ویزای نمایشگاهی بلژیک

بلژیک یک کشور سلطنتی و مستقل در اروپای غربی است. این کشور از دوران قبل از میلاد مسیح نیز شاهد تمدن بشری بوده است و افرادی در آنجا سکونت داشتند. سرزمین بلژیک به سه منطقه‌ کلی فلات مرکزی، دشت ساحلی و کوه‌های آردن تقسیم بندی شده است. بلژیک با این مساحتی که دارد یکی از بزرگترین کشورهای اروپا نیست اما این کشور در چند سال اخیر رشد جمعیتش روند صعودی داشته است. اگر شما قصد دارید به بلژیک یک سفر معمولی داشته باشید و به دنبال دریافت ویزای نمایشگاهی بلژیک نیستید می‌توانید از راه‌های مختلفی برای دریافت ویزا اقدام کنید، ما در ادامه به معرفی انواع ویزاهایی که می‌توانید برای سفر به بلژیک دریافت کنید صحبت می‌کنیم تا شما را در راحت‌تر کردن این سفر یاری کنیم.

از زبان های رسمی در کشور بلژیک می توان به زبان فرانسوی، زبان هلندی و زبان آلمانی اشاره نمود اما زبان هلندی بیشتر رواج دارد. زبان انگلیسی هم در این کشور نیز به طور گسترده در سراسر کشور استفاده می شود. در بیش تر ایام سال بلژیک هوای ابری همراه با باران دارد و همین آب و هوای مطلوب باعث شده است تا بلژیک به عنوان یک مقصد خوش آب و هوا مورد استقبال گیرد و گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود بکشد.

ویزای نمایشگاهی بلژیک

در طول سال نمایشگاه های متنوعی در کشور بلژیک برگزار می گردد که هرکدام از این نمایشگاه ها اهداف توسعه و پیشرفت را دارند، این نمایشگاه ها شامل نمایشگاه های بین المللی و داخلی می شوند. بنابراین برای سفر به بلژیک نیاز به دریافت ویزا هستید. ویزای نمایشگاهی بلژیک یکی از انواع زوادید بلژیک به شمار می رود. جهت بازدید از نمایشگاه های کشور بلژیک و شرکت در یکی از آنها شما باید ویزای بلژیک را دریافت کنید.

ویزای نمایشگاهی بلژیک

ممکن است شما به‌ عنوان نماینده یک شرکت قصد حضور در این نمایشگاه‌ ها را داشته باشید و مایل به تهیه غرفه در این نمایشگاه‌ ها باشید تا بتوانید محصولات ساخت کشورمان را به جهانیان معرفی نماید و موجبات رونق اقتصادی بیشتر را برای کشورمان فراهم کنید. به ‌هر حال در دریافت ویزای نمایشگاهی بلژیک منفعت‌ های بسیاری وجود دارد و شما با کمک یک گروه مناسب که درزمینه اخذ ویزا فعالیت دارند می ‌توانید به ‌راحتی ویزا را دریافت کنید.

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی بلژیک

قطعا اولین گام در روند دریافت ویزای نمایشگاهی، پر کردن برگه درخواست ویزا می باشد. شما بعد از تکمیل فرم باید به یک آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه کنید و کارمندا با تجربه آنها برای شما وقت سفارت بلژیک تعیین و رزرو می کنند، توجه داشته باشید که بعد از تعیین روز مصاحبه به شما یک کد پیگیری داده می شود که باید تا روز مصاحبه همراه داشته باشید تا بتوانید اطلاعات تان را ویرایش نمایید. در روز مصاحبه هم شما باید سر ساعت بدون هیچ تاخیری در سفارت حاضر شوید و آماده مصاحبه با آفیسر سفارت باشید.

دعوتنامه نمایشگاهی بلژیک

یکی از اصلی ترین و مهم ترین مدارک در اخذ ویزا محسوب می شود. دعوتنامه نمایشگاهی در اصل برگه ای است که جهت بازدید و یا شرکت در نمایشگاه برای شما فراهم می شود. این نوع دعوتنامه توسط مسئولین و مدیران برگزاری نمایشگاه صادر می گردد. توجه داشته باشید که در دعوتنامه نمایشگاهی باید به طور دقیق مشخصات شما و شخص یا شرکت دعوت کننده درج می شود و همچنین اهداف سفر و مدت زمان سفر و تعیین تکلیف هزینه های شما در طول سفر تعیین می گردد. البته فراموش نشود که هزینه اخذ غرفه و امور مربوط به آن بر عهده خود شما خواهد بود و مدیران نمایشگاه هیچ مسئولیتی بر عهده ندارند و شما می توانید با پرداخت هزینه اضافی یک غرفه برای خود رزرو کنید.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی بلژیک

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی بلژیک بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای بلژیک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • اصل گذرنامه شخص متقاضی با حداقل 3 ماه اعتبار و دو برگه خالی به همراه کپی از آنها
  • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه شخص متقاضی
  • اصل فرم تکمیل شده درخواست ویزای نمایشگاهی بلژیک
  • ترجمه مدارک شخص متقاضی
  • دعوتنامه نمایشگاهی بلژیک
  • ۲ قطعه عکس رنگی
  • بلیط رفت و برگشت
  • کارت نمایشگاه به همراه تأییدیه پرداخت صادرشده توسط شرکت و یا سازمانی که به نمایندگی از آن قصد شرکت در نمایشگاه را دارید.
  • معرفی ‌نامه از اتحادیه‌ ها، انجمن‌ ها، اتاق‌ بازرگانی و یا سایر سازمان‌ های مربوطه، خطاب به سفارت کشور بلژیک

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی بلژیک

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی بلژیک

برای دریافت ویزای نمایشگاهی بلژیک با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی بلژیک از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی بلژیک اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی بلژیک مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با روادید نمایشگاهی بلژیک، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت بلژیک از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای بلژیک برحسب یورو پرداخت می شوند. برای پرداخت هزینه ویزای نمایشگاهی بلژیک حتماً پول نقد به همراه داشته باشید چون امکان پرداخت وجه از طریق کارت‌بانکی برای شما در سفارت میسر نخواهد بود و البته توجه داشته باشید که این هزینه در صورت مورد قبول نبودن درخواست شما عودت داده نمی‌ شود.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی بلژیک

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای بلژیک اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه های بلژیک درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی بلژیک

مدت زمان اعتبار ویزای نمایشگاهی بلژیک

به طور عادی ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی کشور بلژیک برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی بلژیک لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی بلژیک اقدام نمایید.

سفارت کشور بلژیک در ایران

کشور بلژیک در ایران دارای سفارت می باشد که در پایتخت واقع شده است. این مرکز جهت انجام امور صدور ویزا آماده خدمت رسانی می باشد. ساعت کاری سفارت از روزهای یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۵ بعد از ظهر می باشد.

آدرس سفارت بلژیک : تهران، خیابان فرشته، خیابان آقابزرگی، بن بست شیرین، شماره ۴

شماره تماس سفارت بلژیک : ۲۲۲۴۸۵۸۲ – ۲۲۲۴۸۵۸۲

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.