ویزای پیوست اتریش

ویزای پیوست اتریش با ویزای همراه اتریش، برای خانواده افرادی که در اتریش اقامت دارند تحت شرایطی صادر می شود. برای درخواست ویزای پیوست اتریش باید مدارک و درخواست خود را به سفارت اتریش در کشور خود تحویل دهید و پس از بررسی ویزا صادر می شود. برای آشنایی با مراحل و چگونگی اخذ ویزای پیوست اتریش با این مقاله همراه شوید.

ویزای پیوست اتریش

ویزای پیوست اتریش چیست؟

کشور اتریش در غرب اروپا است و افراد برای تحصیل، کار یا زندگی به این کشور مهاجرت می کنند. اما دوری از خانواده مخصوصا برای افراد متاهل بسیار شرایط را برای آنها سخت می کند. به همین دلیل دولت اتریش، ویزای پیوست را برای کمک به این دسته از افراد بوجود آورده است.

شاید شما هم تا به حال نام ویزای پیوست اتریش را نشنیده باشید و در مورد این نوع ویزا اطلاعی ندارید. برای خانواده افرادی که در اتریش سکونت دارند و بخواهند بیش از 3 ماه در اتریش سکونت داشته باشند، ویزای همراه یا پیوست صادر می شود. این نوع ویزا برای خانواده افرادی که در اتریش ساکن هستند، صادر می شود و مشکلاتی همچون دوری از خانواده را رفع می کند.

معرفی انواع ویزای پیوست اتریش

ویزای پیوست اتریش همچون ویزای اتریش انواع مختلفی دارد. انواع ویزای همراه کشور اتریش عبارتست از :

 • ویزای پیوست دانشجویی: دانشجویان متاهلی که در کشور اتریش اقامت دارند، می توانند از این نوع ویزا برای دریافت اقامت خانواده خود اقدام نمایند. در سال های گذشته دانشجویان می توانستند همراه خود و زمانی که به قصد تحصیل وارد خاک اتریش می شوند ، خانواده خود را نیز ببرند اما امروزه این قانون تغییر کرده است و ابتدا باید دانشجو وارد خاک اتریش شود، سپس پس از مدت کوتاهی می تواند برای همسر و فرزندان یا خانواده خود اقدام به گرفتن ویزای پیوست نماید. اما برای دانشجویان دوره دکتری که با پیشنهاد شغلی توانسته اند وارد اتریش شوند، همزمان می توانند برای خانواده خود درخواست ویزا داشته باشند.
 • ویزای پیوست توریستی: افرادی که در کشور اتریش اقامت دارند می توانند برای خانواده خود درخواست ویزای پیوست توریستی نمایند. با این روش فردی که در کشور اتریش ساکن است برای خانواده خود می تواند دعوتنامه بفرستد و اعضای خانواده وی از این دعوتنامه جهت دریافت ویزای توریستی استفاده نمایند.
 • ویزای پیوست والدین : فرزندانی که سنی کمتر از 18 سال دارند اگر به قصد تحصیل در کشور اتریش ساکن باشند می توانند برای والدین خود درخواست ویزای پیوست والدین نمایند.
 • ویزای پیوست خانواده: پناهجویانی که به کشور اتریش رفته اند، تا زمانی که درخواست پناهندگی آنها مشخص نشود، نمی توانند برای ویزای پیوست خانواده اقدام نمایند. اما این دسته از افراد پس از اینکه درخواست پناهندگی آنها مشخص شد و پس از گذشت 3 سال، می توانند برای خانواده خود درخواست ویزای پیوست بدهند.

معرفی انواع ویزای پیوست اتریش

مدارک لازم جهت دریافت ویزای پیوست اتریش

جهت اخذ ویزای پیوست اتریش، شخص متقاضی باید مدارک ذیل را آماده نماید و به سفارت اتریش تحویل دهد.

 • اصل پاسپورت
 • دو قطعه عکس بیومتریک که جدید گرفته شده باشد.
 • سند ازدواج که باید ترجمه شده باشد.
 • کارت شناسایی معتبر همراه با ترجمه
 • در صورتی که فرد متقاضی قبلا ازدواج کرده و همسر وی مرحوم شده یا طلاق گرفته است، حکم طلاق و یا گواهی فوت باید ارائه شود.
 • شخص مقیم اتریش باید مدرک زبان آلمانی حداقل در حد A1 را داشته باشد و آن را ارائه دهد.
 • بیمه مسافرتی که همه خاک اتریش را شامل می شود.
 • شناسنامه و کارت ملی فرزندان

لازم به ذکر است تمام مدارک لازم برای سفارت اتریش باید به زبان انگلیسی یا آلمانی در دارالترجمه معتبر ترجمه شوند.

شرایط درخواست ویزای پیوست اتریش

برای درخواست ویزای همراه کشور اتریش، شخصی که در کشور اتریش سکونت دارد باید شرایطی که در ذیل آمده است را دارا باشد.

 • تمکن مالی جهت حمایت از خانواده خود داشته باشد. میزان حداقل  درآمد برای یک نفر 909.42 یورو، برای زوجین 1363.56 یورو و برای کودکان 140.32 یورو است.
 • فرد باید تحت پوشش بیمه درمانی باشد و خانواده خود را نیز تحت پوشش خود قرار دهد.
 • داشتن مسکن و یا توانایی جهت تامین مسکن برای خانواده خود
 • خانواده فرد باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح A1 باشند. برای افراد ناتوان و فرزندان زیر 14 سال نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی نیست.

به این نکته توجه کنید که در صورتی که فردی که ساکن اتریش است کارت آبی اتحادیه اروپا  یا کارت قرمز سفید کشور اتریش را داشته باشد، نیازی به ارائه مدرک زبان برای خود و خانواده او نیست.

هزینه های ویزای پیوست اتریش

ابتدا بایستی شما وقت سفارت اتریش را تهیه و سپس مدارک شما به سفارت اتریش تحویل دهید و شما در صف بررسی مدارک قرار گیرید، شما باید هزینه ویزای پیوست را به سفارت پرداخت نمایید. هزینه ویزای پیوست اتریش 120 یورو است که در صورتی که شما به هر دلیل از گرفتن ویزا منصرف شدید و پس از مدتی دوباره اقدام به دریافت ویزای پیوست نمایید، وجه داده شما به سفارت بازگردانده نمی شود.

مدت زمان ویزای پیوست اتریش

پس از تحویل مدارک به سفارت اتریش، زمان مصاحبه برای شما تعیین می شود. این مدت زمان به تعداد درخواست های موجود در سفارت بستگی دارد که اگر تعداد متقاضیان کم باشد، برای چند روز بعد به شما زمان داده می شود و اگر تعداد متقاضیان زیاد باشند این زمان ممکن است چندین ماه طول بکشد.

برای دریافت ویزا، اگر شما ویزای کوتاه مدت حداقل به مدت 3 ماه را درخواست داده باشید، ویزای شما بین 8 تا 10 روز بعد آماده می شود. اما اگر ویزای طولانی مدت اقامت اتریش را درخواست داده باشید، این زمان ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد.

مدت زمان ویزای پیوست اتریش

افراد واجد شرایط برای درخواست ویزای پیوست اتریش

افرادی ک در اتریش سکونت دارند باید شرایطی را داشته باشند که بتوانند برای اعضای خانواده خود درخواست ویزای پیوست نمایند. این شرایط عبارتند از:

 • افراد دارای کارت قرمز سفید اتریش یا کارت آبی اتحادیه اروپا
 • افرادی که ساکن اتریش هستند و تابعیت این کشور را دارند.
 • مهاجرانی که اجازه اقامت طولانی مدت به آنها داده شده است.
 • افراد خود اشتغال که با این عنوان وارد اتریش شده اند.
 • افرادی که با پیدا کردن کار و دریافت ویزای کاری وارد اتریش شده اند.
 • افرادی که از طریق تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی وارد اتریش شده اند.

افراد خانواده واجد شرایط برای درخواست ویزای پیوست اتریش

ویزای پیوست برای همسر و فرزندان فردی که بالای 18 سال دارد و در کشور اتریش سکونت دارد و واجد شرایط لازم است، صادر می شود.  فرزندان در صورتی که به سن قانونی رسیده باشند و هنوز مجرد باشند می توانند از ویزای پیوست استفاده نمایند، اما در صورت متاهل بودن شرایط لازم برای دریافت ویزای پیوست را ندارند.

اگر شخصی که در کشور اتریش سکونت دارد، دارای چند همسر باشد فقط می تواند برای یکی از آنها اقدام به گرفتن ویزای همراه نماید. برای فرزندان زیر 18 سال همانگونه که گفته شد، این افراد اگر به منظور تحصیل به کشور اتریش وارد شده باشند برای والدین خود می توانند ویزا همراه بگیرند.

مراحل صدور ویزای پیوست اتریش

شما ابتدا باید مدارک مورد نیاز را به سفارت اتریش در کشور خود تحویل دهید تا آنها وقتی را جهت مصاحبه شما تعیین نمایند. روز مصاحبه سوالاتی در مورد اینکه قصد و هدف شما از رفتن به اتریش چیست و سوالات شخصی پرسیده می شود. سپس سفارت در مورد رابطه خویشاوندی شما با شخصی که در اتریش اقامت دارد، تحقیقاتی را انجام می دهد.

همچنین در مورد اینکه آیا شخص امکان زندگی در کشور دیگری را نمی تواند داشته باشد، نیز تحقیقات کاملی انجام می شود. این روند ممکن است چند ماه طول بکشد که البته این تحقیقات بیشتر برای افرادی که قصد اقامت طولانی مدت در اتریش را دارند، انجام می شود. در پایان اگر نتیجه تحقیقات مثبت باشد ویزای پیوست اتریش برای شما صادر می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.