اگر شما در کشور اتریش دارای وابسته عاطفی هستید که شامل پدر،مادر،همسر و فرزند می باشد یعنی شما میتوانید درخواست این نوع ویزا را داشته باشید پس برای انجلم این نوع ویزای اتریش این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. ویزای پیوست اتریش یا ویزای همراه اتریش، برای خانواده افرادی که در اتریش اقامت دارند تحت شرایطی صادر می شود. برای درخواست ویزای پیوست اتریش باید مدارک و درخواست خود را به سفارت اتریش در ایران تحویل دهید و پس از بررسی ویزا صادر می شود.

ویزای پیوست اتریش

ویزای پیوست اتریش چیست؟

کشور اتریش در غرب اروپا است و افراد برای تحصیل، کار یا زندگی به این کشور مهاجرت می کنند. اما دوری از خانواده مخصوصا برای افراد متاهل بسیار شرایط را برای آنها سخت می کند. به همین دلیل دولت اتریش، ویزای پیوست را برای کمک به این دسته از افراد بوجود آورده است.

شاید شما هم تا به حال نام ویزای پیوست اتریش را نشنیده باشید و در مورد این نوع ویزا اطلاعی ندارید. برای خانواده افرادی که در اتریش سکونت دارند و بخواهند بیش از 3 ماه در اتریش سکونت داشته باشند، ویزای همراه یا پیوست صادر می شود. این نوع ویزا برای خانواده افرادی که در اتریش ساکن هستند، صادر می شود و مشکلاتی همچون دوری از خانواده را رفع می کند.

مطالب مرتبط: معرفی انواع ویزای اتریشگرفتن وقت سفارت اتریشاطلاعات لازم درباره کشور اتریشمدارک لازم سفارت اتریش

معرفی انواع ویزای پیوست اتریش

ویزای پیوست اتریش همچون ویزای اتریش انواع مختلفی دارد. انواع ویزای همراه کشور اتریش عبارتست از :

معرفی انواع ویزای پیوست اتریش

مدارک لازم جهت دریافت ویزای پیوست اتریش

جهت اخذ ویزای پیوست اتریش، شخص متقاضی باید مدارک ذیل را آماده نماید و به سفارت اتریش تحویل دهد.

لازم به ذکر است تمام مدارک لازم برای سفارت اتریش باید به زبان انگلیسی یا آلمانی در دارالترجمه معتبر ترجمه شوند.

شرایط درخواست ویزای پیوست اتریش

برای درخواست ویزای همراه کشور اتریش، شخصی که در کشور اتریش سکونت دارد باید شرایطی که در ذیل آمده است را دارا باشد.

به این نکته توجه کنید که در صورتی که فردی که ساکن اتریش است کارت آبی اتحادیه اروپا  یا کارت قرمز سفید کشور اتریش را داشته باشد، نیازی به ارائه مدرک زبان برای خود و خانواده او نیست.

هزینه های ویزای پیوست اتریش

ابتدا بایستی شما وقت سفارت اتریش را تهیه و سپس مدارک شما به سفارت اتریش تحویل دهید و شما در صف بررسی مدارک قرار گیرید، شما باید هزینه ویزای پیوست را به سفارت پرداخت نمایید. هزینه ویزای پیوست اتریش 120 یورو است که در صورتی که شما به هر دلیل از گرفتن ویزا منصرف شدید و پس از مدتی دوباره اقدام به دریافت ویزای پیوست نمایید، وجه داده شما به سفارت بازگردانده نمی شود.

مدت زمان ویزای پیوست اتریش

پس از تحویل مدارک به سفارت اتریش، زمان مصاحبه برای شما تعیین می شود. این مدت زمان به تعداد درخواست های موجود در سفارت بستگی دارد که اگر تعداد متقاضیان کم باشد، برای چند روز بعد به شما زمان داده می شود و اگر تعداد متقاضیان زیاد باشند این زمان ممکن است چندین ماه طول بکشد.

برای دریافت ویزا، اگر شما ویزای کوتاه مدت حداقل به مدت 3 ماه را درخواست داده باشید، ویزای شما بین 8 تا 10 روز بعد آماده می شود. اما اگر ویزای طولانی مدت اقامت اتریش را درخواست داده باشید، این زمان ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد.

مدت زمان ویزای پیوست اتریش

افراد واجد شرایط برای درخواست ویزای پیوست اتریش

افرادی ک در اتریش سکونت دارند باید شرایطی را داشته باشند که بتوانند برای اعضای خانواده خود درخواست ویزای پیوست نمایند. این شرایط عبارتند از:

افراد خانواده واجد شرایط برای درخواست ویزای پیوست اتریش

ویزای پیوست برای همسر و فرزندان فردی که زیر 18 سال دارد و در کشور اتریش سکونت دارد و واجد شرایط لازم است، صادر می شود.  فرزندان در صورتی که به سن قانونی رسیده باشند و هنوز مجرد باشند می توانند از ویزای پیوست استفاده نمایند، اما در صورت متاهل بودن شرایط لازم برای دریافت ویزای پیوست را ندارند.

اگر شخصی که در کشور اتریش سکونت دارد، دارای چند همسر باشد فقط می تواند برای یکی از آنها اقدام به گرفتن ویزای همراه نماید. برای فرزندان زیر 18 سال همانگونه که گفته شد، این افراد اگر به منظور تحصیل به کشور اتریش وارد شده باشند برای والدین خود می توانند ویزا همراه بگیرند.

مراحل صدور ویزای پیوست اتریش

شما ابتدا باید مدارک مورد نیاز را به سفارت اتریش در کشور خود تحویل دهید تا آنها وقتی را جهت مصاحبه شما تعیین نمایند. روز مصاحبه سوالاتی در مورد اینکه قصد و هدف شما از رفتن به اتریش چیست و سوالات شخصی پرسیده می شود. سپس سفارت در مورد رابطه خویشاوندی شما با شخصی که در اتریش اقامت دارد، تحقیقاتی را انجام می دهد.

همچنین در مورد اینکه آیا شخص امکان زندگی در کشور دیگری را نمی تواند داشته باشد، نیز تحقیقات کاملی انجام می شود. این روند ممکن است چند ماه طول بکشد که البته این تحقیقات بیشتر برای افرادی که قصد اقامت طولانی مدت در اتریش را دارند، انجام می شود. در پایان اگر نتیجه تحقیقات مثبت باشد ویزای پیوست اتریش برای شما صادر می شود.

36 پاسخ

 1. سلام خسته نباشین. ببخشید ایا برای کشور اتریش ازدواج غیابی رو قبول ندارن؟ چون شوهرمن الان پناهندست و 8 ساله اتریشه و اینکه پاس خاکستری داره ولی هندز شهروندی اونحارو نگرفته ولی دوسالو نیمه خودش کارمیکنه و خونه و حساب بانکی داره. یکی به ماگفته سفارت ازدواج غیابی قبول نداره حتما باید برید گرجستان دوباره عقد کنین. اگه میشه لطفا مند راهنمایی کنین ممنونم

  1. سلام وقت بخیر – متاسفانه سفارت اتریش در این مورد سیاست روشنی ندارد – بهتره از خود سفارت سوال بپرسید

 2. سلام.وقت بخیر.برای ویزای پیوست ،
  آیا مدارک را من باید در ایران به سفارت ارائه دهم یا همسرم در خود اتریش هم میتوانند ارائه دهند و وقت مصاحبه برای من بگیرند؟
  چون به همسرم گفتند که من باید حتما مدرک زبان A1داشته باشم. آیا میشه که هر شهر قوانین متفاوت داشته باشه؟

  1. سلام . وقت بخیر – شما باید مدارک در ایران تحویل دهید. وقت مصاحبه رو هم شما میتوانید دریافت کنید و هم همسر شما. در مورد زبان قانون کشور هستش ایالت خاصی نیست . مرسی

 3. با سلام.در خصوص پيوست به خانواده دخترم كه چهارده ساله است :
  ايا احتياج به مدرك زبان A1دارد
  ايا مدارك مدرسه او براي سفارت لازم است ؟
  با تشكر

  1. سلام وقت بخیر – الزامی نیست اما بهتر هستش که جز مدارک باشه
   چرا که با توجه به شرایط شما سفارت تصمیم میگیرد که ایا این مدارک باشد یا خیر.

 4. سلام خسته نباشید ببخشید من که در وین دانشجو هستم امکانش هست برای پدر و مادرم و برادرم و از طریق ویزای پیوست اقدام کنم? و چه شرایطی داره ? ممنون

  1. سلام وقت بخیر – ویزای پیوست برای افرادی است که اقامت اتریش رو دارند شامل دانشجویان نمیشه متاسفانه

 5. سلام ببخشید شوهرم اتریش هست و اونجا درخواست داده که منوببره بعد اینجا چه مدارکی لازم است چیکار باید بکنم لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام وقت بخیر – همسر شما وقتی به اداره مهاجرین اتریش و یا … مراجعه ومیکنه اونجا بهش اعلام میکنند که با توجه شرایط شما در اتریش همسر شما در ایران باید این مدارک اماده و ارائه دهد.

 6. سلام خسته نباشید، ببخشید درسته ک میگن سن قانونی برای ویزا پیوست ۲۱ سال هست؟

 7. سلام لینک به زبان آلمانی مستقیم مدارک پیوست به خانواده د ر اتریش بی زحمت برای من ارسال کنید

 8. سلام من افغانستانی مقیم ایران هستم و همسرم در اتریش زندگی میکنه میخواستم درخواست ویزای پیوست به همسر بدم آیا سند ازدواج ما باید مورد تایید سفارت افغانستان باشه یا نه ؟

  1. سلام وقت بخیر – معمولا باید مدارک مورد تایید دادگستری و وزارت امور خارجه افغانستان برسه اما چون شما ساکن ایران هستید تاییدیه سفارت افغانستان هم مورد تایید است.

 9. با عرض سلام وخسته نباشید برای پیوست فامیلی سن بچه ها نباید از هیجده سال بیشتر باشه منظور هیجده سال تکمیل هست یا اینکه هیجده سال شروع شد دیگر نمیشود برایش درخواست پیوست کرد

  1. سلام وقت بخیر – بله درست میگید سفارت زیر 18 سال فقط ویزا صادر میکند.

 10. سلام من خواهرم از طریق همسرش بااتریش رفتن اما جدا شدن و حدود ۴ساله که اونجاست ایا خواهرم میتونه درخاست بده که یکی از خواهرانمون رو ببره پیش خودش تاتنها نباشه؟

  1. سلام . شما میتونید به سورت توریستی برید و برگردید اما اقامت نخواهید داشت

 11. سلام یکی از دوستان بنده ایران ازدواج کردند و از طریق همسرسون رفتنداتریش اما الان که جدا شدند و طبق قانون اتریش جداشدند ایا باید در ایران هم ثبت کنند؟

 12. سلام یکی از مدارکی که نیاز هست سند ازدواج هست من خودم ایرانی هستم همسرم افغانستانی الان فقط یه دفترچه دارم سند ازدواج اصلی رو ندارم با همون میشه کارام رو انجام بدم یعنی میتونم همون دفترچه عقدمون رو تحویل بدم سفارت اتریش قبول میکنه؟

  1. سلام وقت بخیر . بله مورد تایید است اگر دفترچه قابل استعلام باشه

 13. سلام.میخواستم بدونم برای ویزا پیوست به همسر، اول من بایدتو ایران اقدام کنم برای ارائه مدارک یا همسرم که ساکن اتریش هستند باید اقدام کنن؟ و اینکه چه مدارکی باید ارائه بدیم؟

 14. سلام،مادرم تو اتریش هست میخواد منو ببره پیشش
  من ۱۵ سالمه،نیاز به مدرک زبان دارم یا خیر؟

 15. سلام من همسرم پاسپورت خاکستری داره و میخوان منو دعوت گنه آیا نیاز به زبان و مدرک a1دارم

 16. سلام من پاسپورت ندارم در حال حاضر ایا سفارت اتریش پاسپورت اضطراری یا بیگانه صادر میکنه??

  1. سلام. سفارت اتریش بدون پاسچورت کاری انجام نمیده . شما باید پاسچورت داشته باشید.

 17. سلام با توجه ب شرایط افغانستان برای افراد افغانستانی ک داخل ایران هستن پاسپورت صادر نمیشه دولت اتریش برای این افراد که پاسپورت ندارن پاسپورت اضطراری صادر میکنه برای پیوست همسر؟

  1. سلام وقت بخیر. دولت اتریش در این مورد هیچ مسئولیتی ندارد. چند راه وجود دارد:
   1. اگر پاسپورت قبلی دارید میتونید برید سفارت افغانستان در تهران تمدید کنید با لیبل.
   2. اگر پاسپورت قبلی ندارید به سفارت افغانستان در تهران برید و درخواست پاس بکنید.

   هیچ کشوری بدون پاسپورت ویزا صادر نمیکنه. پاسپورت نشانه هویت شماست در حوزه بین الملل

 18. با درود خدمت شما من و همسرم یک سالی هست که در خواست پیوست را داده ایم و همسرم تمام مدارک را داده است فقط می خواستم بپرسم چرا هنوز ویزای همسرم نیامده است؟

  1. به سفارت ایمیل بزنید دلیل رو جویا بشید. پروسه ویزای پیوست نباید بیشتر از 6 ماه طول بکشه

 19. سلام در صورت ازدواج با یک فرد مقیم اطریش آیا میتوان فرزند زیر ۱۸ سال خود را نیز همراه برد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *