کشور اتریش یکی از زیباترین کشورهای قاره ی اروپا می‌باشد. این کشور با کشورهای آلمان، چک، مجارستان، اسلوواکی، ایتالیا، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. پایتخت کشور اتریش شهر زیبای وین می ‌باشد و واحد پول این کشور یورو است. این کشور درآمد اقتصادی بسیار خوبی دارد و با این که هزینه ی زندگی در اتریش بالا است، اما حقوق و دستمزد کارمندان این کشور نیز قابل توجه می‌باشد. ویزای توریستی اتریش به همین دلیل مهاجران بسیار زیادی هرساله وارد این کشور می ‌شوند.

به همین دلیل شما می ‌توانید فرهنگ و آداب و رسوم‌ مختلف و متفاوتی را در اتریش مشاهده کنید. اتریش کشوری کوهستانی است و موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد. مساحت این کشور حدود 8993878 کیلومتر می ‌باشد. اتریش دارای جاذبه‌ های تاریخی و طبیعی بسیار زیادی است و این امر در جذب گردشگران به سوی خود نقش به سزایی دارد. بی‌ شک شما نیز با سفر به این کشور بهترین سفر تفریحی خود را خواهید داشت.

ویزای توریستی اتریش

کشور اتریش جزء اتحادیه اروپا و عضو شینگن می ‌باشد. از انواع مختلف ویزاهای این کشور می ‌توان به ویزای توریستی اتریش، ویزای تحصیلی اتریش، ویزای تجاری اتریش و ویزای نمایشگاهی اتریش اشاره نمود. به همین دلیل تمامی مسافران و گردشگرانی که می ‌خواهند به کشور اترش سفر کنند، باید ویزای توریستی اخذ نمایند. در سال ‌های اخیر ویزای این کشور از مهم‌ ترین و پر تقاضاترین ویزاهای این کشور به شمار می ‌رود و این امر به دلیل وجود اماکن تاریخی و جاذبه‌ های طبیعی بی ‌شمار در این کشور می ‌باشد که گردشگران و توریست‌ های بسیاری را به سوی خود جذب می ‌کند.

داشتن این ویزا برای تمامی گردشگران الزامی بوده و افراد برای گرفتن روادید توریستی اتریش بایستی به سفارت ‌خانه اتریش که در شهر بزرگ تهران قرار دارد، مراجعه کنند و در جهت اخذ ویزای خود اقدام نمایند. برای اخذ ویزا خود بایستی یک سری مراحل را طی نمایید.

ویزای توریستی اتریش

مراحل اخذ روادید توریستی اتریش

برای اخذ ویزای توریستی اتریش بایستی یک ماه قبل از سفر خود اقدام نمایید تا بتوانید به موقع و در زمانی که می خواهید، روادید خود را دریافت نمایید. شما می توانید با مراجعه به سایت سفارت خانه اتریش مدارک و مراحلی را که بایستی طی نمایید به دست آورید. ما در این مقاله به برخی از این مدارک و مراحلی که نیاز است در جهت اخذ ویزا طی شود اشاره نموده ایم. برای دریافت ویزا، در مرحله اول باید فرم درخواست ویزای توریستی را پر کنید و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی معتبر وقت سفارت اتریش را دریافت نمایید.

سپس تمامی مدارک را آماده کرده و روزی که قرار است در سفارت‌ خانه حضور داشته باشید، به مسئول سفارت تحویل بدهید. توجه داشته باشید که مدارک خود را بدون هیچ کم و کاستی آماده کنید زیرا در صورت ناقص بودن مدارک شما، صدور روادید توریستی اتریش شما ریجکت می شود. در زمان مصاحبه با آفیسر سعی کنید پاسخ‌ های صریح و درستی بدهید تا در جهت صدور ویزای توریستی اتریش شما اقدام نمایند. در صورت تائید مسئولین سفارت‌ خانه ویزا شما صادر خواهد شد و شما می ‌توانید با خیالی راحت به سفر تفریحی و گردشگری خود بپردازید.

مدارک مورد نیار جهت دریافت روادید توریستی اتریش

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی اتریش بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت روادید توریستی اتریش

دعوتنامه توریستی اتریش

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی اتریش می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی اتریش می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای اتریش نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ روادید توریستی اتریش می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به اتریش، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به … را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی اتریش

جهت اخذ ویزای توریستی اتریش با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزا از هزینه اخذ ویزای توریستی از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت اتریش اطلاع پیدا کنید. هزینه ویزا برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود.

بخشی از هزینه های ویزا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با روادید توریستی اتریش، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.

سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت اتریش از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزا برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزای توریستی چیزی حدود 60 الی 70 یورو برای افراد بزرگسالی است که بیشتر از 12 سال سن دارند و حدوداً 35 الی 40 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال می باشد. برای کودکان زیر 6 سال به جهت دریافت روادید توریستی اتریش لازم نیست مبلغی را پرداخت کند، بلکه هزینه صدور ویزا برای این دسته از افراد رایگان است.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی اتریش

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزا شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت اتریش حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی اتریش موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید. همچنین بیشترین درصد متقاضیان ویزای توریستی در فصول بهار و تابستان می باشد چرا که در این فصول اتریش بسیار دیدنی و جذاب است و توجه هر گردشگر و توریستی را به سوی خود جذب می نماید.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی اتریش

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی اتریش

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور اتریش صادر می شود جهت سفر و بازدید از اتریش می باشد. روادید توریستی اتریش چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزا باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند.

سفارت کشور اتریش در ایران

آدرس سفارت اتریش : تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان محمود احمدی زمانی، کوچه میولی، پلاک 8-6

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *