آلمان در اروپای غربی و مرکزی واقع شده است. این کشور از ناحیه شمال با دانمارک، از سمت شرق با لهستان و جمهوری چک، از ناحیه جنوب با اتریش و سوئیس و از سمت غرب با لوکزامبورگ، فرانسه، بلژیک و هلند مرز مشترک دارد. ویزای توریستی آلمان یکی از ویزا های بسیار پر طرفدار در ایران می باشد، برای سفر به آلمان و رفتن به تور آلمان نیاز دارید که قبل از هر کاری روادید توریستی آلمان را دریافت کنید،

آلمان جمعیتی بالغ بر ۸۲ میلیون نفر دارد و پرجمعیت ترین کشور در اروپا شناخته شده است. شهر برلین، پایتخت آلمان نام دارد و شهرهایی همچون هامبورگ، برمن، مونیخ، دوسلدورف، اشتوتگارت و هانوفر از مهم‌ ترین شهرهای آن محسوب می شوند. درحالیکه شهر مونیخ به دلیل داشتن بناهای تاریخی و مشهور همانند کاخ نیمفنبرگ، کلیسای جامع بانوی ما و اقامتگاه سلطنتی مونیخ از مقاصد مهم گردشگری آلمان می باشد.

ویزای توریستی آلمان

برای دریافت روادید توریستی آلمان باید مدارکی را آماده کرده و تحویل نزدیک ترین ساختمان سفارت این کشور دهید تا بعد از مدتی ویزای توریستی آلمان برای شما صادر شود و بتوانید به این کشور سفر کنید. برای دریافت ویزای آلمان به این نکته دقت داشته باشید که ممکن است صادر شدن این ویزا مدتی طول بکشد بنابراین کمی زودتر مدارک خود را تحویل سفارت این کشور دهید تا بتوانید به موقع ویزای خود را دریافت کنید. شما با دریافت ویزا می توانید به کشور آلمان سفر کنید و از جاذبه های تاریخی فوق العاده زیبای این کشور دیدن کنید و لذت ببرید.

ویزای توریستی آلمان

مراحل اخذ ویزای توریستی آلمان

اولین مرحله برای درخواست ویزا، پر کردن فرم تقاضای ویزای توریستی می باشد اگر به صورت خانوادگی قصد سفر دارید باید برای هرکدام از اعضای خانواده فرم جداگانه پر شود. این فرم را می ‌توانید از سایت سفارت آلمان در تهران دانلود کنید و یا از طرسق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام کنید از آنها بگیرید و هم اینکه در مرحله دوم، تعیین وقت سفارت آلمان شما را همراهی کنند.

وقتی درخواست تعیین زمان مصاحبه انجام شد یک ایمیل از جانب سفارت دریافت خواهید کرد که زمان حضور شما در سفارت آلمان توسط این ایمیل اعلام می گردد. توجه داشته باشید که شانس اخذ روادید توریستی آلمان برای افرادی که به صورت خانوادگی اقدام می کنند، کمتر است از افرادی که به صورت انفرادی درخواست می دهند. هنگام روز مصاحبه سفارت باید تمام مدارک به طور کامل تکمیل شده و تمام گواهی ها ارایه داده شود. به این ترتیب روند کار سرعت می گیرد بنابراین کمبود مدارک می تواند موجب رد درخواست ویزای توریستی شما شود.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی آلمان

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی آلمان بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد. توجه داشته باشید که اگر خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضا باید این مدارک را تا حد امکان به صورت جداگانه تهیه کنید.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی آلمان

دعوتنامه توریستی آلمان

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی آلمان می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی آلمان می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای آلمان نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزا می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به آلمان، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به کشور زیبای آلمان را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ روادید توریستی آلمان

جهت دریافت ویزای توریستی آلمان با توجه به مراحل و شرایط آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه اخذ ویزای توریستی آلمان از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت آلمان اطلاع پیدا کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید. بخشی از هزینه های ویزا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد.

به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزا، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت خانه کشور آلمان از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به روادید آلمان برحسب یورو پرداخت می شوند. سفارت آلمان از پذیرفتن یورو به صورت پول خرد معذور است و تنها اسکناس های پنج، ده، بیست، پنجاه، و صد یورویی قبول خواهد نمود. هزینه دریافت ویزا چیزی حدود 67 یورو برای بزرگسالان و کودکان 53 یورو می باشد. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک شما بوده و در هیچ حالتی سفارت این مبلغ را برنمی‌ گرداند.

هزینه اخذ روادید توریستی آلمان

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی آلمان

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی آلمان یک الی سه ماه قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان، در ماه‌ های تابستان ( از می تا اکتبر) و همچنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت سفارت چند هفته طول بکشد. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت آلمان حدودا 14 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی آلمان موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید.

مدت زمان اعتبار روادید توریستی آلمان

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور آلمان صادر می شود جهت سفر و بازدید از آلمان می باشد. ویزای توریستی آلمان چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند.

سفارت کشور آلمان در ایران

ساعات کار سفارت آلمان جهت انجام امور اخذ ویزای آلمان در روزهای یکشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 7 الی 15.30 می باشد و در روزهای دوشنبه و سه شنبه از ساعت 7 الی 16 می باشد. برای تعیین وقت سفارت آلمان در این زمان ها مراجعه نمایید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *