یونان کشوری تاریخی و پر از حادثه است و کسانی که به تاریخ و تمدن این کشور علاقه دارند با دریافت ویزای نمایشگاهی یونان به این کشور سفر خواهند کرد. در این مقاله نیز به بررسی اطلاعاتی درباره ویزای نمایشگاهی یونان خواهیم پرداخت تا برای شرکت در نمایشگاه های این کشور برنامه ریزی های لازم را انجام دهید.

علاوه بر وجود تمامی جاذبه های منحصر به فردش، یونان یکی از کشورهای اروپایی است که هزینه سفری به مراتب کمتر از دیگر کشورهای اروپایی دارد و به همین علت با اقبال بسیاری نزد گردشگرانی دارد که مقصدشان اروپا است، روبرو شده است. کشور یونان از شمال با کشور آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه مرز مشترک دارد. شهر آتن، پایتخت یونان محسوب می‌شود و پس از آتن شهرهای تسالونیکی، پاتراس و هراکلیون از بزرگ‌ترین شهرهای این کشور هستند.

ویزای نمایشگاهی یونان

این کشور فرهنگ بسیار پیشرفته ای پیدا کرده است و افراد زیادی که در کارهای تجاری و شرکت های تولیدی هستند محصولات خود را در نمایشگاه های یونان به نمایش می گذارند تا برند خود را در جهان بشناسانند. یونان کشور پرطرفداری است و با دریافت ویزا قادر به رونق دادن کسب و کار خود خواهید بود. نمایشگاه های این کشور دارای موضوعات مختلفی است و برای عرضه کالا و خدمات محل مناسبی است.

ایران با کشور یونان روابط خوب و موفقی دارد و دریافت ویزای نمایشگاهی یونان باعث پیشرفت زیادی در کشور ما نیز شده است. افراد زیادی از همه قشرها حتی دانشجو، تاجر و توریست هر ساله به کشور یونان سفر می کنند تا بتوانند در نمایشگاه های این کشور شرکت کنند و یا فقط بازدید داشته باشند. با توجه به اینکه اخذ روادید نمایشگاهی یونان کار ساده ای نیست اما در این مقاله به نحوه اخذ آن آشنا خواهید شد و بدون مشکل آن را دریافت خواهید نمود.

ویزای نمایشگاهی یونان

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی یونان

جهت دریافت ویزای نمایشگاهی کشور یونان باید مراحلی را بگذرانید که در این بخش به شرح آنها می پردازیم. در ابتدای کار شما باید فرم درخواست ویزای نمایشگاهی یونان را که بصورت کامل و دقیق پر کنید توجه داشته باشید که هرگونه نقص اطلاعات در فرم باعث می شود که روند اخذ ویزای شما قطع شود و مامورین سفارت به پرونده شما رسیدگی نکنند. پس از تکمیل فرم درخواست ویزا باید وقت سفارت یونان دریافت نمایید.

تعیین وقت مصاحبه در ایامی مثل تابستان و نوروز به دلیل اینکه مراجعه کننده زیاد است و سفارت محدودیت مکانی و پرسنلی دارد ممکن است چند هفته طول بکشد. در این مرحله برای شما زمانی به منظور مصاحبه و تحویل مدارک تعیین می شود که ضروری است در این زمان مشخص در سفارت یونان حضور داشته باشید. در زمان تعیین وقت سفارت یونان است که مدارک مورد نیاز را تحویل دهید و از شما مصاحبه و انگشت نگاری به عمل خواهد آمد سعی کنید به سوالات در کمال صداقت پاسخ دهید و با ظاهری مناسب در زمان تعیین وقت در سفارت حضور داشته باشید.

دعوتنامه نمایشگاهی یونان

دعوتنامه نمایشگاهی یونان یکی از الزامات مدارک اخذ ویزای نمایشگاهی یونان می باشد اما داشتن دعوتنامه ملاک بر این نیست که شما قطعا ویزای شما صار می گردد بلکه این دعوتنامه مدرکی موثر در روند دریافت ویزای یونان خواهد بود و باعث می شود که روند کاری دریافت ویزای سرعت پیدا کند. درعوتنامه نمایشگاهی از سوی مدیران نمایشگاه صادر می شود و نیازمند به اطلاعات شخصی کامل از شما هستند و مشخصات شما و شخص دعوت کننده در این نوع دعوتنامه ذکر می شود. این دعوت نامه صرفا برای حضور شما در نمایشگاه هایی است که در یونان برگزار می شود خواهد بود و حتما باید از طرف شرکت معتبر برگزار کننده نمایشگاه باشد.

دعوتنامه نمایشگاهی یونان

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی یونان

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی یونان بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای یونان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی یونان

برای دریافت ویزای نمایشگاهی یونان با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی یونان از هزینه اخذ ویزا اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های روادید نمایشگاهی یونان مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزا، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.  سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت خانه یونان از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای یونان برحسب یورو پرداخت می شوند.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی یونان

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای یونان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

برای آنکه روادید نمایشگاهی یونان صادر شود حدود 15-10 روز کاری زمان لازم خواهد بود که گاهی ممکن است این زمان بیشتر نیز شود. این ویزای دریافتی را به شکل های مختلف یک بار ورود و یا چند بار ورود می توانید دریافت کنید و در نمایشگاه حضور پیدا کنید. با روادید یک بار ورود تنها یک بار حق ورود به کشور یونان را خواهید داشت و بعد از اینکه از کشور خارج شدید امکان ورود مجدد به یونان را نخواهید داشت. با دریافت ویزای چند بار ورود هر فرد قادر به چند بار ورود به این کشور خواهد بود و از آن خارج و دوباره وارد خواهد شد.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی یونان

مدت زمان اعتبار ویزای نمایشگاهی یونان

به طور معمول ویزایی که به عنوان روادید نمایشگاهی کشور یونان برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی یونان لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

سفارت کشور یونان در ایران

روزهای کاری سفارت یونا از روز شنبه تا پنجشنبه، ساعت ۱۰ الی ۱۷ بعد از ظهر می باشد اما در روزهای دوشنبه و سه شنبه به امور اخذ ویزا رسیدگی می شود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *