ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی کشور فنلاند می باشد که نوعی اقامت موقتی محسوب می شود. ویزای تحصیلی اجازه اقامت از طرف کشور فنلاند به دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه این کشور را می دهد. با گرفتن ویزای تحصیلی امکان تحصیل، کار و زندگی در این کشور برای دانشجویان فراهم می شود. افرادی که این نوع ویزا را دارند می توانند به مدت معینی در این کشور زندگی کنند و در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی مشغول به تحصیل شوند. اخذ ویزای دانشجویی برای ادامه تحصیل در کشور فنلاند برای دانشجویان متقاضی الزامی می باشد. این نوع ویزا را افرادی بالای 4 سال می توانند جهت دریافتش اقدام نمایند.

گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور فنلاند

کشور فنلاند یکی از کشورهای اروپایی است، که از لحاظ علمی و تحصیلی در رده های خوب و عالی قرار گرفته است. همین موضوع باعث شده بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این کشور شوند و متقاضی درخواست ویزای تحصیلی فنلاند شده اند تا تحصیلات عالی خود را در این کشور بگذرانند. لازم به ذکر است که مدارک تحصیلی که از دانشگاه‌ های مختلف کشور فنلاند صادر می ‌شوند، در تمام دنیا دارای اعتبار خوبی می باشد. دانشجویان می‌ توانند در مقاطعی مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در فرانشه مشغول به تحصیل شوند. اعتبار بسیار زیاد این دانشگاه‌ ها به همراه خدمات تحصیلی و هزینه پایین تحصیل که در این کشور ارائه می‌ شود، باعث شده که افراد بسیار متقاضی درخواست ویزای تحصیلی فرانسه شوند.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی روسیه

برای گرفتن پذیرش ار دانشگاه های فنلاند شما باید مراحل زیر را طی کنید. در ابتدا باید آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات، معرفی نامه از سوی یکی از اساتید معتبر  دانشگاهی و رزومه تحصیلی و … توسط دارالترجمه های معتبر ترجمه کنید. بعد از آن طریق سایت دانشگاه مورد نظر در کشور فنلاند فرم درخواست پذیرش را با دقت پر کنید و مدارک تان را برای آنها بفرستید. توجه داشته باشید که در این بخش حدود 100 دلار توسط دانشگاه از شما دریافت می شود تا اینکه مدارک تان مورد بررسی قرار گیرد. بعد از آن منتظر بمانید تا دانشگاه به شما پاسخ دهد. نکته ای که در این بخش حائز اهمیت است تسلط به زبان انگلیسی می باشد و این افراد از شانس بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند برخوردار خواهند بود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

متقاضیان دریافت ویزای دانشجویی باید واجد شرایط باشند. در ابتدا باید پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر و رشته مورد علاقه تان را دریافت کرده باشید، بنابراین در انتخاب رشته و دانشگاه باید دقت کافی را خرج کنید. با توجه به دانشگاه و یا موسسه ای که شما را پذیرفته است باید هزینه های تحصیل و زندگی را در نظر بگیرید، داشتن تمکن مالی برای سفارت کشور فنلاند در روند صدور ویزای تحصیلی شما بسیار با اهمیت می باشد. از دیگر شرایط ممکن تحصیل در دانشگاه های فنلاند داشتن مهارت زبان است.

پیشنهاد می شود که در ارتقای دانش زبانی خود تلاش کنید تا با شرکت در آزمون های تافل یا آیلتس نمره قبولی خوبی را کسب کنید. شرط مهمی که در اخذ ویزای تحصیلی کشور فنلاند سن شخص متقاضی می باشد، در واقع نباید فاصله زمانی زیادی بین فارغ التحصیلی تان تا پذیرش دانشگاه وجود داشته باشد. دانشجویان در حین تحصیل در کشور فنلاند، از 10 ساعت تا 30 ساعت در هفته به صورت پاره وقت می توانند کار کنند، البته این ساعت با توجه به مقطع تحصیلی تان تغییر خواهد کرد. دسمتمزد کارتان می توانید کمک خرج هزینه های زندگی تان شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

مراحل درخواست ویزای تحصیلی فنلاند

درخواست ویزای تحصیلی فنلاند مانند دیگر انواع ویزاهای این کشور اروپایی روند مشابهی دارد که باید طی شود. اولین اقدامی که باید برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند صورت بگیرد، دریافت وقت سفارت این کشور می‌باشد. افراد می ‌توانند به صورت اینترنتی از طریق موسسات معتبر وقت سفارت کشور فنلاند را دریافت کنند. گام دوم بعد از دریافت وقت سفارت فنلاند، متقاضیان باید در روز مقرر در محل سفارت فنلاند، برای انجام مصاحبه حضور یابند. در این روز افراد می ‌توانند با ارائه دلایل و مستندات خود، مسئولین سفارت را برای دادن ویزای تحصیلی فنلاند متقاعد کنند.

افسران سفارت فنلاند با توجه به سوابق و مستندات ارائه شده توسط شخص متقاضی، در مورد صدور یا ریجکت شدن ویزای تحصیلی فنلاند تصمیم گیری می کنند. در صورتی که جواب سفارت این کشور مثبت باشد، افراد می ‌توانند مراحل بعد را برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند ادامه دهند. یکی از موضوعاتی که می ‌تواند افراد را در دریافت ویزای تحصیلی فنلاند کمک کند، دریافت دعوتنامه تحصیلی می ‌باشد. لذا بسیاری از مراکز تحصیلی در این کشور با توجه به سوابق تحصیلی افراد، فعالیت ‌های علمی و پژوهشی که انجام داده‌ اند، دعوتنامه‌ هایی برای جذب این افراد در مرکز آموزشی خود ارسال می ‌نمایند. لازم به ذکر است داشتن دعوتنامه تحصیلی به منزله دریافت ویزای تحصیلی این کشور نمی ‌باشد.

مراحل درخواست ویزای تحصیلی فنلاند

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی فنلاند

هزینه اخذ روادید تحصیلی فنلاند

هزینه صدور ویزای دانشجویی فنلاند مانند سایر انواع ویزاهای این کشور از سوی وزارت امور خارجه فنلاند تعیین و توسط سفارت از متقاضیان دریافت می ‌شود. اولین هزینه ای که باید در این مسیر پرداخت کرد، هزینه تعیین وقت سفارت فرانسه می باشد. لذا بعد از آنکه سفارت با صدور ویزای تحصیلی شما موفقت نمود، باید سایر هزینه ها را هم پرداخت کنید. البته این هزینه بسیار اندک می باشد و فشاری را به افراد وارد نمی کند. خوب است که قبل از رفتن به کشور فرانسه، زبان رسمی این کشور را یاد بگیرید چنانچه مشغول به کار در کنار تحصیل شدید به مشکل بر نخورید. هزینه تحصیل و اقامت در این کشور آن‌چنان بالا نمی ‌باشد اما خوب است که افراد در کنار تحصیل یک فعالیت درآمدزا داشته باشند.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای دانشجویی فنلاند حدودا 3 ماه زمان می برد تا صادر شود. با این حال ویزا دانشجویی فنلاند و دیگر کشورها از ویزاهای کوتاه مدت به حساب می آیند. بنابراین این ویزا‌ می تواند به صورت سه ماهه، ۶ ماهه یا یک ساله اعتبار داشته باشد. گفتنی است دانشجویان با اتمام این زمان باید خاک کشور فنلاند را ترک کرده و به کشور خود بازگردند.

لازم به ذکر است چنانچه زمان تحصیلی افراد کمی بیشتر از حد انتظار شود، افراد باید با مراجعه به سفارت این کشور، ویزای خود را برای مدتی تمدید نمایند. در صورتی که اگر 3 ماه از زمان درخواست تمدید گذشت و پاسخی دریافت نکردید به معنی خواهد بود که با درخواست شما موافقت نشده است. بعضی از دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات با پیشنهادهای کاری روبرو می شوند، که در آن زمان باید با مراجعه به سفارت فنلاند، نوع ویزای خود را تغییر داده و به اقامت در این کشور بپردازند.

سفارت کشور فنلاند در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *