یکی از اصلی ترین دغدغه های هر فردی تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم می باشد البته امروزه تبدیل این ویزا به ویزای دائم نسبت به قبل ساده تر شده و با داشتن شرایطی می توان به راحتی اقامت دائم کانادا را دریافت کرد. ما تصیم داریم در این مقاله به شرایط و قوانین تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم این کشور بپردازیم در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

ویزای تحصیلی و اقامت دائم در کانادا

بسیاری از افراد زمانی که ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرده اند و در این کشور به تحصیل مشغول هستند با دیدن شرایط تحصیلی خوب و حقوق شهروندی و همینطور امکان اشتغال در این کشور، به زندگی دائمی در کانادا علاقه مند می شوند و تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا یکی از دغدغه های اصلی این افراد محسوب می شود.

ویزای تحصیلی و اقامت دائم در کانادا

روش های تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم این کشور به روش های مختلفی انجام می شود به عنوان مثال در صورتی که شما سرمایه کافی داشته باشید می توانید در کانادا سرمایه گذاری کنید و به عنوان کارآفرین فرد یا افرادی از تبعه ی کانادا را به اشتغال درآورید در این صورت تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم خیلی ساده برای شما انجام خواهد شد.

یکی دیگر از روش های تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا اشتغال تمام وقت بعد از تحصیل است که البته باید طبق شرایط و قوانینی صورت گیرد در صورتی که شما در کانادا مالیات پرداخت کنید و در این کشور حضور مثبت داشته باشید شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم آسان تر صورت می گیرد. یکی دیگر از روش های تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم از طریق ازدواج و با تولد فرزند صورت می گیرد و در این حالت می توانید تابعیت دائم کانادا را به دست آورید. تمامی این روش ها نیاز به داشتن شرایط خاصی دارند که در ادامه ی مطلب درباره ی هر یک به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا (سرمایه گذاری)

یکی از روش های تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم این کشور استفاده از سرمایه است این روش ترکیبی از علم و سرمایه می باشد به عبارت دیگر شما می توانید با توجه به رشته ی تحصیلی خود در دانشگاه کشور کانادا و سرمایه گذاری به کاری مشغول شده و افراد دیگری را هم با خود مشغول کنید بهتر است یکی از استان های کشور کانادا را برای این کار انتخاب کنید مانند منیتوبا که یکی از استان های مناسب برای این کار محسوب می شود برای دریافت اقامت دائم از روش سرمایه گذاری باید یک سری شرایط لازم را داشته باشید به عنوان مثال داشتن مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی یکی از این الزامات است هچنین شما باید از دانشگاه های کشور کانادا فارغ التحصیل شده  و از شرایط سنی مناسبی برخوردار باشید در صورتی که در رزومه ی خود دارای سابقه ی مدیریتی باشید شرایط برای شما راحت تر خواهد شد. اما قبل از هرکاری باید به تعیین وقت سفارت کانادا بپردازید.

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا (سرمایه گذاری)

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا (ازدواج)

یکی دیگر از روش های تبدیل ویزا به اقامت دائم ازدواج با شخصی از تبعه ی کانادا در طول تحصیل می باشد به این صورت که حداقل بعد از دو سال از  ازدواج و تشکیل زندگی می توانید ویزای تحصیلی خود را تبدیل به اقامت دائم کنید در صورتی  که در مدت دو سال صاحب فرزند شوید سریع تر می توانید اقامت دائم به دست آورید. لازم به ذکر است که شما باید به مدت دو سال در این کشور به تحصیل مشغول بوده و بعد از گذشت دو سال دیگر از ازدواجتان یا به عبارتی گذشت 4 سال می توانید ویزای تحصیلی خود را تبدیل به اقامت دائم در کشور کنید توجه داشته باشید ازدواجج شما باید واقعی باشد چرا که این موضوع از سوی دولت کانادا بررسی خواهد شد.

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا (مجوز کار)

یکی دیگر از روش های تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا کار تمام وقت می باشد در این روش شخص فارغ التحصل باید از دولت کانادا جواز کار دریافت کند در این صورت پروسه ی تبدیل ویزا به اقامت دائم آسان تر سپری می شود.

این جواز PGWPP  نام دارد. مدت اعتبار جواز کار به میزان زمان تحصیل شما در این کشور بستگی دارد به عنوان مثال اگر تحصیل شما 4 سال طول کشیده باشد به شما جواز 4 ساله داده می شود در صورتی که انتقال تحصیل داشته باشید و کمتر از 8 ماه در این کشور به تحصیل مشغول باشید به شما جواز کار تعلق نخواهد گرفت .

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا (مجوز کار)

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم برای فارغ التحصیلان کانادایی

برای تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم این کشور از طریق مجوز کار تسلط به زبان فرانسه و انگلیسی جزء الزامات محسوب می شود.

به طور کلی شرایط شخصی که در کشور خودش فارغ التحصیل شده باشد نسبت به فردی که در کانادا فارغ التحصیل شده و به دنبال کار می گردد بسیار متفاوت است علت این تفاوت در این است که شخصی که در کانادا تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده در طول دوره ی تحصیل خودش ثابت کرده که با شرایط ، فرهنگ، آداب کانادایی و شرایط اقتصادی این کشور انطباق دارد و این موضوع برای دولت کانادا بسیار مهم است.

شرایط  تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم

ویزای کانادا از نوع تحصیلی 90 روز بعد از اتمام تحصیل به پایان می رسد و در صورتی که فرد بخواهد در این کشور بماند باید از طریق استخدام به صورت تمام وقت مدت زمان اقامت خود را تمدید کند.البته پیدا کردن کار خیلی آسان نیست ولی در صورتی که فرد نتواند در مدت 90 روز در این کشور استخدام شود می تواند ویزای خود را به ویزای توریستی تغییر دهد توجه داشته باشید امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری یا تحصیلی وجود ندارد و تبدیل ویزای توریستی فقط برای این است که فرد فرصتی برای پیدا کردن کار داشته باشد.

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمیبا

استان بریتیش کلمبیا به افرادی که از دانشگاه های کشور کانادا فارغ التحصیل می شوند اجازه می دهد که بتوانند درخواست شغل دهند و اقامت دائم دریافت کنند.

در صورتی که شخصی که مشغول تحصیل در کانادا است مجوز دریافت کند این مجوز شامل همسر و همراهان وی هم خواهد شد بعد از اتمام تحصیل شخص، همراه شخص می تواند درخواست اجازه کار دهد البته باید هزینه ای هم پرداخت کند.

چه افرادی می توانند ویزای تحصیلی را به اقامت دائم در کانادا تبدیل کنند؟

تمام افرادی که در کشور کانادا تحصیل کرده باشند و در مدت زمان تحصیل خود تمامی قوانین و مقررات را رعایت کرده باشند می توانند برای تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم اقدام کنند. آن دسته از افرادی که مدرک PHD  دارند خیلی راحت تر می توانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند در مقابل افرادی که نتوانند شغل تمام وقت پیدا کنند یا سرمایه زیادی نداشته باشیند قادر نیستند ویزای تحصیل خود را به اقامت دائم تبدیل کنند.

چه افرادی می توانند ویزای تحصیلی را به اقامت دائم در کانادا تبدیل کنند؟

مجوز PGWPP

(Post-Graduation Work Permit Program  ) یا به اختصار مجوز PGWPP برای افرادی صادر می شود که یک مقطع تحصیلی را در کشور کانادا گذرانده باشند البته این مجوز محدودیت زمانی دارد و بر طبق دوره ی تحصیلی شخص صادر می شود.

دوره ی تحصیل شما باید به صورت تمام وقت و حداقل 900 ساعت باشد، سن شخص متقاضی باید بیشتر از 18 سال بوده و ویزای تحصیلی شما باید معتبر باشد.

شما مدت 90 روز برای تاییدیه ی درخواست خود زمان دارید.

فرد متقاضی باید از یکی از موسسات آموزشی تکمیلی معتبر و دولتی مانند دانشگاه یا کالج فارغ التحصیل شده باشد. موسساتی که در استان کبک وجود دارند مورد تایید است البته رشته تحصیلی فرد حتما باید مورد تایید دولت کانادا باشد. به طور کلی این مجوز حداقل 8 ماه و حداکثر سه ماه اعتبار خواهد داشت و در صورتی که فرد دارای مدرک دکترا هم باشد می تواند تنها به مدت سه سال از مجوز PGWPP استفاده کند.

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا با مجوز PGWPP

تسلط و داشتن مدرک زبان ، گذراندن دوره های کارآموزی و… برخی از شرایطی است که موجب می شود این مجوز برای شما صادر شود مدت زمانی که باید سپری شود تا مدرک شما بررسی گردد حدود 3 الی 6 هفته خواهد بود و درخواست مجوز باید به صورت آنلاین انجام شود. در صورتی که مدرک خود را پست کنید حدود 12 هفته زمان خواهد برد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز کار

برای تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم از طریق مجوز کار باید مدارکی به شرح ذیل ارائه دهید:

1.      گواهی سلامت پزشکی

2.     گذرنامه با اعتبار شش ماهه

3.     تاییدیه ی مدرک تحصیلی

4.     عکس گذرنامه باید مشخص و رسمی باشد.

تا زمان استفاده از مجوز کار قادر خواهید بود از بیمه درمانی کشور کانادا بهره ببرید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز کار

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا با برنامه TRV

بعد از اخذ ویزا تحصیلی و فارغ التحصیل شدن در کانادا یکی دیگر از روش های تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم استفاده از برنامه ی TRV می باشد در این روش علاوه بر صبر و تحمل زیاد باید هزینه ای هم پرداخت شود در حالت کلی مهاجرت به کانادا با توجه به استان های مختلف تعیین می شود برای مثال برای اینکه در بخش آموزش و پرورش استان کبک کانادا استخدام شوید باید معاینات پزشکی انجام دهید.

به طور کلی با توجه به اطلاعاتی که ارائه شد تبدیل ویزای تحصیلی کشور کانادا به اقامت دائم چندان سخت نیست برای مثال افرادی که طرح های کارآفرینی قوی داشته باشند می توانند به راحتی ویزای تحصلی را به اقامت دائم تبدیل کنند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *