یکی از متمدن ‌ترین و پیشرفته ‌ترین کشورهای شمال اروپا، کشور فنلاند است که دارای جاذبه‌ های طبیعی و گردشگری بسیار زیادی بوده و از محبوبیت بالایی در میان مردم برخوردار است. فنلاند که یکی از کشورهای اسکاندیناوی به شمار می ‌رود، 5/4 میلیون نفر جمعیت دارد واحد پول آن یورو است. سطح رفاهی در این کشور بسیار بالا بوده و آب و هوا نیز در آن بسیار معتدل و خوشایند است.برای بازدید و شرکت در این نمایشگاه‌ ها، افراد باید اقدام به تهیه‌ ویزای نمایشگاهی فنلاند کنند.

دارا بودن بسترهای مناسب برای شروع فعالیت‌ های اقتصادی و داشتن روابط بسیار خوب فنلاند با دیگر کشورهای توسعه یافته، باعث شده است افراد به دریافت ویزای نمایشگاهی فنلاند علاقه‌ مند شده و خواستار شرکت در نمایشگاه‌ های این کشور شوند. نورهای شفق قطبی، کلیسای سنت جان، شهر پروو، پیست‌های اسکی، پارک بسیار زیبای ملی Nuuksio، پارک تفریحی Linnanmaki، کلیسای Kamppi، کلیسای جامع هلسینکی، مناطق‌ طبیعی و … برخی از جاذبه ‌های گردشگری فنلاند هستند که می ‌توانید از آنها دیدن نمایید.

ویزای نمایشگاهی فنلاند

بی تردید افزایش سوددهی یک محصول، به وجود بازار خوب برای فروش آن بستگی دارد. تجار و سرمایه داران برای این که بتوانند محصولات خود را در بازارهای جهانی و سطح بین ‌المللی عرضه کنند، معمولاً با ویزای نمایشگاهی فنلاند، به این کشور مسافرت می‌کنند. در واقع نمایشگاه‌ها ی بین‌المللی بسیاری در کشور فنلاند برگزار می‌شود و یک فرصت بی نظیر برای معرفی محصولات در سطح جهانی به وجود می ‌آورد. کشورهای زیادی وجود دارند که اقدام به برگزاری نمایشگاه‌ های بین‌المللی می‌ کنند، اما در این میان، کشور فنلاند از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و یکی از برترین‌ ها در عرصه‌ تجارت به شمار می ‌رود.  ویزای نمایشگاهی فنلاند به سه نوع بازدید نمایشگاهی، دریافت غرفه و دعوت به غرفه تقسیم می ‌شود.

ویزای نمایشگاهی فنلاند

اخذ روادید نمایشگاهی فنلاند و حضور در نمایشگاه های بین المللی آن، باعث افزایش احتمال موفقیت در معرفی محصول و فروش آن خواهد شد. حضور در این نمایشگاه ها یکی از کم هزینه ترین و در عین حال مؤثرترین روش های تبلیغات در سطح جهانی خواهد بود. در این جهت تهیه ویزای نمایشگاهی فنلاند گزینه بسیار مناسبی است و باعث می شود فروشندگان و تاجران بدون هیچ گونه واسطه ای برای فرش و معرفی محصولات خود اقدام کنند. در واقع در این روش فروشنده یکی از غرفه های نمایشگاه را رزرو کرده و به صورت حضوری با خریداران خود ارتباط برقرار می کند.

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی فنلاند

مهم ‌ترین گام در اخذ ویزای نمایشگاهی فنلاند، دریافت وقت سفارت این کشور می باشد. شما اگر وقت سفارت تعیین نکرده باشید به هیچ عنوان نمی توانید درخواست ویزای نمایشگاهی فنلاند دهید. این مرحله از طریق آژانس های مسافرتی معتبر طی می شود. پس از تعیین وقت حضور توسط سفارت، متقاضیان باید مدارک خود را به سفارت‌ خانه ارائه داده و مصاحبه‌ های لازم را انجام دهند. توجه داشته باشید که هر گونه نقص در مدارک باعث مخالفت کنسولگری با صدور ویزا خواهد شد.

پس از بررسی های دقیق درصورتی‌ که این افراد بتوانند در مصاحبه موفق شوند و مدارک آنها تکمیل باشد، ویزا برای آن‌ها صادر می گردد. دقت کنید که مصاحبه در سفارت بسیار مهم و حساس می باشد و بهتر است قبلاً با افراد باتجربه و متخصص در این خصوص مشورت کرده باشید. در روز مصاحبه، انگشت نگاری، پرداخت هزینه های مرود نیاز برای ویزا انجام خواهد شد. شما باید بتوانید سفارت خانه را از داشتن توانایی مالی قانع کرده و به او اطمینان دهید که به کشور باز خواهید گشت.

دعوتنامه نمایشگاهی فنلاند

دعوتنامه، نامه ای است که شخص یا شرکتی را برای حضور در یک نمایشگاه، کنفرانس و یا یک نشست دعوت به عمل می آید. بنابراین اخذ ویزای نمایشگاهی به راحتی انجام نمی شود و ملزم به داشتن دعوتنامه می باشد. برای دریافت دعتنامه نمایشگاهی شما باید با مدیران برگزار کننده نمایشگاه در ازتباط باشید و از انها درخواست دعوتنامه کنید. چرا که با دعوتنامه نمایشگاهی شانس دریافت ویزا برای شما افزایش میابد. دعوتنامه نمایشگاهی باید بر اساس شغل افراد صادر شود و اطلاعات دقیق متقاضی و هدف سفر او بر روی آن نوشته شده شود. همچنین بر روی دعوتنامه اطلاعات دقیق دعوت کننده همچون آدرس اقامت و … نوشته می شود.

مدارک مورد نیار جهت دریافت روادید نمایشگاهی فنلاند

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی فنلاند بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فنلاند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت روادید نمایشگاهی فنلاند

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی فنلاند

برای دریافت روادید نمایشگاهی فنلاند با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی فنلاند از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی فنلاند اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی فنلاند مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزا از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی فنلاند، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.  سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت فنلاند از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای فنلاند برحسب یورو پرداخت می شوند.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی فنلاند

به طور معمول بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزا اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای اخذ ویزا باید زودتر اقدام کنید تا یک سفر بدون استرسی را شروع کرده باشید.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی فنلاند

مدت زمان اعتبار روادید نمایشگاهی فنلاند

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی کشور فنلاند برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و معمولا حدودا ۱۴ روز دارای اعتبار می باشد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی فنلاند لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی فنلاند اقدام نمایید.

سفارت کشور فنلاند در ایران

خدمات مربوط به ویزا و اجازه اقامت در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ صبح انجام می شود.

آدرس سفارت فنلاند : تهران، خیابان شریعتی، خیابان میرزاپور، کوچه حدادیان، شماره ۲

تلفن سفارت فنلاند : ۲۳۵۱۲۲۵۰

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *