به دلیل بالا بودن سطح تحصیلی و علمی در کشور اتریش ویزای تحصیلی این کشور به پرتقاضاترین و محبوب ترین انواع ویزا در بین سایر کشورها تبدیل شده است. در بین انواع ویزای کشور اتریش ویزای تحصیلی آن پرطرفدارتر است و هر ساله تعداد زیادی از جوانان برای ادامه تحصیل در این کشور درخواست اخذ ویزا تحصیلی اتریش دارند.اگر شما هم تصمیم دارید از امکانات آموزشی این کشور استفاده کنید تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا با انواع ویزای تحصیلی اتریش و شرایط دریافت آن آشنا  شوید.

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش برای آن دسته از افرادی که می خواهند در دانشگاه های سطح بالا با امکانات مناسبی درس بخوانند مناسب است این افراد باید در کنکوری که توسط دانشگاه های کشور اتریش برگزار می شود نمره ی قبولی به دست آورند افراد متقاضی که قصد دارند در دانشگاه های کشور اتریش تحصیل کنند باید به زبان آلمانی مسلط باشند. کشور اتریش به دنبال دانشجویان با استعدادی است تا برای آن ها ویزای تحصیلی صادر کند. در صورتی که در یکی از کشورهای اروپایی زندگی می کنید و تصمیم دارید برای تحصیل به اتریش سفر کنید می توانید بدون پرداخت هزینه ی تحصیل در دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازید.

ویزای تحصیلی اتریش

انواع ویزای تحصیلی کشور اتریش

ویزا را براساس زمان و شرایط دریافت آن می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد ویزای کشور اتریش به 5 دسته تقسیم می شود که در ادامه ی مطلب به توضیح درباره ی آن ها می پردازیم.

  1. ویزای نوع یک اتریش

یکی از رایج ترین انواع ویزا، ویزای نوع یک یا ویزای غیر مهاجرتی کشور اتریش می باشد این ویزا برای آن دسته از افرادی که تصمیم دارند در کشور اتریش به تحصیل بپردازند صادر می شود این افراد تنها مجاز هستند در طی دوره ی تحصیل خود در کشور اتریش ساکن باشند و بعد از اتمام تحصیلشان به کشور خود بازگردند در صورتی که قصد دارید بعد از اتمام تحصیلات خود در کشور اتریش بمانید باید قبل از پایان درستان برای دریافت اقامت در این کشور اقدام کنید. اما قبل از اقدام به اخذ ویزا، وقت سفارت اتریش دریافت کنید.

  1. ویزای نوع دو اتریش

این نوع از ویزای تحصیلی کشور اتریش برای آن دسته از افرادی صادر می شود که مهارت، تخصص یا اختراعی دارند این افراد بعد از دریافت این ویزا مورد حمایت مالی کشور اتریش هستند.

  1. ویزای نوع سه اتریش

شخص متقاضی با دریافت این نوع ویزا می تواند خانواده ی خود را هم به کشور اتریش بیاورد این نوع ویزا برای افرادی که تصمیم دارند در مراکز فنی و حرفه ای این کشور به یادگیری و کارآموزی بپردازند مناسب است.

  1. ویزای نوع چهار اتریش

دریافت این نوع از ویزا از سوی ایران ممکن نیست و تاکنون شخصی از کشور ایران به صورت مستقیم نتوانسته این نوع ویزای تحصیلی را دریافت کند بلکه برای اخذ آن باید از روش های غیر مستقیم استفاده کرد این ویزا خیلی مورد استفاده ی متقاضیان نمی باشد و برای تحصیل پزشکان در شرایط خاصی صادر می شود.

  1. ویزای نوع پنج اتریش

نوع دیگری از ویزای تحصیلی کشور اتریش وجود دارد که مناسب اساتید می باشد و برای شرکت در جلساتی که  در مورد دانشگاه یا مدارس است صادر می شود و دریافت آن محدودیت هایی دارد.

انواع ویزای تحصیلی کشور اتریش

شرط سنی برای تحصیل در کشور اتریش

شرایط سنی برای تحصیل در کشور اتریش بسیار مهم است و کشور اتریش در این مورد سخت گیری های زیادی دارد افرادی که می خواهند برای تحصیل در مقاطع دبستان، دبیرستان یا دانشگاه به کشور اتریش سفر کنند باید کمتر از 17 سال سن داشته باشند و در صورتی که می خواهند برای تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام کنند فاصله ی بین اتمام دبیرستان تا شروع تحصیل در دانشگاه باید کمتر از 5 سال باشد در غیر این صورت شخص از تحصیل در کشور اتریش محروم خواهد شد.

ادامه تحصیل در کشور اتریش

زمانی که کشور اتریش با درخواست ویزای تحصیلی شخصی موافقت می کند بدین معنی است که دولت اتریش شرایطی را فراهم می کند تا شخص متقاضی بتواند در این کشور به تحصیل بپردازد اما در صورت رخ دادن مسائلی شخص حق تحصیل و زندگی در کشور اتریش را نخواهد داشت به دو مورد از مهم ترین مشکلات اشاره خواهیم کرد:

1.      در صورتی که شخص در هر مقطع تحصیلی سه ترم متوالی مشروط شود نه تنها حق ادامه تحصیل در کشور اتریش را نخواهد داشت بلکه در بعضی از کشورهای اروپایی هم از تحصیلی محروم خواهد شد.

2.      در صورتی که شخص به دلایل مختلف انضباطی و یا اخلاقی توسط مامورین دستگیر شود دیگر حق تحصیل و زندگی در کشور اتریش را نخواهد داشت.

اخذ ویزای تحصیلی اتریش (مقطع لیسانس)

اگر تصمیم دارید در مقطع کارشناسی  در یکی از دانشگاه های کشور اتریش به تحصیل مشغول شوید باید در کنکور کشور خود نمره ی قبولی را کسب کنید تا بتوانید در یکی از دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازید برخی از دانشگاه های اتریش تنها افرادی که در دانشگاه های دولتی قبول شده اند را پذیرش می کنند و برخی دیگر از دانشجویان دانشگاه های آزاد را هم می پذیرند در هر صورت پذیرش در رشته ی پزشکی در دانشگاه های کشور اتریش بسیار دشوار است.

اخذ ویزای تحصیلی اتریش (مقطع لیسانس)

اخذ ویزای تحصیلی اتریش (مقطع فوق لیسانس)

شرایط تحصیل در کشور اتریش در مقطع فوق لیسانس مانند تحصیل در مقطع لیسانس است اما اگر بخواهید در مقطع فوق لیسانس در کشور اتریش تحصیل کنید می توانید خانواده و همراهانتان را با خود به کشور اتریش ببرید سیاست های کشور اتریش طوری است که اساتید آینده ی دانشگاه های خود را از بین دانشجویان با استعداد مقطع فوق لیسانس انتخاب می کند افرادی که بتوانند به عنوان استاد در کشور اتریش مشغول به کار شوند آینده و درآمد خوبی خواهند داشت.

اخذ ویزای تحصیلی اتریش (مقطع دکترا)

پذیرش در مقطع دکتری در دانشگاه های کشور اتریش خیلی سخت است و قطعا کسی که می تواند ویزای تحصیلی اتریش را برای مقطع دکترا دریافت کند استعداد علمی و عملی بالایی دارد. با اینکه تحصیل در این مقطع خیلی ساده نیست اما دولت اتریش شرایطی را فراهم کرده است ک دانشجویان بتوانند مدت 3 سال به شکل آزمایشی در این کشور به تحصیل بپردازند و خود را برای تحصیل در مقطع دکترا آماده کنند.

 شرایط دریافت ویزای تحصیلی اتریش

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش باید شرایط و مراحل مختلف آن را سپری کنید روند دریافت ویزای تحصیلی این کشور با سایر ویزاها متفاوت است چرا که مبنای اصلی دریافت این ویزا داشتن علم و آگاهی است افرادی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش می شوند استعداد و دانش بالایی دارند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش باید مدارکی به شرح ذیل را به سفارت کشور اتریش ارائه دهید:

1.      تکمیل فرم مشخصات به صورت کامل

2.      اصل و کپی گذرنامه با اعتبار سه ماهه و داشتن حداقل دو صفحه ی خالی

3.      دو قطعه عکس به ابعاد 4*3 یا 5*5 بدون رتوش با زمینه ی رنگی که مشخصات مسافر به زبان انگلیسی پشت نویسی شده باشد.

4.      ارائه ی مدرکی که نشان دهنده ی تسلط به زبان آلمانی باشد.

5.      در صورتی که گذرنامه ی شما باطل شده باشد باید اصل آن را به سفارت ارائه دهید.

6.      اصل و کپی گواهی اشتغال به تحصیل به همراه ترجمه ی آن

7.      ارائه ی فیش حقوقی سه ماه اخیر

8.      اصل فرم درخواست به همراه امضا و اثر انگشت متقاضی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

شرایط دریافت ویزای پیوست اتریش

بیشتر خانواده ها ترجیح می دهند زمانی که فرزندشان در کشور خارجی مشغول تحصیل است در کنارش باشند برای همین کشور اتریش شرایطی را فراهم کرده است تا خانواده ی افرادی که در مقطع فوق لیسانس یا درجه ی استادی مشغول به تحصیل هستند بتوانند ویزای پیوست یا همراه دانشجویی دریافت کنند.

اخذ ویزای تحصیلی اتریش بدون مدرک زبان

یکی از مدارک مهم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور اتریش تسلط به زبان آلمانی می باشد که ارائه ی آن در شرایط خاصی ضروری نیست به عنوان مثال در صورتی که شخص متقاضی استعداد و دانش بالایی در زمینه ای خاص و یا تخصص بالا در رشته ای داشته باشد می تواند بدون مدرک زبان آلمانی هم اقدام به دریافت ویزای تحصیلی اتریش کند در مواردی که شخص متقاضی توسط استاد تایید شود ویا اختراعی داشته باشد نیازی به ارائه ی مدرک زبان آلمانی نیست نکته ی مهمی که در خصوص زبان آلمانی وجود دارد این است که شخصی که ویزای تحصیلی کشور آلمان را دریافت کند و مدرک زبان آلمانی نداشته باشد ادامه تحصیل برایش دشوار می شود و مجبور به ترک کشور اتریش و بازگشت به کشور خودش می شود.

اخذ ویزای تحصیلی اتریش بدون مدرک زبان

شرایط تمدید ویزای تحصیلی کشور اتریش

تمدید ویزای تحصیلی اتریش از اصلی ترین دغدغه های دانشجویان اتریشی می باشد تمدید ویزای تحصیلی کشور اتریش به درخواست دانشجو و توسط دانشگاه انجام می شود به عبارت دیگر دانشگاه ها ویزای دانشجویان با استعداد را تمدید می کنند.

دریافت ویزای تحصیلی اتریش برای متاهلین

دولت اتریش شرایطی را برای افراد متاهلی که می خواهند در کشور اتریش به تحصیل بپردازند فراهم کرده است که بتوانند همسر و فرزندان خود را به این کشور بیاورند در این شرایط کشور اتریش تمامی هزینه های خانواده را بر عهده خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *