کشور یونان با کشورهای آلبانی، مقدونیه، بلغارستان و ترکیه همسایه است. زندکی خانوادگی اصلی ترین بخش در زندگی مردم یونان می باشد. فرزندان معمولا پس از ازدواج با خانواده های خود زندگی می کنند. زندگی طولانی مردم کشور یونان وابسته به رژیم غذایی وابسته به زیتون، روغن زیتون، گوشت بره، گوشت ماهی، مرکبات، حبوبات سالم است. اکثر بخش های کشور یونان در مدت زمانی خاص تبدیل به جنگل شده است. بیش از چند قرن درختان این جنگل ها به دلیل آتش سوزی مناطق جنگلی، استفاده از الولار این درخت ها و یا ساخت خانه برای کشاورزان قطع شده است.تمامی افرادی که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند باید ویزای تجاری یونان را دریافت کنند تا به راحتی و بدون هیچ مشکلی بتوانند کسب و کار خود را رونق دهند.

تجارت و اقتصاد کشور یونان

کشور یونان یکی از کشورهای جنوب شبه جزیره بالکان می باشد که در جنوب شرقی اروپا قرار دارد. کشور یونان  دارای طویل ترین خط ساحلی در قاره سبز است . پایتخت کشور یونان، شهر آتن است که دارای یک بندر بسیار بزرگ می باشد. در کشور یونان کشتی ها حتی از رودخانه های بزرگ نمی توانند عبور کنند چرا که یونان کشوری کوهستانی بوده و تقریبا 80 درصد این کشور از کوه تشکیل شده است. جالب است که بدانید تقریبا 7 درصد سنگ مرمر جهان توسط کشور یونان تامین می شود و حدود 70 درصد از ناوگان بازرگانی اتحادیه اروپایی از کشتی های یونانی تشکیل شده است. کشور یونان یکی از اعضای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن می باشد. این کشور دارای یک اقتصاد بسیار خوب و قدرتمند می باشد و به همین منظور توانسته در طی چند سال اخیر به جذب سرمایه گذار از کشورهای دیگر بپردازد.

ویزای تجاری یونان

همانطور که می دانید کشور یونان یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد و متقاضیان ویزای یونان باید تمامی مراحل اخذ ویزای شینگن را طی کنند. با این حال کشور یونان ویزا های مختلفی مانند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای ترانزیت، ویزای بازدید از اقوام، ویزای کار و تجارت دارد. ویزای تجاری یونان یکی از ویزاهای مهم این کشور محسوب می شود که به منظور انجام ملاقات های تجاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، توسعه کار و .. صادر می شود. توریستان و گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان به دلایل مختلفی به کشورهای دیگر سفر و یا مهاجرت می کنند.

از آنجایی که کشور یونان دارای فرصت ها و شرایط اقتصادی بسیار خوب می باشد، مورد توجه تاجران و سرمایه گذاران زیادی قرار گرفته است و هر ساله به آن سفر می کنند. از اینرو اخذ روادید تجاری یونان برای داوطلبان سرمایه گذاری در این کشور امری ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد. برای اخذ ویزای تجاری یونان باید درخواستی مبنی بر دریافت ویزا به سفارت کشور یونان داد و منتظر ماند تا سفارت این کشور به درخواست شما پاسخ دهد. تمامی مراحل اخذ ویزا بسیار مهم می باشد و باید به طور کامل انجام شود.

مراحل اخذ ویزای تجاری یونان

معمولا مراحل دریافت ویزاهای یونان روند مشابهی دارد. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری یونان، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت یونان کنید، در این زمان بعد از دو روز جواب ایمیل را می دهد و تاریخ مراجعه به سفارت یونان در آن ذکر می شود. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت یونان را کامل آماده کنید. پس از آن هزینه ویزای یونان را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد. توجه داشته باشید که هر گونه مغایرت و کمبودی باعث رد شدن درخواست ویزای تجاری یونان می شود و فرد مجبور است روند درخواست را از ابتدا انجام دهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید تجاری یونان

همانطور که می دانید ویزای تجاری یونان برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری یونان

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری یونان الزامی می باشد. توجه داشته باشید که اگر تصمیم به کار یا تجارت در یونان را دارید ویزای تجاری با استفاده از دعوتنامه یونان از نوع توریستی مناسب نیست و باید برای اخذ ویزای تجاری به گرفتن دعوتنامه تجاری اقدام کنید. این نوع دعوتنامه از طرف تجار، سرمایه گذاران و یا شرکت هایی که با آنها طرف قرارداد هستید ارسال می شود و وجود آن روند رسیدگی به درخواست تان را سریع تر خواهد کرد اما وجود آن دلیل قطعی صدور ویزای تجاری یونان نمی باشد. در دعوتنامه ارسالی می بایست مدت زمان سفر، مشخصا هدف از سفر و همچنین نشانی محل اقامت قید گردد.

هزینه دریافت روادید تجاری یونان

برای دریافت ویزای تجاری یونان مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. تمامی هزینه های ویزا به صورت نقدی در زمان مراجعه به سفارت داده می شود. در صورت رد درخواست روادید تجاری یونان این هزینه های برگردانده نخواهد شد. در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری یونان برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد. با این توصیفات باید گفت که مبلغ ۶۰ یورو پول نقد جهت هزینه اخذ ویزا برای ارائه به سفارت یونان همراه خود داشته باشید. توجه داشته باشید که هیچ یک از اعضاء خانواده و بستگان نمی توانند با دعوتنامه تجاری یونان درخواست ویزا نمایند.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری یونان

بررسی مدارک جهت اخذ ویزای یونان توسط سفارت یونان تقریبا 2 یا 4 هفته طول می کشد. تمامی مراحل دریافت ویزا زمانبر است و کمی طول می کشد. بنابراین پیشنهاد می شود که این شخص متقاضی باید برای دریافت روادید تجاری یونان از 3 یا 4 ماه قبل سفر خود اقدام کنند.  فراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. ویزای تجاری نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود. ویزای بلند مدت یونان معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور یونان سفرکرده‌ باشند.

سفارت کشور یونان در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *