امروزه سفر به کشورهای اروپایی در بین مردم دنیا مورد توجه قرار گرفته است بسیاری از افراد اروپا را برای مقاصد خود انتخاب می کنند فرد متقاضی قبل از هر اقدامی باید ویزای اروپا را دریافت کند در صورتی که فرد متقاضی نتواند ویزای اروپایی کشور مورد نظر خود را اخذ کند امکان سفر نخواهد داشت.

در صورتی که می خواهید به یکی از کشورهای عضو شینگن سفر کنید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

درباره اروپا

کشورهای اروپایی جزء زیباترین کشورها در بین سایر قاره ها می باشند به طوری که نام دیگر این قاره، قاره ی سبز می باشد. در اروپا کشورهای زیادی وجود دارد که افراد مختلف برای اهداف گوناگون  کاری یا تفریحی به این کشورها سفر می کنند بنابراین اخذ ویزای اروپا برای سفر به کشورهای این قاره ی یکی از الزامات سفر محسوب می شود. با توجه به هدف فرد از سفر ویزا را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد.

کشور های عضور شینگن

افرادی که ویزای شینگن را دریافت می کنند افراد خوش شانسی هستند اگر فردی موفق به دریافت ویزای شینگن شود می تواند به بیشتر کشورهای اروپایی به راحتی سفر کند کشورهایی مانند ایتالیا، لوکزامبورگ، سوئیس، فنلاند، مجارستان، ایسلند، هلند، اسپانیا، لیتوانی، دانمارک، اتریش، لهستان، نروژ، سوئد، پرتغال و…

کشور های عضور شینگن

ویزای اروپا

سالانه افراد زیادی به دلیل موقعیت های فراوان کشورهای اروپایی قصد سفر به این کشورها را دارند همانطور که پیشتر اشاره شد اولین مرحله برای سفر به این کشورها دریافت ویزای اروپا می باشد ویزای اروپا مراحل گوناگونی دارد به طوری که فرد متقاضی ابتدا باید به سفارت کشور اروپایی مورد نظر خود مراجعه و نسبت به اخذ ویزای آن کشور اقدام کند. از آن جا که دریافت ویزای اروپا خیلی ساده نیست فرد متقاضی هنگام مراجعه به سفارت کشورهای اروپایی باید مدارک و دلایل سفر خود را ارائه دهد در صورتی که مسئولین سفارت با درخواست شخص موافقت کنند ویزای اروپا برای وی صادر خواهد شد چنانچه فردی ویزای شینگن را دریافت کند قادر خواهد بود به بسیاری از کشورهای اروپایی سفر کند.

انواع ویزای اروپا

با توجه به هدف فرد متقاضی از سفر به کشورهای اروپایی ویزا را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد بنابراین لازم است شخص متقاضی دلایل و مستندات لازم برای سفرش را به سفارت آن کشور ارائه دهد.

ویزای اروپا در انواع مختلف یک بار ورود و چند بار ورود صادر می شود.

انواع ویزای اروپا براساس دفعات ورود به کشور

به طور کلی ویزای اروپا را می توان براساس تعداد دفعات ورود به کشور به دسته های مختلف یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود تقسیم کرد.

همانطور که از نام ویزا مشخص است در صورتی که ویزای شما از نوع یک بار ورود باشد قادر خواهید بود یک بار به کشور وارد شوید و بعد از خروج از آن ویزای شما باطل خواهد شد.

اگر ویزای شما از نوع دو بار ورود باشد با اخذ این ویزا می توانید دو بار به کشور وارد شوید و در صورتی که ویزای چند بار ورود دریافت کرده باشید می توانید به دفعات زیاد و بدون محدودیت به کشور وارد شوید البته اخذ هر کدام از انواع ویزا مراحل مختلفی دارد که باید صورت گیرد.

انواع ویزای اروپا براساس دفعات ورود به کشور

سفارت کشورهای اروپایی

کشورهای اروپایی در ایران سفارت خانه دارند سفارت خانه های موجود علاوه بر رسیدگی به وضع افراد خارجی که مقیم ایران هستند برای صدور ویزا به ایرانیان نیز فعالیت می کنند افراد متقاضی می توانند برای اخذ ویزای اروپا به سفارت این کشورها مراجعه کنند.

دریافت وقت سفارت به صورت اینترنتی

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزا دریافت وقت سفارت از کشورهای اروپایی می باشد فرد متقاضی باید با مراجعه به سایت سفارت به صورت اینترنتی اقدام دریافت وقت سفارت کند بعد از دریافت نوبت، متقاضی باید برای مصاحبه با همراه داشتن مدارک و مستندات خود به سفارت آن کشور مراجعه کند.

شرایط تمدید ویزای اروپا

ویزای اروپا به دو صورت دائم و غیر دائم صادر می شود دراین بین ویزای غیر دائم کاربرد بیشتری دارد بعضی مواقع ممکن است فرد متقاضی نیاز به زمان بیشتری برای اقامت در کشور بیگانه داشته باشد در این حالت باید نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند.

در این صورت فرد متقاضی با مراجعه به سفارت و ارائه ی مدارک و مستندات می تواند نسبت به دریافت وقت اقدام کرده و در صورتی که دلایل کافی برای تمدید ویزای خود داشته باشد مانند دلایل کاری ، تحصیلی یا پزشکی می تواند ویزای خود را تمدید کند.

مراحل اخذ ویزای اروپا

اولین قدم برای دریافت ویزای اروپا مراجعه به سفارت آن کشور می باشد فرد متقاضی ابتدا باید با مراجعه به سفارت و ارائه ی مدارک و دلایل سفر خود به کشورهای اروپایی اقدام به دریافت ویزای اروپا کند سفارت بعد از بررسی مدارک و دلایل شما درخواستتان را رد یا تایید می کنند در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت نشد می توانید بار دیگر شانس خود را با تکمیل کردن مدارک و دلایلتان امتحان کنید.

مراحل اخذ ویزای اروپا

مدارک لازم برای اخذ ویزای اروپا

برای دریافت ویزای هر کشوری باتوجه به هدف و نوع ویزا مدارک خاصی باید ارائه شود البته ارائه ی برخی از مدارک ثابت است و برای هر نوع ویزایی باید ارائه دهید برخی از این مدارک عبارت است از:

1.      2 قطعه عکس رنگی تمام رخ با زمینه ی سفید

2.     اصل پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی

3.     در صورتی که فرد متقاضی پزشک باشد ارائه ی پروانه پزشکی الزامی است.

4.     ارائه ی مدارک شغلی

5.     پرینت گردش حساب بانکی شخص متقاضی

ویزای اروپا- ویزای پزشکی

گاهی اوقات فرد به بیماری مبتلا می شود که پزشکان داخلی قادر به درمان آن نخواهند بود و فرد مجبور است برای معالجه و ادامه ی درمانش به کشور دیگری که امکانات و تجهیزات بهتری دارد مهاجرت کند. برای دریافت ویزای پزشکی علاوه بر مدارک ذکر شده باید پرونده ی پزشکی خود را به سفارت ارائه دهید،

درخواست فرد متقاضی با توجه به شدت بیماری سریع تر از موقع تعیین شده صادر خواهد شد گاهی ممکن است ویزای پزشکی به صورت اورژانسی برای بیمار صادر شود.

ویزای اروپا- ویزای پزشکی

ویزای اروپا- ویزای تحصیلی

یکی دیگر از انواع ویزاهای اروپا که طرفداران زیادی دارد ویزای تحصیلی می باشد به دلیل معتبر بودن مراکز و دانشگاه ها ی اروپا همواره افراد زیادی خواهان تحصیل در این دانشگاه ها می باشند. برای دریافت ویزای تحصیلی شخص متقاضی باید از سوی مرکز تحصیلی بورسیه شود و در هنگام دریافت ویزا دعوت نامه را به سفارت مورد نظر تحویل دهد اعتبار ویزای تحصیلی به مدت زمان و مقطع تحصیلی بستگی دارد.

ویزای اروپا- ویزای کاری

همانطور که پیشتر اشاره شد هدف شخص متقاضی از سفر به کشورهای اروپایی در دریافت ویزا موثر است ویزای کاری یکی از انواع ویزای اروپا می باشد و به دلیل موقعیت های شغلی مناسب و فراوانی که در کشورهای اروپایی وجود دارد افراد زیادی سعی در مهاجرت و اشتغال در این کشورها دارند. برای دریافت ویزای کاری یا باید از سوی شرکت یا ارگانی در کشور بیگانه دعوت به کار شده باشید و دعوت نامه دریافت کنید یا قصد سرمایه گذاری های کلان در آن کشور را داشته باشید در این حالت می توانید به سادگی ویزای کاری اروپا را دریافت کنید.

ویزای اروپا- ویزای ازدواج

در این ویزا شخصی که با یکی از شهروندان کشورهای اروپایی ازدواج کند می تواند ویزای ازدواج را دریافت کند در این بین دو نوع ویزا وجود دارد یکی ویزای نامزدی و دیگری ویزای ازدواج است ویزای نامزدی به شکل مدت دار به فرد متقاضی ارائه می شود و ویزای ازدواج به صورت دائم  ارائه شده ولی قابل تمدید می باشد توجه داشته باشید که سفارت در صدور این ویزا سخت گیرانه عمل می کند و با توجه به تقلب هایی که صورت گرفته است برای صدور ویزای ازدواج حساسیت بالایی دارند.

ویزای اروپا- ویزای توریستی

یکی از پرطرفدارترین انواع ویزا ویزای توریستی اروپا می باشد ویزای توریستی مدت دار است و فرد متقاضی بعد از تفریح و گشت و گذار در کشور بیگانه باید به کشور خودش بازگردد متقاضیان می توانند با مراجعه به آژانس های هواپیمایی نسبت به اخذ ویزا توریستی اقدام کنند البته دریافت ویزای توریستی نسبت به سایر ویزاها ساده تر خواهد بود.

ویزای شینگن

به طور کلی ویزای اروپا از جمله پرطرفدارترین و پرتقاضاترین نوع ویزا محسوب می شود و سالانه افراد زیادی برای اخذ این ویزا اقدام می کنند ویزای اروپا انواع مختلفی دارد و هدف شخص از سفر به کشورهای اروپایی تعیین کننده ی نوع ویزا خواهد بود توجه داشته باشید که متقاضیان می توانند با اخذ ویزای شینگن به تمامی کشورهای عضو شینگن سفر کنند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *