برای سفر به برزیل ابتدا باید برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید برزیل از جمله کشورهای توریستی و پرجاذبه است افراد زیادی با اهداف تحصیل ، کار ، معالجه و سفرهای توریستی به این کشور سفر می کنند در ادامه ی مقاله با انواع مختلف ویزا و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن آشنا خواهید شد.

[aparat id=’kGotY’]

ویزای برزیل

برزیل مانند بسیاری از کشورهای دیگر برای کنترل ورود و خروج افراد بیگانه و برای بالا بردن سطح امنیت شهروندان ، به کسانی که ویزای این کشور را دریافت کرده اند اجازه ی ورود به برزیل را می دهند در واقع ویزا برگه ای است که به فرد متقاضی اجازه می دهد وارد کشور دیگری شود ویزا با اهداف گوناگون صادر می شود به عنوان مثال شخصی که تبعه ی برزیل نباشد و بخواهد برای سفر تفریحی و توریستی به این کشور سفر کند تنها با داشتن ویزای توریستی برزیل می تواند به برزیل سفر کرده و از اماکن گردشگری این کشور دیدن کند.

ذکر این نکته الزامی است در صورتی که فرد متقاضی با هدفی به غیر از مواردی که در ویزای برزیل مشخص شده است در این کشور حضور پیدا کند ممکن است ضمن دیپورت شدن متحمل مجازات هایی مثل جریمه ی نقدی و زندان شود پس اتباع خارجی در کشور برزیل تنها مجاز به انجام فعالیت هایی هستند که در ویزا یا روادید این کشور ذکر شده باشد و ویزا برای این هدف صادر شده باشد.

معرفی انواع ویزای برزیل

براساس هدف فرد متقاضی از سفر به کشور برزیل می توان ویزا را به انواع مختلف تحصیلی، کاری، ازدواج، پزشکی، تجاری و … تقسیم بندی کرد در ادامه ی مطلب به معرفی انواع ویزا و نحوه ی دریافت آن می پردازیم.

مواردی از جمله مدت زمان اقامت در کشور برزیل یا تعداد دفعات ورود و خروج به این کشور از جمله معیارهایی است که برای معرفی انواع ویزای برزیل مورد استفاده قرار می گیرد. البته بیشترین درخواست ویزای برزیل مربوط به ویزای توریستی این کشور می باشد به عنوان مثال خانواده ای که برای دیدار فرزند محصل خود اقدام به دریافت ویزای این کشور می کنند با افرادی که برای بازدید از نمایشگاه یا صنایع شیمیایی وارد کشور برزیل می شوند در یک دسته قرار دارند.

معرفی انواع ویزای برزیل

انواع ویزای برزیل از جهت تعداد دفعات ورود به کشور

کشور پهناور برزیل به دلیل جغرافیای مناسبی که در قاره ی آمریکای جنوبی دارد با تمامی کشورهای این منطقه به جز شیلی و آکوادور مرز مشترک دارد.

کشور برزیل بعد از ایالت متحده ی آمریکا بیشترین تعداد فرودگاه جهان را دارد بسیاری از افراد درخواست ویزای صفر بار ورود یا ترانزیتی می دهند و از کشور برزیل به عنوان یک واسطه برای سفر خود استفاده می کنند.

البته در صورتی که از سوی سفارت به فرد متقاضی اجازه ی یک بار ورود به برزیل داده شود ویزای سینگل برای او صادر می شود و برای افرادی که اجازه ی دو بار ورود به این کشور را دارندویزای دابل و برای آن دسته از افرادی که می توانند به دفعات زیاد و بدون محدودیت به این کشور سفر کنند ویزای مولتیپل ارائه می شود.

مراحل اخذ ویزای برزیل

مراحل اخذ ویزای کشور برزیل به دو دسته تقسیم می شود یکسری از اعمال را باید قبل از مراجعه به سفارت و باقی را هنگام مراجعه به سفارت کشور برزیل باید انجام دهید.

ابتدا با مراجعه به سایت اینترنتی سفارت برزیل باید درخواست ویزای این کشور را ثبت کنید و بعد از آپلود مدارک خود و انتخاب زبان انگلیسی بر روی گزینه ی start new application کلیک کنید(دقت داشته باشید مدارک خود را به درستی آپلود کنید) در این مرحله پرسشنامه ای را مشاهده می کنید با دقت به سوالات نشان دار پاسخ دهید بعد از تکمیل پرسشنامه باید اطلاعات را ذخیره کنید در صورتی که می خواهید فرآیند درخواست ویزا را در زمان دیگری انجام دهید روی گزینه ی continue application  کلیک کنید.

بعد از پایان کار دو نسخه پرینت از تمامی مدارک و پرسش نامه تهیه کنید شما باید در تاریخ و زمان مقرر شده با اصل و کپی مدارک خود به سفارت مراجعه کنید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای برزیل

1.      پاسپورت با اعتبار شش ماهه و امضاء

2.     رزرو بلیط هتل در کشور برزیل

3.     بلیط رفت و برگشت هواپیما

4.     بیمه نامه ی مسافرتی فرد متقاضی

5.     تکمیل پرسشنامه

6.     عکس با استاندارد ICAO

7.      گواهی اشتغال به تحصیل

8.     گواهی اشتغال به کار

9.     اثبات تمکن مالی

مدارک لازم جهت دریافت ویزای برزیل

اخذ ویزای برزیل بدون مصاحبه

از آن جایی که سفارت کشور برزیل برای صدور ویزا مصاحبه ای انجام نمی دهد برای همین حضور فرد متقاضی برای تحویل مدارک الزامی نیست و شخص متقاضی می تواند فردی را از جانب خود برای تحویل مدارک به سفارت بفرستد.

مواظب افراد کلاه بردار و سودجو که تحت عنوان مشاور در سایت های اینترنتی به فروش نکات مصاحبه ی ویزای برزیل مشغول هستند باشید

ترجمه ی مدارک ویزای برزیل

زبان رسمی مردم برزیل پرتغالی است ولی مردم این کشور به زبان های اسپانیایی و انگلیسی هم صحبت می کنند برای دریافت ویزای کشور برزیل باید تمامی مدارک مانند شناسنامه شخص متقاضی، تمکن مالی، محل اقامت و… به زبان انگلیسی ترجمه شده و به سفارت کشور برزیل ارائه شود. نیازی به ترجمه ی مدارک به زبان پرتغالی نیست و ترجمه به زبان انگلیسی کفایت می کند.

خانم های خانه دار برای درخواست ویزای کشور برزیل و اقامت  در این کشور باید مدارک شغلی و شناسایی همسر خود را همراه با ترجمه ی آن به سفارت این کشور در تهران تحویل دهند.

هزینه صدور ویزای برزیل

با توجه به نوع ویزای درخواستی که از کدام نوع باشد هزینه ی صدور ویزا متفاوت خواهد بود همچنین زمان فرستادن درخواست و زمان سفر هم در هزینه ی پرداختی تاثیرگذار خواهد بود ولی به طور کلی میزان هزینه ی درخواستی از سوی کنسولگری صد دلار می باشد.

مبلغ پرداختی به ازای دریافت ویزای فوری برزیل بیشتر خواهد بود هزینه ی صدور ویزا به صورت عادی حدود 80 دلار می باشد.مدت زمان لازم برای بررسی مدارک ارسال شده به سفارت و پاسخ از جانب کنسولگری دو تا سه هفته طول می کشد.

شرایط تمدید ویزای برزیل

افراد متقاضی می توانند در صورت دریافت ویزای کشور برزیل مدت سه ماه یا نود روز در این کشور اقامت داشته باشند توجه داشته باشید فردی که به این کشور سفر کرده است قادر به تمدید ویزای برزیل نخواهد بود و در صورتی که بخواهد بیش از سه ماه در این کشور اقامت داشته باشد باید در زمان مراجعه به سفارت و تحویل مدارک خود برای تمدید ویزای برزیل صحبت کرده باشد به عبارت دیگر بهتر است فرد متقاضی گزارشی برای همکاری سفارت با تمدید ویزایش از طریق سفارت ایران منتشر کند.

شرایط تمدید ویزای برزیل

دریافت ویزای تحصیلی برزیل 

بسیاری از دانشجویان ایرانی هر ساله برای دریافت ویزای تحصیلی کشور برزیل اقدام می کنند آمار بالای کارهای پژوهشی و مقالات علمی که توسط دانشگاه های معتبر این کشور چاپ شده است تعداد متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی این کشور را افزایش می دهد برای دریافت ویزای تحصیلی باید سندی که نشان دهنده ی پذیرش فرد متقاضی در یکی از دانشگاه های برزیل است به سفارت ارائه دهید.

دریافت ویزای کاری برزیل

کشور برزیل جزء یکی از کشورهای در حال توسعه در زمینه های مختلف تجاری، اقتصادی، علمی و… می باشد صنعت کشاورزی در حال توسعه ی این کشور هر ساله افراد زیادی را از سراسر دنیا به این کشور جذب می کند ویزای این کشور برای هر فردی 90 روز اجازه ی اقامت می دهد توجه داشته باشید در هنگام درخواست ویزای کاری برزیل باید مدرکی که کار شما را در کشور برزیل تضمین می کند ارائه دهید.

دریافت ویزای پزشکی برزیل

در صورتی که فردی تبعه ی کشور برزیل نباشد و برای درمان بیماری خود تصمیم بگیرد به کشور برزیل مهاجرت کند باید برای دریافت ویزای پزشکی این کشور اقدام کند یکی از مدارکی که حتما باید توسط شخص متقاضی به سفارت این کشور ارائه شود ترجمه ی پرونده ی پزشکی بیمار در ایران به همراه سندی که نشان دهنده ی پذیرش بیمارستان در کشور برزیل می باشد. فرد متقاضی باید ثابت کند که معالجه ی او در کشور خودش مقدور نیست و بیمار برای ادامه ی درمان باید به برزیل سفر کرده و از تجهیزات و امکانات پزشکی این کشور استفاده کند.

دریافت ویزای ازدواج برزیل

در صورت ازدواج یک فرد خارجی با فردی که تابعیت کشور برزیل را دارد و شهروند این کشور است ویزای ازدواج برزیل صادر می شود برای اخذ این نوع ویزا باید اسناد و مدارکی که نشان دهنده ی درستی ادعای شما مبنی بر ازدواج با فرد برزیلی است به سفارت خانه ی این کشور ارائه دهید.

دریافت ویزای توریستی برزیل

افرادی که به کشور برزیل سفر می کنند می توانند از جاذبه های گردشگری آن مثل جنگل های آمازون، رودهای خروشان، سواحل ریو و بقایای بازمانده از اشغال کشور برزیل توسط پرتغالی ها بازدید کنند و از تماشای آن لذت ببرند در سال های اخیر به دلیل جام جهانی در سال 2014 و المپیک در سال 2016 توسط این کشور جذب توریست و گردشگر از نقاط مختلف به این کشور افزایش یافته است.

برای دریافت ویزای توریستی نیازی به ارائه ی مدارک خاصی نیست و تنها تحویل مدارک عنوان شده برای اخذ ویزا کفایت می کند تنها باید هنگام تکمیل فرم ها تکمیل ویزا ویزای درخواستی را ویزای توریستی مشخص کرد. توجه داشته باشید کشور برزیل در نیم کره ی جنوبی واقع شده است برای همین فصل تابستان در ایران مصادف با زمستان در کشور برزیل است.

دریافت ویزای توریستی برزیل

دانستنی های درباره سفارت کشور برزیل

سفارت کشور برزیل واقع در تهران، خیابان بهار نبش یکتا پلاک 2 واقع شده است برای رفتن به سفارت می توانید از طریق تاکسی، مترو یا اتوبوس های تندرو استفاده کنید شما می توانید از خیابان ولیعصر به زعفرانیه یا خیابان شهید سرلشکر فلاحی بروید.

ساعات کاری سفارت : روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 14 بعد از ظهر

تلفن تماس سفارت: 108-9-1022753 (021)

فکس سفارت: 22702009

فرد متقاضی یا وکیل قانونی برای درخواست ویزای کشور برزیل باید شخصا به سفارت این کشور مراجعه کند.

درباره ی کشور برزیل

برزیل یکی از کشورهای در حال توسعه است که با ایران روابط سیاسی خوبی دارد این کشور به دلیل ورزش والیبال و فوتبالش معروف شده است البته کشور برزیل در سال 2015 هفتمین کشور اقتصادی جهان شناخته شده است و بزرگ ترین صادر کننده ی قهوه ی جهان می باشد. پایتخت این کشور شهر برازیلیا می باشد و حیوان ملی این کشور پرنده ی زیبای طولی نام دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *