ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی کشور یونان می باشد که نوعی اقامت موقتی محسوب می شود. ویزای تحصیلی اجازه اقامت از طرف کشور یونان به دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه این کشور را می دهد. با گرفتن ویزای تحصیلی امکان تحصیل، کار و زندگی در این کشور برای دانشجویان فراهم می شود. افرادی که این نوع ویزا را دارند می توانند به مدت معینی در این کشور زندگی کنند و در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی مشغول به تحصیل شوند. اخذ ویزای دانشجویی برای ادامه تحصیل در کشور یونان برای دانشجویان متقاضی الزامی می باشد.

ویزای تحصیلی چیست

ویزای تحصیلی یونان، یکی از چندین ویزایی است که متقاضیان بسیاری به دنبال دریافت آن می باشد. افرادی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور یونان را دارند باید حتما ویزای تحصیلی یونان را دریافت کنند. چرا که سطح علمی دانشگاه های این کشور بالا بوده و زمینه ی مناسبی برای رشد و پیشرفت شما در رشته مورد علاقه تان به وجود خواهد آورد. قطعا اخذ این نوع ویزا، مراحل و شرایط خاصی دارد و نیازمند به آشنایی بیشتر می باشد. در صورتی که بتوانید ویزای تحصیلی یونان را دریافت نمایید، شرایط تحصیلی ایده آلی در پیش رو خواهید داشت. البته کلیه متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی یونان، موفق به دریافت این ویزا نمی شوند چرا که محدودیت هایی نیز در این رابطه وجود دارد.

ویزای تحصیلی چیست

گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور یونان

برای گرفتن پذیرش ار دانشگاه های یونان شما باید مراحل زیر را طی کنید. در ابتدا باید آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات، معرفی نامه از سوی یکی از اساتید معتبر  دانشگاهی و رزومه تحصیلی و … توسط دارالترجمه های معتبر ترجمه کنید. بعد از آن طریق سایت دانشگاه مورد نظر در کشور یونان فرم درخواست پذیرش را با دقت پر کنید و مدارک تان را برای آنها بفرستید. توجه داشته باشید که در این بخش حدود 100 دلار توسط دانشگاه از شما دریافت می شود تا اینکه مدارک تان مورد بررسی قرار گیرد. بعد از آن منتظر بمانید تا دانشگاه به شما پاسخ دهد. نکته ای که در این بخش حائز اهمیت است تسلط به زبان انگلیسی می باشد و همچنین افرادی که در دروس انگلیسی، امار، ریاضی و … نمره بالاتری دارند، از شانس بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی یونان برخوردار خواهند بود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی یونان

متقاضیان دریافت ویزای دانشجویی باید واجد شرایط باشند. در ابتدا باید سعی کنید که پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر و رشته مورد علاقه تان را دریافت کرده باشید، بنابراین در انتخاب رشته و دانشگاه باید دقت کافی داشته باشید. با توجه به دانشگاه و یا موسسه ای که شما را پذیرفته است باید هزینه های تحصیل و زندگی را در آنجا بسنجید. از دیگر شرایط ممکن تحصیل در دانشگاه های یونان داشتن مهارت زبان است. البته سازمان ملل، زبان یونانی را به عنوان زبان رسمی نمی شناسد.

به همین خاطر برای دریافت پذیرش دانشگاه یا مدارس فنی این کشور، نیازی به زبان یونانی نیست. اما از آن جایی که گذراندن مراحل تحصیل در دانشگاه ها، نیازمند گذراندن واحدهای زبان یونانی است، بنابراین شما مجبورید که به این زبان تسلط پیدا کنید. در صورتی که به زبان یونانی تسلط نداشته باشید، می بایست در دوره های آموزشی مربوطه شرکت نمایید. این دوره ها همراه با آزمون هستند. زمانی که نتیجه آزمون شما، مناسب باشد، می توانید به ادامه ی تحصیل در این دانشگاه ها بپردازید. البته به غیر از زبان یونانی، زبان انگلیسی نیز، طی دوره هایی برگزار می گردد.

پیشنهاد می شود که در ارتقای دانش زبانی خود تلاش کنید تا با شرکت در آزمون های تافل یا آیلتس نمره قبولی خوبی را کسب کنید. شرط مهمی که در اخذ ویزای تحصیلی کشور یونان سن شخص متقاضی می باشد، در واقع نباید فاصله زمانی زیادی بین فارغ التحصیلی تان تا پذیرش دانشگاه وجود داشته باشد. دانشجویان در حین تحصیل در کشور یونان، از 10 ساعت تا 30 ساعت در هفته به صورت پاره وقت می توانند کار کنند، البته این ساعت با توجه به مقطع تحصیلی تان تغییر خواهد کرد.

دسمتمزد کارتان می توانید کمک خرج هزینه های زندگی تان شود. هزینه های تحصیل در این کشور در دانشگاه های دولتی تقریباً رایگان است. اما در دانشگاه های خصوصی، پرداخت هزینه ها بر عهده خود افراد می باشد. تحصیل در رشته های مختلف اعم از پزشکی، علوم انسانی، دندانپزشکی، داروسازی، وکالت، معماری، فیزیک، شیمی و … برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. گفتنی است که مدارکی که از دانشگاه های کشور یونان اخذ می شود مدارک پزشکی مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت می باشند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی یونان

مراحل درخواست ویزای تحصیلی یونان

درخواست ویزای تحصیلی یونان مانند دیگر انواع ویزاهای این کشور روند مشابهی دارد که باید طی شود. اگر به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه های یونان هستید و قصد دریافت ویزای تحصیلی یونان را دارید، قبل از هر گونه اقدامی در این رابطه سعی کنید با یکی از اساتید دانشگاه های این کشور در ارتباط باشید و از او بخواهید برای شما دعوتنامه ارسال نماید. در واقع با دریافت این دعوتنامه، مدرک موثق و مورد تأییدی دارید که می توانید برای مهاجرت تحصیلی به کشور یونان و اخذ ویزای مربوطه اقدام نمایید. دعوتنامه مورد نظر را باید به همراه دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی یونان، به سفارت یونان ارائه کنید و تعیین وقت سفارت یونان کنید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی یونان

ارائه این مدارک برای گرفتن ویزای تحصیلی ضروری است و باید قبل از اقدام به گرفتن ویزا، این مدارک توسط شخص آماده شود که عبارتند از:

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی یونان

هزینه اخذ ویزای تحصیلی یونان

هزینه صدور ویزای دانشجویی یونان مانند سایر انواع ویزاهای این کشور از سوی وزارت امور خارجه یونان تعیین و توسط سفارت از متقاضیان دریافت می ‌شود. هزینه ای که برای دریافت ویزای تحصیلی یونان می بایست پرداخت نمایید 60 یورو می باشد. نحوه پرداخت حضوری یا غیر حضوری این هزینه از طریق سفارت یونان به شما اعلام می شود و شما می توانید پرداخت کنید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی یونان

ویزای دانشجویی یونان حدودا 3 ماه زمان می برد تا صادر شود. با این حال ویزا دانشجویی یونان و دیگر کشورها از ویزاهای کوتاه مدت به حساب می آیند. بنابراین این ویزا‌ می تواند به صورت سه ماهه، ۶ ماهه یا یک ساله اعتبار داشته باشد. توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی با توجه به وضعیت باقی مانده تحصیل تان تمدید می شود. جهت تمدید ویزای تحصیلی این کشور باید قبل از پایان یافتن تاریخ اعتبار ویزای تان، اقدام به تمدید کنید.

در صورتی که اگر 3 ماه از زمان درخواست تمدید گذشت و پاسخی دریافت نکردید به معنی خواهد بود که با درخواست شما موافقت نشده است. از مزایای مهم این ویزا که خیلی از افراد با همین هدف اقدام به دریافت آن می نمایند، اخذ اقامت دائم یونان می باشد. اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل، یکی از راه های اقامت این کشور است که پس از اتمام تحصیل و برخورداری از شرایط خاص، می توان آن را از طریق پیدا کردن کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی دریافت نمود.

سفارت کشور یونان در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *