ما قصد داریم در این مقاله شرایط تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری این کشور را شرح دهیم در صورت تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری می توانید اقامت دائم آلمان را به دست آورید. آلمان به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته ی اروپایی به حساب می آید برای همین متقاضیان زیادی از کشورهای مختلف برای کار وارد این کشور می شوند.  به طور کلی یکی از روش های مناسب برای دریافت اقامت دائم در این کشور تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آلمان می باشد.

اقامت دائم در آلمان

اقامت در کشور آلمان به روش های مختلفی صورت می گیرد یکی از مهم ترین روش ها تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آلمان است از آن جا که کشور آلمان از لحاظ اقتصادی در سطح بالایی قرار دارد افرادی که دوست دارند در شرایط خوبی زندگی کنند کشور آلمان را انتخاب می کنند. بسیاری از کارخانه های معتبر دنیا مربوط به شرکت آلمان است این کشور سرانه داخلی بالایی دارد.

مهاجرت و اقامت در کشور آلمان از طریق های مختلفی صورت می گیرد برخی از این روش ها به شرح ذیل می باشد:

تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به اقامت دائم آلمان از روش های مهاجرت به این کشور از طریق کار می باشد که در ادامه ی مقاله به تفصیل درباره ی آن صحبت خواهیم کرد.

مهاجرت به آلمان (ازدواج)

یکی از روش های آسان برای اقامت در کشور آلمان ازدواج می باشد شخص متقاضی باید از طریق ازدواج با فردی که تبعه ی کشور آلمان یا مقیم این کشور است اقامت دائم دریافت کند. برخی از افراد برای سودجویی و سوء استفاده از روش های غیر قانونی مانند ازدواج های سوری استفاده می کنند برای جلوگیری از این امر قوانینی ایجاد شده است و افرادی که به صورت قطعی ازدواج کرده اند می توانند از این روش برای اقامت دائم در آلمان استفاده کنند.

یکی از این قوانین سخت گیرانه زندگی شخص متقاضی با فرد  تبعه ی آلمانی به مدت سه سال و دریافت پاسپورت می باشد. توجه داشته باشید که آشنایی ابتدایی با زبان آلمانی توسط شخص متقاضی و نداشتن سوء سابقه ی همسر آلمانی از جمله الزامات استفاده از این روش برای دریافت اقامت در آلمان محسوب می شود.

مهاجرت به آلمان (پناهندگی)

پناهندگی یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور آلمان محسوب می شود طبق کنوانسیون ژنو کشورهای عضو این کنوانسیون باید از افرادی که پناهنده ی کشور آلمان می شوند حمایت کنند امروزه درخواست پناهندگی به این کشور افزایش یافته است برای درخواست پناهندگی شخص متقاضی باید ثابت کند در کشور خودش امکان زندگی ندارد و در خطر است در غیر این صورت با درخواست پناهندگی وی موافقت نخواهد شد و هیچ بهانه ای پذیرفته نیست.

با توجه به این که پناهندگی روشی غیرقانونی محسوب می شود و خطرات زیادی دارد این روش مهاجرت پیشنهاد نمی شود و بهتر است از روش های قانونی استفاده کنید.

مهاجرت به آلمان (تحصیل)

تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان برای آن دسته از افرادی است که در کشور آلمان فارغ التحصیل شده و از طریق تحصیل به کشور آلمان مهاجرت کرده باشند. آلمان یکی از کشور های اروپایی مناسب برای ادامه تحصیل محسوب می شود و از سراسر دنیا افراد زیادی این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند عواملی مانند تحصیل رایگان، خدمات مناسب آموزشی ، تحصیل به زبان آلمانی و انگلیسی همچنین امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری از جمله عواملی است که افراد زیادی را برای تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور به آن جا می کشاند. افراد متقاضی بعد از دریافت مدرک دیپلم می توانند در دوره ی نه ماهه کالج کشور آلمان شرکت کرده و بدون کنکور به مقطع کارشناسی وارد شوند.

با کسب نمره ی قبولی زبان انگلیسی و آلمانی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر خواهد بود در صورت پذیرش استاد راهنما می توانید در مقطع دکترا هم به تحصیل مشغول شوید البته درصورت قبولی حقوق هم دریافت خواهید کرد شما بعد از اتمام تحصیل می توانید ویزای تحصیلی آلمان را به ویزای کاری این کشور تبدیل کنید و اقامت دائم آلمان را به دست آورید.

مهاجرت به آلمان (تحصیل)

مهاجرت به آلمان(سرمایه گذاری-ثبت شرکت)

آلمان جزء کشورهای توسعه یافته می باشد این کشور از نظر اقتصادی در سطح بالایی قرار دارد و سالانه سرمایه گذاران بسیاری برای سرمایه گذاری به کشور آلمان سفر می کنند تا بتوانند از مزایای خوب این کشور استفاده کنند. قبل از اقدام به اخذ ویزا باید وقت سفارت آلمان را دریافت کنید.

ثبت شرکت یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در آلمان به حساب می آید که برای آن هزینه ی کمی نیاز است و فرد متقاضی می تواند از این طریق تابعیت و اقامت کشور آلمان را به دست آورد برای این امر ابتدا لازم است طرح توجیح اقتصادی از سوی فرد متقاضی نوشته شود و در صورت تایید توسط اتاق بازرگانی آلمان با درخواست شما مبنی بر ثبت شرکت در کشور آلمان موافقت خواهد شد.

مهاجرت به آلمان (کار)

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان از طریق کار می باشد دو روش برای تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری وجود دارد:

روش اول:

این روش از طریق جاب آفر صورت می گیرد به این صورت که باید از کار فرمای آلمانی دعوت نامه ای دریافت کنید و بعد از آن می توانید اقامت این کشور را به دست آورید البته این روش آسان نیست چرا که کارفرما طبق قوانین باید آگهی استخدامی در کشور آلمان و بعد از آن در اتحادیه ی شینگن صادر کند و در صورتی که شخصی برای این کار پیدا نشد می تواند برای افراد دیگری دعوت نامه ارسال کند.

روش دوم:

این روش به ویزای جست و جوی کار شناخته می شود و در این روش شخص متقاضی باید ویزای شش ماهه ی آلمان را دریافت کند و در آن مدت با توجه به تخصص و رشته ای که دارد در کشور آلمان به دنبال کار باشد در صورت پیدا کردن کار مناسب و مرتبط با حرفه اش می تواند اقامت کشور آلمان را به دست آورد.

نحوه ی تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان

از جمله روش های مطمئن برای اقامت در کشور آلمان از طریق کار تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری این کشور می باشد با اینکه پیدا کردن کار در کشور آلمان خیلی ساده نیست ولی در صورت فارغ التحصیلی از دانشگاه کشور آلمان راه برای شما ساده تر خواهد شد، برای این امر فرد متقاضی باید در ابتدا با توجه به تخصص و رشته ی تحصیلی خود در کشور آلمان کاری را پیدا کند و بعد از آن مراحل تبدیل ویزای خود را انجام دهد شخص متقاضی بعد از فارغ التحصیلی از کشور آلمان هجده ماه فرصت دارد که در این کشور بماند و با پیدا کردن شغل مورد نظر خود برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آلمان اقدام کند.

استخدام در کشور آلمان

افرادی که در آلمان فارغ التحصیل شده اند و در این کشور به کار مشغول هستند برای تبدیل ویزای آلمان از نوع تحصیلی به ویزای کاری باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشندتا بتوانند شغلی مناسب در این کشور پیدا کنند.کارخانه های بزرگ دنیا مانند فولکس واگن، بنز، آئودی و… در این کشور واقع شده اند و ایرانیان می توانند بعد از تحصیل در این کشور به صورت تمام وقت دراین کشور مشغول به کار شوند.

اخذ اقامت دائم بعد از تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آلمان

بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه آلمان و پیدا کردن کار مناسب دراین کشور می توانید برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آلمان اقدام کرده و بعد از پرداخت مالیات، تابعیت و اقامت دائمی این کشور را به دست آورید لازم به ذکر است در صورت پیدا کردن شغل شما نمی توانید از ابتدا همراهان خود را به این کشور بیاورید و باید خانه ای مناسب در آلمان اجاره کنید تا بتوانید خانواده ی خود را به آلمان بیاورید.

روش های اشتغال به کار در آلمان

کشور آلمان به فارغ التحصیلان به دو صورت اجازه ی اقامت و پیدا کردن شغل مناسب را می دهد اول اینکه شخص بعد از فارغ التحصیل شدن باید در مدت هجده ماه در کشور آلمان بماند و شغل مناسبی پیدا کند در صورتی که در هنگام تحصیل بتواند شغلی پیدا کند به راحتی می تواند بعد از فارغ التحصیلی به کار مشغول شود دوم اینکه در صورتی که شخص بعد از فارغ التحصیلی پیشنهاد کاری داشته باشد می تواند بعد از تبدیل ویزای خود به ویزای کاری مشغول به کار شده و بعد اقامت آلمان و بلوکارت آن را دریافت کند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کاری آلمان

برای تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان و اخذ ویزای کاری باید مدارکی به شرح زیر ارائه شود:

  1. ارائه ی رزومه ی کامل
  2. بیمه نامه
  3. مدارک تحصیلی
  4. دو قطعه عکس 4*6
  5. اصل و کپی شناسنامه
  6. تکمیل فرم درخواست ویزا
  7. کپی صفحات 2 و3 پاسپورت
  8. ارائه ی مدارک زبان انگلیسی یا آلمانی
  9. ارائه ی سابقه ی کاری

دلایل اهمیت تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری

درباره کشور آلمان

کشور آلمان واقع در مرکز اروپا و با جمعیتی بیش از 84 میلیون نفر به عنوان یکی از کشورهای عضو محدوده ی شینگن شناخته می شود. کشور آلمان با 9 کشور اروپایی دیگر همسایه است و زبان اکثریت مردم این کشور آلمانی می باشد.

واحد پول این کشور یورو بوده و از مهم ترین شهرهای آلمان می توان به مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت و برلین نام برد . این کشور جزء هفتمین کشور وسیع در اتحادیه ی اروپا شناخته می شود و همیشه پذیرای متخصصان می باشد.

اقتصاد آلمان چگونه است؟

اقتصاد کشور آلمان در سطح بالایی قرار دارد به عبارت دیگر این کشور به عنوان قطب اقتصادی اروپا شناخته می شود. آلمان کشوری است که از نظر سرمایه در سطح بالا و از جهت فساد در سطح پایینی قرار دارد، به دلیل اینکه در کشور برای برخی از کارها با کمبود نیروی انسانی مواجه هستند برای همین از نیروهای متخصص در سایر کشورها استفاده می کنند تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان فرصت مناسبی است که به شما امکان اقامت در کشوری پیشرفته و استفاده از امکانات آن را می دهد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *