کشور سردسیر، زیبا و کوچک استونی (Estonia) در شمال اروپا میان کشورهای روسیه، لتونی، فنلاند و دریای بالتیک واقع شده است. برای سفر نیاز به ویزای نمایشگاهی استونی دارید. کشور استونی همیشه بخشی از کشورهای قدرتمند اروپا بوده و بعد از جنگ جهانی اول برای اولین بار استقلال پیدا کرد و به عنوان یک کشور مستقل معرفی شد. کشور استونی 15 استان دارد و پایتخت آن شهر تالین است.

از جمله دیگر شهرهای مهم این کشور را می توان به تارتو، ناروا، پارنو، کوتلا-یاروه، ماردو، ویلیاندی و … اشاره نمود که هرکدام زیبایی منحصر به فردی دارند. زبان رسمی کشور استونی، استونیایی است که به زبان فنلاندی بسیارنزدیک می باشد. البته اکثر مردم استونی به زبان انگلیسی تسلط دارند. زبان استونیایی برخلاف اکثریت زبان های قاره اروپا که از ریشه هند و اروپایی هستند جزء زبان های خانواده اورالی است.

ویزای نمایشگاهی استونی

نمایشگاه ها مختلفی در کشورهای متعدد با موضوعات متنوع به صورت داخلی یا بین ‌المللی برگزار می ‌شوند. استونی یکی از کشورهایی است که در این زمینه فعالیت پررنگی داشته و هرساله نمایشگاه‌ های بسیار خوبی را برگزار می نماید. شرکت در نمایشگاه‌ های استونی، در زمینه ‌های گوناگون به همه افراد از جمله افرادی که در این حوزه فعالیت دارند و همچنین تخصص یا تولیداتی نیز با این موضوع دارند، بسیار سودمند می باشد. شما نیز اگر جزء این دسته از افراد هستید و محصولاتی را تولید می ‌کنید، اما برندتان شهرت جهانی ندارد و می‌خواهید نام و برند خود را به دیگران بشناسانید، بهتر است به فکر شرکت در چنین نمایشگاه‌ هایی باشید.

ویزای نمایشگاهی استونی

ما نیز در این مقاله می خواهیم بیشتر در این خصوص و همچنین درباره ویزای نمایشگاهی استونی صبحت کنیم. قطعاً شما برای حضور در چنین نمایشگاه‌هایی نیازمند روادید نمایشگاهی استونی می‌باشید. اگر شما بخواهید در یک نمایشگاه بین ‌المللی در کشور استونی حضور پیدا کنید، باید ویزا داشته باشید. درواقع برای شرکت در یک نمایشگاه بین ‌المللی در کشور استونی، دریافت ویزای نمایشگاهی استونی الزامی می باشد. پس برای ورود به کشور استونی نیز باید ابتدا مراحل ابتدایی نظیر اخذ ویزای نمایشگاهی استونی را انجام دهید. البته دریافت این نوع ویزا کار چندان ساده ای نیست، اما مراحل و روندی دارد که باید به دقت هر کدام را انجام داده و عمل نمایید تا بتوانید به راحتی این نوع ویزا را دریافت کنید.

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی استونی

درحالیکه نحوه درخواست ویزا مراحلی دارد که باید با آن آشنا شوید. شما برای اخذ این نوع ویزا ابتدا می بایست، در نمایشگاه مورد نظرتان ثبت نام کنید و از مسئولین نمایشگاه درخواست دعوتنامه داشته باشید. سپس می توانید برای درخواست ویزای نمایشگاهی استونی گام های بعدی را پیش رو بگیرید. گام اول اخذ ویزای نمایشگاهی استونی این است که ابتدا باید از طریق آدرس ایمیل سفارت، فرم درخواست ویزا را پر کرده و به همراه مشخصات و اطلاعات تماس برای سفارت ارسال کنید.

سپس منتظر بمانید که ایمیل تایید درخواست شما بیاید و سپس یک وقت سفارت استونی دریافت کنید تا جهت تکمیل مراحل به سفارت مراجعه نمایید و مصاحبه شما را انجام دهند. توجه داشته باشید که هزینه لازم جهت بررسی درخواست تان را نیز باید واریز نمایید و مدت زمانی را منتظر بمانید تا زمان مصاحبه شما فرا رسد. سپس در زمان تعیین شده باید به سفارت استونی مراجعه نمایید و کارهای لازم نظیر تحویل مدارک تکمیلی و انگشت نگاری و مصاحبه را انجام دهید.

دعوتنامه نمایشگاهی استونی

اما همان طور که عزض کردیم داشتن دعوتنامه نمایشگاهی در این نوع ویزا الزامی می باشد، چراکه شما باید دعوتنامه نمایشگاهی را به هنگام وقت سفارت همراه خود داشته باشید. شما بعد از اینکه دعوتنامه را از مسئولین نمایشگاه درخواست کردید، دعوتنامه شما بعد بررسی صادر می گردد. البته شما باید هزینه دریافت غرفه در نمایشگاه را نیز پرداخت نمایید. پس از بررسی درخواست تان، اگر با درخواست شما موافقت شد، دعوتنامه شما صادر شده و ثبت نام شما تکمیل می شود.

شما از این دعوتنامه برای دریافت روادید نمایشگاهی استونی می توانید استفاده نمایید. در دعوتنامه نمایشگاهی استونی، مشخصات هویتی، اهداف شرکت در نمایشگاه، مشخصات شرکت شما ثبت می گردد. البته نا گفته نماند که از مطالب مهم دعوتنامه این است که باید مشخص باشد که هزینه این سفر برعهده شخص یا شرکت دعوت کننده می باشد یا برعهده خود شخص متقاضی.

دعوتنامه نمایشگاهی استونی

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی استونی

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی استونی بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استونی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که باید تمامی مدارک به زبان این کشور یا زبان انگلیسی در دارالترجمه های معتبر ترجمه شده و مورد قبول سازمان های مربوطه باشد.

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی استونی

برای دریافت ویزای نمایشگاهی استونی با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی استونی از هزینه اخذ ویزا اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی استونی مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی استونی ، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.  سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت استونی از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای استونی برحسب یورو پرداخت می شوند.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی استونی

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای استونی اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی استونی

مدت زمان اعتبار ویزای نمایشگاهی استونی

به طور معمول ویزایی که به عنوان روادید نمایشگاهی کشور استونی برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزا لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی استونی اقدام نمایید.

سفارت کشور استونی در ایران

با توجه به اینکه کشور استونی در ایران سفارت ندارد، بنابراین جهت امور اخذ ویزا و وقت سفارت استونی، متقاضیان به همراه مدارک کامل باید به سفارت خانه کشور فنلاند در تهران مراجعه کنند.

آدرس سفارت فنلاند: منطقه یک، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه 11

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *