کشور جمهوری چک یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن می باشد. لذا افراد که دارای ویزای شینگن هستند، به راحتی می توانند، به این کشور سفر نمایند. کشور چک در مرکز اروپا واقع شده است. پایتخت کشور جمهوری چک شهر پراگ است. این شهر به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای جمهوری چک محسوب می شود و بخش عظیمی از جمعیت این کشور را در خود جای داده است. تمامی این جاذبه ها باعث می شوند که توریستان وسوسه شوند و با اخذ ویزای توریستی جمهوری چک به این کشور سفر نمایند.

بیش از نیمی از مردمان کشور چک بی دین می باشند و سایرین به ادیان مختلف مانند مسیحیت اعتقاد دارند. کشور جمهوری چک به عنوان یکی از کشورهای توریستی در اروپا شناخته می شود. شهر پراگ اکثر جاذبه های تاریخی و گردشگری کشور جمهوری چک را در خود جای داده است. افرادی که قصد اخذ ویزای توریستی چک و سفر به این کشور را دارند، باید توجه داشته باشند که پول رسمی این کشور کرونا می باشد و در سفر به این کشور باید حد الامکان پول رسمی چک را با خود به همراه داشته باشند.

این کشور دارای جاذبه های گردشگری متفاوتی می باشد، که در گوشه کنار این کشور پخش شده اند. اکثر این جاذبه های گردشگری در شهر پراگ پایتخت این کشور هستند و به همین دلیل افرادی که به کشور جمهوری چک سفر می کنند قالبا در پراگ اقامت می نمایند. اما اگر بخواهیم به یکی از مهمترین جاذبه های توریستی در کشور جمهوری چک اشاره داشته باشیم، بهتر است به قلعه پراگ بپردازیم. این قلعه بزرگترین قلعه باستانی دنیا محسوب می شود و از قدمت خاصی برخوردار می باشد.  از دیگر جاذبه های گردشگری که در کشور چک و به خصوص در شهر پراگ موجود می باشند، می توان به میدان قدیمی شهر پراگ، پل چارلز، رودخانه ولد آوا، ساعت نجومی، برج باروت، کلیسای تین، مالا استرانا و … اشاره کرد.

ویزای توریستی جمهوری چک

هر فردی که قصد دارد به یک کشور سفر نماید، ابتدا باید ویزای آن کشور را اخذ کرده و سپس برای سفر به آن کشور اقدام نماید. افرادی که می خواهند، از جاذبه های گردشگری و دیدنی کشور مذکور بازدید نمایند و یا مدتی را در کنار بستگان خود بگذرانند، با دریافت ویزای توریستی می توانند به کشور مذکور سفر کنند. گردشگران با دریافت ویزای توریستی چک در فصول مختلف به این کشور سفر می نمایند. کشور چک به عنوان یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن محسوب می شود و افرادی که دارای ویزای شینگن هستند، می توانند به راحتی به این کشور سفر نمایند.

مراحل اخذ ویزای توریستی جمهوری چک

برای دریافت ویزای توریستی چک باید یک سری از مراحل را پشت سر گذاشت. اولین مرحله ای که برای دریافت ویزا صورت می گیرد، مراجعه به سفارت کشور چک و پر کردن فرم درخواست ویزای توریستی چک می باشد. بعد از آنکه فرم مخصوص دریافت ویزا توسط افراد پر شد، یک روز برای مصاحبه تعیین می شود و افراد در آن زمان می توانند، به سفارت کشور چک مراجعه نموده و دلایل و اهداف خود را برای سفر به کشور چک به افسران سفارت اقدام نمایند. بعد از ارائه دلایل از طرف افراد متقاضی، مسئولین سفارت برای صدور ویزای توریستی چک، به فرد متقاضی تصمیم گیری می کنند.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی جمهوری چک

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ روادید توریستی جمهوری چک بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای جمهوری چک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی جمهوری چک

دعوتنامه توریستی جمهوری چک

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزا می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی جمهوری چک می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. اشاره به این نکته الزامی است، که دریافت دعوتنامه به منظور اخذ صد در صدی دریافت ویزای توریستی چک نمی باشد و تنها آن را تسهیل می نمایند و یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی جمهوری چک می باشد.

مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به کشور جمهوری چک، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به جمهوری چک را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی جمهوری چک

جهت اخذ رواید توریستی جمهوری چک با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای چک از هزینه اخذ ویزای توریستی جمهوری چک از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت جمهوری چک اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. سایر هزینه ها که در قالب بلیط هواپیما، خورد و خوراک، محل اسکان و … می باشند مبلغ بالاتری را دارند و افراد قبل از سفر به این کشور باید بودجه مالی خود را در نظر گرفته و سپس به این کشور سفر نمایند. کمترین هزینه ای که برای سفر توریستی به کشور چک و بازدید از این کشور پرداخت می شود، هزینه دریافت ویزا می باشد.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی جمهوری چک، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت جمهوری چک از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به روادید توریستی جمهوری چک برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزا چیزی حدود 60 الی 70 یورو برای افراد بزرگسال است و حدوداً 35 الی 40 یورو برای کودکان می باشد.

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی جمهوری چک

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی جمهوری چک یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت کشور جمهوری چک حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزا چک موافقت می شود.

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی جمهوری چک

مدت زمان اعتبار روادید توریستی جمهوری چک

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور جمهوری چک صادر می شود جهت سفر و بازدید از جمهوری چک می باشد. ویزای چک چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول سقف اعتبار ویزای توریستی چک 90 روز می باشد. تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند، اما افراد با تمام شدن اعتبار این ویزا می توانند به سفارت این کشور مراجعه نموده و درخواست خود را برای تمدید ویزا ارائه دهند.

سفارت کشور جمهوری چک در ایران

ساعات کاری سفارت جمهوری چک، از روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰ عصر است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *