فنلاند یکی از کشور های منطقه ی اسکاندیناوی است که در قسمت شمالی قاره اروپا قرار دارد. این کشور جزو یکی از زیبا ترین و پرجاذبه ترین کشور های اروپایی است و سالانه میلیون ها گردشگر با اخذ ویزای توریستی فنلاند به دیدن این کشور توریستی می روند. فنلاند نیز جزو کشور های عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است و به همین دلیل برای ورود به آن وجود ویزای شینگن الزامی است.

واحد پول این کشور متمدن، همانند اکثر کشور های دیگر اروپایی یورو است. زبان رسمی کشور فنلاند سوئدی و فنلاندی است و نزدیک به 90 درصد مردم آن به زبان فنلاندی صحبت می کنند. اگرچه از لحاظ جمعیت کشور فنلاند جزو کم تراکم ترین کشور ها اروپا به شمار می رود اما از نظر وسعت و مساحت هشتمین کشور اروپا شمرده می شود. این کشور همواره در داشتن کیفیت زندگی بالا، جزو اولین کشور های جهان بوده است و بسیاری از مردم علاقه دارند در این کشور زندگی کنند.

ویزای توریستی فنلاند

کشور فنلاند و 25 کشور اروپایی دیگر جزء حوزه شینگن به حساب می آیند. این ناحیه مجموعه ای از کشورهای اروپایی هستند که قوانینی را بین خودشان تعیین کرده اند و فردی با تابعیتی خارج از این کشورها برای ورود به این ناحیه باید ویزای شینگن را دریافت کند. از این رو ویزای کشور فنلاند دارای انواع مختلفی مانند ویزای تحصیلی فنلاند، ویزای تجاری فنلاند، ویزای دیداری فنلاند، ویزای پزشکی فنلاند، ویزای کنفرانس فنلاند بوده که ویزای توریستی هم یکی از آنها می باشد. این ویزای توریستی فنلاند برای افرادی که می خواهند به مدت کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشند مناسب است.برای استفاده از روادید توریستی فنلاند باید در یک تاریخ مشخص به این کشور سفر کرده و در تاریخ معین شده در روادید توریستی فنلاند این کشور را ترک نمایید.

ویزای توریستی فنلاند

مراحل اخذ ویزای توریستی فنلاند

اولین مرحله برای درخواست ویزای فنلاند، پر کردن فرم درخواست ویزا می باشد. فرم اخذ ویزای فنلاند را می‌توانید از سایت سفارت کشور فنلاند در تهران دانلود کنید یا به صورت حضوری از بخش ویزای یک آژانس مسافرتی معتبر دریافت کنید. شما بعد از آن می بایست وقت سفارت کشور فنلاند را دریافت نمایید و برای مراحل بعدی آماده شوید. زمانی که با درخواست شما موافقت شد به شما وقت سفارت فنلاند داده می شود و شما در زمان مشخص شده باید با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت فنلاند در ایران مراجعه کنید و مراحل اخذ ویزای توریستی فنلاند را طی نمایید.

در تاریخی که به عنوان وقت ملاقات و تحویل مدارک برای شما مشخص شده، باید در محل سفارت فنلاند برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه برای ویزای این کشور حاضر باشید. تمام مدارک را باید به صورت کاغذی همراه داشته باشید. با انجام این کارها بیش از نیمی از کارهای لازم جهت اخذ ویزای توریستی فنلاند را انجام داده اید و به طور میانگین بعد از 15 روز خبر قبولی و یا رد درخواست شما اعلام می شود.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت روادید توریستی فنلاند

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی فنلاند بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت روادید توریستی فنلاند

دعوتنامه توریستی فنلاند

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی فنلاند می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی فنلاند می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای فنلاند نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزا می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به کشور فنلاند، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به این کشور را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی فنلاند

جهت اخذ ویزای توریستی فنلاند با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه اخذ روادید از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت فنلاند اطلاع پیدا کنید. هزینه ویزای توریستی فنلاند برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های ویزای مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید

هیچ اقدامی برای صدور ویزا از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی شما، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت خانه کشور فنلاند از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به روادید توریستی فنلاند برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزا چیزی حدود 60 الی 70 یورو برای افراد بزرگسالی است که بیشتر از 12 سال سن دارند و حدوداً 35 الی 40 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال می باشد. برای کودکان زیر 6 سال به جهت دریافت روادید توریستی فنلاند لازم نیست مبلغی را پرداخت کند، بلکه هزینه صدور ویزا برای این دسته از افراد رایگان است.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی فنلاند

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی فنلاند چند ماه قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت فنلاند به طور معمول 45 روز کاری زمان می برد اما نمی توان بازه زمانی مشخصی برای این امر تعیین کرد. بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزا موافقت می شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم که سعی کنید بسته به تاریخ سفر خود از 60 روز قبل اقدامات لازم را انجام دهید. در مواردی که درخواست صدور ویزا رد می شود نیز ملزم به ارائه مجدد درخواست خود هستید که در این صورت زمان بیشتری صرف خواهد شد.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی فنلاند

مدت زمان اعتبار ویزای فنلاند

به طور معمول ویزایی که صادر می شود جهت سفر و بازدید از کشور فنلاند می باشد. ویزای توریستی فنلاند چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 روز معتبر می باشد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند.

سفارت کشور فنلاند در ایران

خدمات مربوط به ویزا و اجازه اقامت در یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ صبح در این سفارت انجام می شود.

آدرس سفارت فنلاند : تهران، خیابان شریعتی، خیابان میرزاپور، کوچه حدادیان، شماره ۲

تلفن سفارت فنلاند : ۲۳۵۱۲۲۵۰

فکس سفارت فنلاند : ۲۲۲۳۶۲۳۰

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *