کشور آلمان در قاره اروپا واقع شده است و نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان می باشد. این کشور با 10 کشور اروپایی مرز مشترک دارد. پایتخت قبلی این کشور شهر بن بوده ولی پایتخت فعلی آلمان شهر برلین می باشد. برای سفر نیار به دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان دارید. برلین بزرگ ترین شهر آلمان محسوب می شود که بیش از 3 میلیون نفر جمعیت دارد و عنوان پر جمعیت ترین شهر آلمانی را از آن خود کرده است. کشور آلمان دارای ۱۶ ایالت می باشد. زبان آلمانی زبان رسمی این کشور محسوب می شود. زبان آلمانی گویش های متعددی دارد و بسته به مناطق مختلف گویشی منحصر به فرد دارند. علاوه بر آلمانی صحبت کردن به زبان دانمارکی، انگلیسی و فرانسوی هم در این کشور رایج است.

ویزای نمایشگاهی آلمان

جهت شرکت در نمایشگاه هایی که در کشور آلمان برگزار می شود باید ویزای نمایشگاهی آلمان اخذ کنند. در زمینه برگزای نمایشگاه های بین المللی، کشور آلمان در رتبه نخست قرار دارد، هرساله نزدیک به ۱۵۰ نمایشگاه بین‌المللی در این کشور به تبادل جدیدترین قابلیت ها و نوآوری‌های بازار می ‌پردازند. انواع نمایشگاه های صنعتی و تخصصی در شهرهای مختلف آلمان از جمله فرانکفورت، کلن، دوسلدورف، هانوفر و مونیخ برگزار می شود. صنعت نمایشگاهی آلمان یک صنعت جهانی است و طی سال های اخیر بسیاری از افراد اعم از افراد کشور آلمان و افراد خارج از کشور جهت شرکت در این نمایشگاه ها که در هر بار برپایی آن هم بازدید کنندگان بسیاری دارند و هم موفقعیت های چشمگیری شرکت می کنند.

ویزای نمایشگاهی آلمان

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی آلمان

برای دریافت روادید نمایشگاهی آلمان، تعیین وقت سفارت آلمان گام اول محسوب می شود. البته باید در زمان گرفتن ویزای خود دقت کنید چون اگر 90 روز قبل از سفر برای دریافت ویزای خود اقدام کنید، درخواست شما رد خواهد شد. برای گرفتن وقت مصاحبه سفارت آلمان نباید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید، زیرا از سال 95 دیگر این امکان برای مراجعه کنندگان وجود ندارد و تنها به صورت اینترنت ممکن است. برای گرفتن وقت سفارت می توانید به آژانس های مسافرتی مطمئن و کاردرست مراجعه کنید و از آن ها درخواست کنید تا نسبت به دریافت وقت سفارت آلمان اقدام کنند.

پس از آن زمان مراجعه شما از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد و شما باید با تکمیل مدارک خود، برای انجام مصاحبه به سفارت آلمان مراجعه کنید. پس از گرفتن وقت سفارت آلمان و تکمیل مدارک، شما باید در زمان مشخص شده توسط سفارت برای مصاحبه به سفارت آلمان مراجعه کنید و هچنین مدارک خود را به طور کامل همراه داشته باشید. اگر مدارک مشخص شده برای دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان ناقص یا اشتباه فرستاده شود یا در زمان مصاحبه مدارک را همراه نداشته باشید، درخواست اخذ ویزای نمایشگاهی شما رد خواهد شد.

دعوتنامه نمایشگاهی آلمان

در برخی موارد برای گرفتن ویزای آلمان نیاز به دعوتنامه می باشد. برای شرکت و یا حضور در نمایشگاه های کشور آلمان الزاما نیار به دعوتنامه نمایشگاهی می باشد. این دعوتنامه از سوی مدیران برگزار کننده نمایشگاه صادر و ارسال می شود. در بعضی موارد خود مسئولین نمایشگاه برای شرکت ‌ها و افراد مشخصی ارسال می کنند و در مواردی افراد متقاضی می توانند به صورت حضوری به نمایندگان فعال در ایران مرجعه کنند و درخواست درعوتنامه خود را ارائه دهند.

اما در حالت کلی شما می توانید درخواست صدور دعوتنامه دهید پس از بررسی دعوتنامه شما صادر می شود. در این دعوتنامه اطلاعات کامل فرد ارسال کننده دعوتنامه و اطلاعات کامل فرد متقاضی، درج می شود و همچنین هدف از سفر و مکان اسکان و نحوه تأمین هزینه‌ های سفر اشخاص در دعوتنامه نمایشگاهی آلمان باید ذکر گردد.

دعوتنامه نمایشگاهی آلمان

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی آلمان بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی آلمان

برای دریافت ویزا با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی آلمان از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی آلمان اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی آلمان مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور روادید نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی آلمان، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.  سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت آلمان از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای آلمان برحسب یورو پرداخت می شوند.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای آلمان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه های آلمان درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان

مدت زمان اعتبار ویزای نمایشگاهی آلمان

به طور معمول ویزایی که به عنوان روادید نمایشگاهی کشور آلمان برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز دارای اعتبار هستند، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

موارد عدم صدور روادید نمایشگاهی آلمان

در صورت وجود هر یک از موارد زیر، ویزای نمایشگاهی آلمان برای شما صادر نخواهد شد و درخواست شما ریجکت می شود:

سفارت کشور آلمان در ایران

آدرس سفارت آلمان در تهران : تهران، خیابان فردوسی پلاک 324 – 320

تلفن سفارت آلمان : 02139990000

ساعت کاری سفارت آلمان :

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *