فرانسه همانند اسپانیا و مراکش دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و هم در اقیانوس اطلس دارد. کشور فرانسه با 67 میلیون جمعیت یکی از بزرگترین و قدرتمندترین کشورهای قاره اروپا از نظر فرهنگی، اقتصادی، نظامی و… می باشد. پایتخت این کشور، شهر پاریس بوده و زبان مردم آن فرانسوی است. بیش از 60 درصد مردم آن دین مسیحی دارند. واحد پول فرانسه یورو می باشد.برای سفر به فرانسه نیاز به ویزای نمایشگاهی فرانسه می باشد.

فرانسه یکی از معدود کشورهایی است که در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس ساحل دارد. فرانسه در اروپای غربی واقع شده و با کشورهای بلژیک، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا هم مرز است. این کشور آب و هوای معتدل مدیترانه ای دارد. شهرهای زیبای فرانسه شامل پاریس، مارسی، تولوز، نیس، نانت و… است. شهرهای فرانسه به دلیل موقعیت جغرافیایی هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. وجود آثار تاریخی و مراکز تجاری علاقه توریست ها را توجیه می نماید.

ویزای نمایشگاهی فرانسه

ویزای فرانسه تعداد روزهای مجاز، مدت زمان حضور شما را در فرانسه تعیین می کند. ویزای فرانسه در انواع مختلفی صادر می گردد. ویزای نوع A, B, C ,D هر کدام از انواع ویزای فرانسه هیتند که تعداد روزهای مجاز متفاوتی دارند. نوع A و B جهت توقف در فرودگاه و یا حضور در فرانسه به مدت 5 روز است که برای گرفتن ویزای نمایشگاهی فرانسه مناسب نیست. نوع C برای توریست ها در نظر گرفته می شود و نوع آخر مربوط به ویزای بلند مدت است. برای گرفتن ویزای نمایشگاهی فرانسه حتما باید از طرف نمایشگاه برگزار کننده دعوتنامه داشته باشید.

در صورت نداشتن دعوتنامه به هیچ عنوان ویزا برای شما صادر نمی گردد. بنابراین قبل از این که از سفارت خانه وقت سفارت فرانسه مصاحبه بخواهید نسبت به دریافت دعوتنامه اقدام نمایید. برای دریافت وقت سفارت فرانسه شما باید از یک آژانس مسافرتی معتبر کمک بگیرید، آنها برای شما وقت مصاحبه از سفارت فرانسه را مشخص می کنند و شما باید در روز تعیین شده همراه با مدارک کامل به سفارت مراجعه کنید و آماده مصاحبه با آفیسر سفارت باشید. بعد از بررسی و طی شدن روند تایید مدارک، سفارت فرانسه به شما اطلاع می دهد که ویزای شما صادر یا ریجکت می شود.

ویزای نمایشگاهی فرانسه

مراحل اخذ روادید نمایشگاهی فرانسه

برای دریافت ویزای نمایشگاهی فرانسه توجه به برخی نکات ضروری است. بعد از این که به شما وقت مصاحبه داده شد، شما باید در ساعت و روز معین در سفارت خانه حضور داشته باشید. تاخیر می تواند به ضررتان تمام شود. در روز مصاحبه باید تمام مدارک را همراه خود ببرید، هر گونه مشکل در مدارک تان ممکن است صدور ویزای نمایشگاهی فرانسه  شما را به تاخیر بیندازد. مدارک شما باید به یکی از دو زبان انگلیسی و یا فرانسه ترجمه شده و دارای امضای دارالترجمه باشد.

روند صدور روادید نمایشگاهی فرانسه بیست و پنج روز کاری می باشد. در نتیجه بهتر است یک ماه قبل از شروع زمان نمایشگاه اقدام نمایید. تاخیر در زمان درخواست، می تواند سفر شما به فرانسه و بازدید از نمایشگاه را با مشکل روبه رو کند. به خاطر داشته باشید که حضور شما در سفارت خانه الزامی است و خود شما شخصا باید در روز مصاحبه حضور داشته باشید. تهیه بلیط و رزرو هتل نیز بهتر است زودتر انجام شود تا از استرس سفر تان کم شود. برای شناخت نمایشگاه های فرانسه می توانید با ما همراه باشید. ما سعی می کنیم مهم ترین نمایشگاه های فرانسه را خدمت تان ارائه دهیم.

دعوتنامه نمایشگاهی فرانسه

دعوتنامه نمایشگاهی فرانسه معمولا برای شرکت ها و افرادی که هدف دیدن نمایشگاه های فرانسه را دارند، ارسال می گردد. این افراد در حوزه های مختلفی قرار دارند. کسانی که قصد اجاره غرفه در نمایشگاه را دارند و می خواهد محصولات و برند خود را معرفی کنند از شزکت کنندگان نمایشگاه ها هستند. شرکتی که قصد پیشرفت روابط کاری خود را در نمایشگاه دارند، حضور می یابند.

اشخاص و یا شرکتی که قصد خرید از محصولات ارائه شده در نمایشگاه را دارند، از اعضای شرکت کنندگان نمایشگاه های کشور فرانسه می باشند. برخی از شرکت ها به دلیل حزطه کاری خود بدون ارائه درخواست از طرف مسئول نمایشگاه دعوتنامه دریافت می کنند و نیازی به پیمودن مراحل دریافت دعوتنامه را ندارند اما مابقی افراد باید از طرف مدیران نمایشگاه دعوتنامه نمایشگاهی صادر و ارسال شود تا اجازه شرکت در نمایشگاه را داشته باشند.

مدارک مورد نیار جهت دریافت روادید نمایشگاهی فرانسه

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی فرانسه بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فرانسه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت روادید نمایشگاهی فرانسه

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی فرانسه

برای دریافت ویزا با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی فرانسه از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی فرانسه اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی فرانسه مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی فرانسه، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.  سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت فرانسه از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای فرانسه برحسب یورو پرداخت می شوند.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی فرانسه

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای فرانسه اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی فرانسه

مدت زمان اعتبار روادید نمایشگاهی فرانسه

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی کشور فرانسه برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی … لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی فرانسه اقدام نمایید.

سفارت کشور فرانسه در ایران

بخش کنسولی سفارت فرانسه، به جز تعطیلات رسمی، روزهای یکشنبه الی پنجشنبه، از ساعت 7.30 الی 20 آماده ارائه خدمات به مراجعین است.

آدرس سفارت فرانسه : تهران ، خيابان حافظ، خيابان نوفل لو شاتو، پلاک 85

تلفن سفارت فرانسه : ۶۴۰۹۴۰۰۰

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

2 پاسخ

  1. سلام خوبین من یک دعوت نامه رسمی از کنفرانس از کشور فرانسه دارم که تاریخ کنفرانس آن گذشته آیا من باز هم رفته می‌توانم به فرانسه ؟

    1. سلام . چون تاریخ کنفرانس پایان یافته پیشنهاد میکنیم از این دعوتنامه استفاده نکنید. اگر برای شما مقدور هست از یک کنفرانس دیگر دعوتنامه تهیه کنید و اقدام به دریافت ویزا فرانسه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *