جمهوری فنلاند کشوری است در شمال اروپا و در منطقه اسکاندیناوی که حدود ۵٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد که در جهان رتبه 116 را دارد. پایتخت و بزرگترین شهر آن شهر هلسینکی است. شهر هلسینکی یکی از برترین شهرهای دنیا از لحاظ کیفیت زندگی می باشد. شهرهای وانتا، اسپو و سیپو در مجاورت شهرهلسینکی می باشند. مردم این کشور تنها بیش از ۵۰ درصد آن ها از دین مسیحیت پیروی می کنند و طبق آمار بدست آمده حدود ۲۰ درصد مردم آن ها از دین خاصی پیروی نمی کنند و به اصطلاح بی دین می باشند. اخذ ویزای تجاری فنلاند شرایطی تقریبا مشابه اخذ ویزای کار سایر کشورهای اروپایی دارد.

تجارت و اقتصاد کشور فنلاند

واحد پول کشور فنلاند یورو است. اوضاع اقتصادی در این کشور در قیاس با سایر کشورهای یورو از شرایط بهتری برخوردار است. آنچه که یک کشور را تبدیل به مقصد مناسبی برای کار می کند، کیفیت زندگی مطلوب، نرخ بیکاری مناسب، شرایط اقتصادی و تولید ناخالص داخلی آن می باشد. این کشور اروپایی جزء محدوده شینگن قرار دارد که این یه مزیت محسوب می شود چراکه یکی از پوئن های مثبت کشور هایی که عضو شینگن هستند این است که در صورتی که به هر دلیل دسترسی به سفارت کشور مورد نظرتان که آن نیز عضو شینگن است ندارید، می توانید به دیگر سفارت های کشور های عضو شینگن مراجعه کرده و برای اخذ ویزا اقدام نمایید.

ویزای تجاری فنلاند

بسته به این که شما به چه هدفی قصد سفر به فنلاند را دارید باید ویزای مربوطه را کسب نمایید. برای مثال اگر شما به قصد تفریح به این کشور سفر می کنید باید برای اخذ ویزای توریستی این کشور اقدام نمایید و یا اگر برای کسب و کار و یا تجارت قصد سفر دارید باید ویزای تجاری فنلاند را دریافت نمایید. یکی از راه هایی که باعث می شود تا پروسه اخذ ویزای فنلاند راحت تر پیش برود، دریافت دعوتنامه می باشد، اما به این نکته نیز باید توجه داشت که دریافت دعوتنامه به معنی این نیست که در خواست شما برای ویزای فنلاند صد درد صد با موافقت همراه است.

نکته دوم اینکه با توجه به آن چه که در بالا نیز اشاره کردیم کشور فنلاند عضو شینگن می باشد پس باید ویزای شینگن را اخذ نمایید که با این ویزا می توانید به راحتی به دیگر کشور های عضو این عهدنامه سفر کنید. لازم به ذکر است که زمانی که فرد متقاضی ویزای تجاری فنلاند برای کار و تجارت در این کشور اقدام می کند لازم است به زبان فنلاندی و یا به زبان سوئدی تسلط کافی را داشته باشد.

مراحل اخذ ویزای تجاری فنلاند

اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری فنلاند، لازم است ابتدا فرم درخواست روادید بیزینسی را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت فنلاند کنید. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت فنلاند را کامل آماده کنید و در روز مصاحبه به مامورین سفارت تحویل دهید، توجه داشته باشید که روز مصاحبه به موقع و در زمان خود در سفارت فنلاند حاضر شوید، در آن روز سعی کنید مرتب و لباس تمیز بپوشید و مراقب صحبت کردن تان باشید چرا که هرگونه دروغی که گفته شود دلیلی بر ریجکت شون ویزای تجاری شما خواهد شد. پس از آن هزینه ویزای فنلاند را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزای تجاری فنلاند باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری فنلاند

همانطور که می دانید روادید تجاری فنلاند برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری فنلاند

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری فنلاند الزامی می باشد. اگر شما به نمایندگی از یک شرکت قصد دارید تا به این کشور رفته و با نماینگان کشور مقصد به معامله و تجارت بپردازید باید برای اخذ ویزای فنلاند از کشور مقصد بخواهید تا برای شما دعوتنامه تجاری ارسال نمایند. بعد از دریافت دعوتنامه می توانید برای اخذ ویزای فنلاند اقدام نمایید و یا  می توانید رزومه کاری و تخصص کاری خود را مشخص کرده و کار فرمایی را در آن زمینه کاری پیدا کرده و در صورت توافق و موافقت وی برای همکاری با شما می تواند برای شما دعوتنامه کاری بفرتد و شما پس از دریافت برای اخذ ویزای فنلاند اقدام نمایید.

قطعا شرکتی که تصمیم دارد تا دعوتنامه تجاری بفرستد باید از اعتبار کافی در این کشور برخوردار باشد و به ثبت رسمی رسیده باشد و در زمان تحویل مدارک خود اطلاعات دقیقی از درامد خود به سفارت کشور فنلاند ارائه دهد تا آن ها بتوانند بررسی های لام را در زمینه ارسال دعوتنامه تجاری انجام دهند. یک نکته مهم دیگر نوع کار شرکت مذکور می باشد که نباید خارج از محدوده قانونی این کشور باشد.

هزینه دریافت ویزای تجاری فنلاند

برای دریافت ویزای فنلاند مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. هزینه صدور ویزای تجاری فنلاند برای بزرگسالان مبلغ ۶۰ یورو است. در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری فنلاند برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد.

مدت اعتبار و تمدید روادید تجاری فنلاند

اخذ ویزای تجاری فنلاند به صورت معمول از 15 روز تا یک ماه کاری به طول می انجامد. در نهایت نوع دیگری از ویزای فنلاند که ویزای نوع D می باشد، نام دارد. هدف از اخذ این نوع ویزا سفرهای طولانی می باشد، البته هدف از سفر باید مشخص باشد مثلا ویزای تجاری فنلاند و همچنین ویزای تحصیلی این کشور در این مورد قرار می گیرد.

همچنین بستگی به نوع هدف شما این ویزا هم می تواند برای یک بار سفر صادر شود و همچنین برای چندین بار نیز صادر خواهد شد. روادید تجاری نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود. افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. ویزای بلند مدت فنلاند معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور فنلاند سفرکرده‌ باشند.

سفارت کشور فنلاند در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *