاری از گردشگران علاقه بسیاری به سفر به این کشور با تور یونان داشته باشند. از زیباترین جاذبه های گردشگری کشور یونان که با دریافت ویزای توریستی یونان می توانید از آن بازدید کنید می توان به آکروپولیس اشاره نمود که این مکان را به عنوان قلب شهر آتن و نماد کشور یونان می شناسند، بزرگ ترین مزیت های این مکان فوق العاده زیبا این است که در کنار بسیاری از دیدنی های گردشگری کشور یونان قرار گرفته است و شما می توانید در کنار بازدید از این مکان از سایر جاذبه های گردشگری کشور یونان نیز بازدید کنید.

جزیره سانتورینی همچنین از دیگر جاذبه های گردشگری بسیار زیبای کشور یونان است که با گرفتن ویزای توریستی یونان می توانید این جزیره را تماشا کنید، این جزیره کاملا مشرف به دریا بوده و بی شک یکی از زیباترین جزیره های قاره اروپا نیز محسوب می شود، شهرت اصلی جزیره سانتورینی در واقع به خاطر روستاهایی است که در این جزیره بر روی صخره ها ساخته شده اند و جلوه فوق العاده زیبایی را به آن بخشیده اند.

ویزای توریستی یونان

کشور یونان به دلیل آب و هوای مدیترانه ای و داشتن زمینه برای دریانوردی یکی از کشورهای توریستی خوبی شناخته شده است. به طوریکه سالانه گردشگران بسیاری به یونان سفر می کنند و از جاذبه های آن بازدید دارند. از آنجایی که کشور یونان به دلیل آن که عضو پیمان شینگن است بنابراین اخذ ویزای شینگن در سفر به یونان الزامی می باشد. ویزای توریستی یونان از جمله ویزاهای پرطرفدار در ایران محسوب می شود. امید‌واریم که به راحتی ویزای یونان را گرفته و سفر خوبی را همراه با خانواده در زمان اقامت تان در یونان داشته باشید و از مناظر زیبا و جاهای دیدنی و زیبای یونان دیدن کنید.

ویزای توریستی یونان

مراحل اخذ ویزای توریستی یونان

برای دریافت ویزای توریستی یونان باید مراحل زیر را طی کنید، در وهله اول از دریافت ویزای توریستی یونان شما باید فرم درخواست صدور روادید توریستی یونان را نیز پر کنید بعد از آن اقدام به آماده کردن مدارک خود کنید، مرحله بعد از دریافت روادید توریستی یونان این است که شما باشد وقت سفارت این کشور را دریافت و تعیین کنید ، در گام بعدی شما باید در تاریخ مقرر اقدام به حضور در سفارت کشور یونان کنید و مدارک خود را تحویل این سفارت دهید.

برای تعیین وقت سفارت یونان ابتدا باید به یکی آژانس های مسافرتی معتبر در ایران مراجعه کنید و اطلاعات خود در توسط مسئولین آنجا ثبت کنید، در مرحله بعدی یک ایمیل به شما ارسال می شود که به منظور تایید اکانت شما می باشد، بعد از آن باید درخواست دریافت وقت سفارت این کشور را ارسال کنید که پاسخ آن معمولا بین یک تا چند روز به ایمیل شما ارسال می شود و زمان حضور شما در سفارت کشور یونان در ایمیل ارسال شده وجود دارد که در آن تاریخ باید با در دست داشتن مدارک خود به سفارت این کشور مراجعه کنید. بعد از آن منتظر بمانید تا ویزا برای شما صادر شود.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی یونان

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی یونان بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای یونان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی یونان

دعوتنامه توریستی یونان

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی یونان می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی یونان می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای یونان نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی می باشد.

مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به یونان، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به این کشور را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی یونان

هزینه ویزای توریستی برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های روادید مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزا از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد.

به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی یونان، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. درحال حاضر هزینه های مربوط به ویزای توریستی برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزای توریستی چیزی حدود 60 الی 70 یورو برای افراد بزرگسالی است که بیشتر از 12 سال سن دارند و حدوداً 35 الی 40 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال می باشد. برای کودکان زیر 6 سال به جهت دریافت ویزای توریستی لازم نیست مبلغی را پرداخت کند، بلکه هزینه صدور ویزا برای این دسته از افراد رایگان است.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی یونان

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی یونان یک تا 3 ماه قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت یونان حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور روادید توریستی یونان موافقت می شود، به طوریکه حدود 20 درصد از متقاضيان اخذ ویزا با ريجكت درخواست شان روبرو می شوند. در صورتیکه ویزای شما ریجکت شود می توانید جهت اقدام دوباره اخذ ویزا روند درخواست ویزا را طی نمود.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی یونان

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی یونان

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی این کشور صادر می شود جهت سفر و بازدید از یونان می باشد. ویزای توریستی یونان چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود شما با دریافت روادید توریستی یونان حداکثر می توانید 90 روز یعنی سه ماه در این کشور حضور داشته باشید و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنید و به کشور خود بازگردید.

سفارت کشور یونان در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *