یکی از کشورهای غرب اروپا کشور فرانسه است که دومین کشور بزرگ قاره اروپا به شمار می آید. پایتخت این کشور یعنی شهر زیبای پاریس که قطب اصلی تجارت و فرهنگ کشور فرانسه شناخته شده است. این کشور از نظر اقتصادی و تجارت جایگاه ویژه ای دارد که این موضوع باعث شده است هر ساله از کشور ایران و دیگر کشورها تعداد زیادی از افراد نسبت به اخذ ویزای تجاری فرانسه اقدام کنند.

تجارت و اقتصاد کشور فرانسه

امروزه دیده می شود که بسیاری از افراد به دنبال گرفتن ویزای تجاری فرانسه هستند زیرا همگان می دانند که یک سفر تجاری به فرانسه می تواند موجبات گسترش کسب و کار یک شرکت را فراهم آورد. تجار فرانسوی از نظر کارکرد و کسب موفقیت در جهان حرف اول را می زنند زیرا بیشتر صاحبان این شرکت ها فارغ تحصیل مدارس نمونه هستند. این عامل موجب می شود شرکت های زیادی برای کسب تجارب از این افراد قصد سفر به این کشور را داشته باشند که برای این منظور نیاز به اخذ ویزای تجاری فرانسه می باشد.

ویزای تجاری فرانسه

ویزا یا روادید به طور کلی به اجازه نامه ای گفته می شود که از طرف سفارت یک کشور برای ورود متقاضی به کشور مبدا صادر می شود. مهمترین تفاوت ویزا با پاسپورت این است که پاسپورت از طریق پلیس +10 صادر می شود اما صدور ویزا مربوط به سفارت هر کشور می باشد. ویزاهایی که بر اساس اهداف متفاوت اخذ می شود شامل ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای درمانی، ویزای اقامت، ویزای توریستی و ویزای ترانزیت می ‌شود.

ویزای تجاری فرانسه یکی دیگر از انواع ویزاهای فرانسه می باشد که مختص صاحبان کار و تجار است. در بین ویزاهای صادر شده ویزای تجاری یکی از پرطرفدارترین انواع ویزا توسط تجار و صاحبان کسب و کار می شود. با توجه به اینکه کشور فرانسه جزو کشورهای موفق در امر تجارت می باشد در حال حاضر بسیاری از افراد به دنبال اخذ ویزای تجاری فرانسه هستند که هر فرد با در دست داشتن این ویزا می تواند مدت زمانی در کشور فرانسه اقامت داشته و به امور تجارت به پردازد.

مراحل اخذ ویزای تجاری فرانسه

معمولا مراحل دریافت ویزاهای فرانسه دارای مراحل تقریبا نزدیک به همی دارد. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری فرانسه، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کنید، دقت داشته باشید که برای هر نفر باید به طور مجزا فرم پر شود. در هنگام تکمیل فرم توجه کنید که باید مشخصات خود را به زبان فرانسوی و یا انگلیسی وارد کنید. اگر حتی به یک مورد از سوال های فرم اشتباه پاسخ دهید پرونده شما رد خواهد شد. نکته دیگر اینکه کشورهای حوزه شنگین که شامل کشور فرانسه هم می شود از یک فرم مشترک استفاده می کنند اما کشورهای دیگر هر کدام فرم درخواست ویزا مجزا دارند. بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت فرانسه کنید.

در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت فرانسه را کامل آماده کنید. پس از این مرحله هنگامی که متقاضی وقت مصاحبه خود را از طرف سفارت فرانسه دریافت کرد، باید در تاریخ مشخص شده به صورت حضوری به همراه تمام همکارانی که قرار است در این سفر همراه متقاضی باشند به سفارت فرانسه مراجعه کند و مراحل مشخص شده از جمله انگشت نگاری و انجام مصاحبه را پیگیری کند. پس از آن هزینه ویزای فرانسه را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری فرانسه

همانطور که می دانید ویزای تجاری فرانسه برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

هنگام ارائه مدارک جهت اخذ ویزای تجاری فرانسه، باید همه مدارک تان را توسط دارالترجمه به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه کنید؛ همچنین تمام مدارکی که در بالا ذکر شد علاوه بر اصل آن باید 2 سری کپی بر روی برگه A4 نیز تهیه کنید.

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری فرانسه

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری فرانسه الزامی می باشد. دعوتنامه یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می باشد که موجب تسریع در صدور ویزا می شود و از آنجایی که ویزا دارای انواع متفاوتی می باشد طبیعتا دعوتنامه ها نیز چند نوع هستند که برای اخذ هر نوع ویزا فرق می کند. نکته قابل توجه این است که، داشتن دعوتنامه برای اخذ ویزای فرانسه کاملا ضروری می باشد. دعوتنامه تجاری فرانسه از سوی شرکتی که قرار است با آن ملاقات داشته باشید باید برای شما فرستاده شود تا بتوانید هدف سفر خود به این کشور را به درستی برای سفارت بیان کنید.

هزینه دریافت ویزای تجاری فرانسه

برای دریافت ویزای تجاری فرانسه مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ روادید تجاری فرانسه برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد.

مدت اعتبار و تمدید روادید تجاری فرانسه

اخذ ویزای تجاری فرانسه به صورت معمول 2  تا 4 هفته کاری به طول می انجامد بنابراین سعی کنید حدود 2 ماه برای اخذ ویزای خود وقت بگذارید زیرا ممکن است در روند صدور روادید تجاری شما مشکلاتی هم به وجود آید که طبیعتا این موارد روند صدور آن را کندتر می کند. اعتبار ویزای تجاری به حالت عادی حدود 3 ماه است با این حال با پایان یافتن 3 ماه از اقامت در فرانسه فرد متقاضی باید کشور فرانسه را ترک کند.

اگر فردی قصد داشت که با استفاده از ویزای تجاری اقامت دائم کشور فرانسه را دریافت کند باید در ابتدا ۵ سال متوالی در این کشور با استفاده از این ویزا فعالیت داشته باشد و پس از آن اقدام به گرفتن اقامت دائم کند. راه دوم این است، افرادی که در کشور فرانسه سرمایه گذاری کرده اند و یا شرکتی به ثبت رسانده اند می توانند از طریق ویزای تجاری فرانسه اقدام به اقامت دائم در این کشور نمایند نکته حائز اهمیت برای این افراد این است که باید حتما تعدادی از اتباع فرانسوی را به عنوان پرسنل شرکت خود برگزینند و حقوقی ثابت بین 2000 تا 2500 یورو به این افراد بپردازد.

توجه داشته باشید که این افراد می توانند بین کشور فرانسه و کشور خودشان در تردد باشند. ویزای بلند مدت فرانسه معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور فرانسه سفرکرده‌ باشند. اما در خصوص تمدید روادید فرانسه باید گفت که اگر احساس کردید که با تمام شدن اعتبار ویزا، هنوز هم کارتان در این کشور تمام نخواهد شد قطع باید نسبت به تمدید ویزای تجاری فرانسه خود اقدام کنید. زیرا اگر نسبت به تمدید به موقع ویزا اقدام نکنید مجور به پرداخت جریمه خواهید شد.

سفارت کشور فرانسه در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *