استونی، کشوری در حوزه بالتیک در شمال قاره اروپا می باشد. استونی یک از کم جمعیت ترین مناطق اروپا محسو می شود که تعداد افراد آن در هر کیلومتر مربع ۲۸.۴ نفر هستند. جمعیت زنان استونی به شکل قابل توجهی بیشتر از تعداد مردان آن است. کسانی که اقدام به دریافت ویزای توریستی استونی می کنند خوب می دانند این کشور از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار است و جاذبه ها و زیبایی های بسیاری را در خود جای داده است.

در این کشور، دریاچه ‌های فراوان و جنگل‌ های متراکم زیادی، به چشم می‌ خورد. سه رودخانه اصلی در این کشور به نام های امایوگی، پارنو و ناروا وجود دارد. مسیرهای آبی نیز از هلسینکی (پایتخت فلاند)، استکهلم (پایتخت سوئد) و سن پترزبورگ (غربی‌ترین شهر روسیه) به تالین می ‌رسند. به وسیله‌ مسیرهای ریلی هم می ‌توان از چین، مغولستان، آسیای مرکزی، اوکراین، مولداوی و سایر کشورها وارد استونی شد. اما خوب است بدانید که برای سفر به آن جا باید اقدامات لازم برای دریافت ویزای استونی را انجام دهید.

ویزای توریستی استونی

کشور استونی همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن دارای انواع مختلفی ویزای می باشد که ویزای توریستی یکی از مهم ترین آناه محسوب می شود. ویزای توریستی استونی از پرطرفدارترین ویزاهای این کشور است که در سال های اخیر تقاضا برای دریافت آن روند صعودی داشته است. افراد دارای ویزای ملی فقط اجازه تردد در خاک کشور مذکور را خواهند داشت در حالی که ویزای شینگن اجازه تردد در خاک همه کشورهای شینگن را صادر می کند و سفر شما لذت بخش تر خواهد بود. درحالیکه متاسفانه از ایران نمیتوان ویزای ملی استونی دریافت کرد و فقط می توان روادید شینگن استونی اخذ نمود.

ویزای توریستی استونی

مراحل اخذ ویزای توریستی استونی

برای انجام مراحل دریافت ویزای توریستی استونی باید به سفارت این کشور مراجعه نمایید که به دلیل عدم وجود سفارت کشور استونی در ایران امور اخذ ویزا از طریق سفارت فنلاند پیگیری می شود. برای تعیین وقت سفارت استونی می توانید از طریق مجموعه ما اقدامات لازم را انجام دهید. حضور فرد متقاضی در وقت سفارت تعیین شده الزامی است و عدم حضور می تواند روند رسیدگی به درخواست صدور ویزای توریستی استونی را با مشکل مواجه کند.

در این روز مصاحبه و مراحل مربوط به انگشت نگاری انجام خواهد شد و پس از آن باید منتظر دریافت نتیجه باشید. از مهم ترین مراحل دریافت ویزای توریستی استونی، ترجمه مدارک مربوطه است، عدم ارائه ترجمه می تواند روند رسیدگی به درخواست شما را دچار اختلال کند. مد نظر داشته باشید که ترجمه توسط دارالترجمه های رسمی انجام پذیرد و زبان های مورد تایید این کشور برای ترجمه مدارک ویزا شامل سوئدی، فنلاندی و انگلیسی می باشد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی استونی

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی استونی بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استونی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی استونی

دعوتنامه توریستی استونی

ارائه دعوتنامه می تواند روند ویزای توریستی استونی را سرعت ببخشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای استونی نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی استونی می باشد.

مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، ذکر اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به کشور استونی، مدت اقامت و … در دعوتنامه ضروری است. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به استونی را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ روادید توریستی استونی

جهت اخذ ویزای توریستی استونی با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه اخذ روادید توریستی استونی از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت خانه استونی اطلاع پیدا کنید. هزینه ویزای توریستی استونی برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های روادید استونی مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزا از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزا، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت کشور استونی از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزا برحسب یورو پرداخت می شوند.

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی استونی

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی استونی چند ماه قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزا شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت استونی به طور معمول 45 روز کاری زمان می برد اما نمی توان بازه زمانی مشخصی برای این امر تعیین کرد. بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور روادید موافقت می شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم که سعی کنید بسته به تاریخ سفر خود از 60 روز قبل اقدامات لازم را انجام دهید. در مواردی که درخواست صدور ویزا رد می شود نیز ملزم به ارائه مجدد درخواست خود هستید که در این صورت زمان بیشتری صرف خواهد شد.

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی استونی

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی استونی

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور استونی صادر می شود جهت سفر و بازدید از … می باشد. ویزای توریستی چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول بازه زمانی اعتباری که برای ویزای توریستی استونی تعیین می شود 90 تا 180 روز است و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند. مراحل تمدید ویزای استونی را مرکز مهاجرت این کشور انجام می دهد شما نیز باید برای این کار باید به این محل مراجعه نمایید. در صورتی که با درخواست شما موافقت گردد شما توانید مدت زمان بیستری در خاک کشور استونی حضور داشته باشید.

سفارت کشور استونی در ایران

با توجه به اینکه کشور استونی در ایران سفارت ندارد، بنابراین جهت امور اخذ ویزا و وقت سفارت استونی، متقاضیان به همراه مدارک کامل باید به سفارت خانه کشور فنلاند در تهران مراجعه کنند. این سفارت از ساعت 8 صبح تا 17 آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز است، برای ارائه مدارک مشخص شده در وقت سفارت تعیین شده باید طی ساعات 8 صبح تا 15 مراجعه نمایید، بازه زمانی 3 تا 5 بعد از ظهر نیز برای تحویل گذرنامه به متقضیان اختصاص یافته است.

آدرس سفارت فنلاند: منطقه یک، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه 11

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *