کانادا کشوری سردسیر در شمال قاره‌ آمریکا است که برخی از سرزمین‌های آن به‌ علت سرما، خالی از سکنه است. کانادا دومین کشور بزرگ جهان در منطقه و چهارمین کشور بزرگ توسط منطقه زمینی  می باشد. این کشور شامل ده استان و سه قلمرو است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. زبان فرانسه زبان مادری حدود ۶٫۶ میلیون کانادایی است. بیشتر فرانسوی‌ زبانان در استان کبک زندگی می ‌کنند، اما در حدود ۱ میلیون نفر از آنها در استان ‌های دیگر کانادا به سر می برند. تقاضای دریافت ویزای توریستی کانادا بسیار زیاد می باشد.

ویزای توریستی کانادا

کشور کانادا از نظر اقتصادی و اجتماعی شرایط بسیار خوبی دارد به همین علت افراد زیادی مایل هستند که به این کشور سفر کنند، اگر با سفرتان هدف بازدید داررید حتما باید با مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا آشنا باشید و گرفتن وقت سفارت کانادا را در الویت کارهای خود قرار دهید. ویزای توریستی کانادا شامل دو نوع می باشد از جمله آنها ویزای یکبار ورود و ویزای چند بار ورود هستند. ناگفته نماند که به دلیل تقاضای بسیار بالایی که برای سفر به کشور کانادا وجود دارد قوانین بسیار سختی برای اخذ ویزای توریستی کانادا تعیین شده است اما اگر از افراد خبره کمک بگیرید در هیچ مرحله ای به مشکل نخواهید خورد.

ویزای توریستی کانادا

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

با توجه به اینکه در سال های اخیر سفارت کانادا در ایران تعطیل شده است افراد متقاضی برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید برای انجام مصاحبه به سفارت های واقع در کشورهای همسایه از جمله ترکیه و دبی مراجعه کنند. اما اولین گام از این قرار است که برای دریافت هر نوع ویزایی که مربوط به کشور کانادا باشد ابتدا باید به سایت ویزای الکترونیک کانادا مراجعه کنید و فرم موجود در آن را بطور دقیق و با تمرکز کامل تکمیل نمایید. تکمیل فرم موجود وقت زیادی از شما نخواهد گرفت اما سعی کنید با تمرکز کامل این مرحله را طی نمایید تا در مراحل بعدی با مشکل مواجه نشوید.

این فرم توسط موسسات معتبر به سفارت ارسال می شود تا برای تعیین وقت سفارت کانادا اقدام شود در این مرحله شما باید روزانه چند مرتبه ایمیل خود را چک نمایید. به طور معمول طی فاصله زمانی چند دقیقه پس از تکمیل فرم ایمیلی از طرف سفارت برای شما ارسال خواهد شد. ناگفته نماند که با شماره و دیگر مشخصات گذرنامه امکان دسترسی به اطلاعات خود را از طریق سایت ذکر شده خواهید داشت. بعد از مشخص شدن روز مصاحبه شما باید در همان روز و ساعت به سفارت کانادا مراجعه نمایید. به هنگام مصاحبه، اعتماد افسر مهاجرت را در به اخذ ویزای توریستی کانادا جلب کنید که بسیار موثر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی کانادا

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی کانادا بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

اگر در مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا ملزم به ارائه نتیجه آزمایش های پزشکی شدید باید سه ماه به زمان پیش بینی شده برای صدور ویزای ویزای توریستی کانادا بیافزایید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی کانادا

دعوتنامه توریستی کانادا

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی کانادا می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در کانادا زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای شما نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی کانادا می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به این کشور، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به کانادا را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا

هزینه ویزای توریستی کانادا برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های ویزا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزا، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. هزینه های دریافت ویزا متنوع می باشد چرا که اخذ این ویزا به صورت پیکاپ انجام می شود. این مبلغ حدودا 400 تا 1600 دلار می باشد.

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی کانادا

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی کانادا 3 الی 6 ماه قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای کانادا شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت کشور کانادا حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی کانادا موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید.

مدت زمان اعتبار روادید توریستی کانادا

شرایط ویزای عادی صادر شده به صورتی است که فرد متقاضی با هر بار ورود به کشور کانادا می تواند حداکثر به مدت زمان 6 ماه در آنجا اقامت داشته باشد. البته ناگفته نماند که در صورت داشتن سوپر ویزا، شرایط متفاوتی خواهید داشت. در سال 2011 قانونی تصویب شد که طی آن پدر بزرگ و مادربزرگ های شهروندان ساکن در کانادا می توانند با استفاده از سوپر ویزا به این کشور سفر نمایند و دیداری با خانواده خود داشته باشند.

مدت زمان اعتبار این نوع ویزا دو سال است و آنها می توانند هر زمان که خواستند بدون ارائه درخواست مجدد ویزا از طریق همان ویزای معتبر به تعداد دلخواه به کشور مقصد سفر کنند و نوه های خود را ببینند. اما اگر ویزای الکترونیک برای شما صادر شده باشد، در این صورت ویزای شما به مدت زمان 5 سال اعتبار دارد تا اینکه اعتبار پاسپورت تان به اتمام رسیده باشد و یا عاملی رخ داده باشد که ویزای الکترونیک شما لغو شده باشد.

سفارت کشور کانادا در ایران

آدرس سفارت کانادا که در شهر تهران واقع شده است به شرح زیر میباشد اما مطلع باشید که این سفارت فعلا تعطیل می باشد و همانطور که در ابتدا گفته شد برای انجام مربوط به درخواست و صدور ویزای خود باید به سفارت های واقع در کشورهای همسایه ایران سفر کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *