سفر به کشور اروپایی اتریش نیازمند اخذ ویزای نمایشگاهی اتریش می باشد. ویزا در واقع مجوزی است که مشخص ‌کننده نوع سفر شما، مشخصات دقیق شخصی، مدت زمان اقامت و … است. کشور اتریش جزء کشورهای عضو اتحادیه شینگن قرار دارد و به همین دلیل تمام ویزاهای صادره برای این کشور از نوع ویزای شینگن هستند که باید دریافت نمایید.

کشور اتریش

از زیباترین و دیدنی ‌ترین کشورهای جهان، کشور اتریش شناخته شده است. کشور اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. در کشور زیبا و دیدنی اتریش، زندگی شهری و پیشرفته در کنار طبیعت بکر جریان دارد. کشور اتریش نه تنها در زیبایی، بلکه در اقتصاد، صنعت، تکنولوژی، علوم دانشگاهی و … جزء برترین کشورها محسوب می شود. در سفر به این کشور شما هر سلیقه ‌ای که داشته باشید از سفرتان لذت خواهید برد. ساختمان ها و کلیساهای تاریخی فراوان به سبک گوتیک و باروک، از دیدنی های تاریخی اتریش هستند.

در اتریش با مساحت اندکی که دارد حدود 10 میلیون نفر جمعیت زندگی می کند. مردمان اتریش افرادی بسیار بافرهنگ هستند. در کشور اتریش زبان های آلمانی و اسلوونیایی رایج بوده و مردم به این زبان ها صحبت می کنند. واحد پولی در این کشور یورو می باشد. این کشور، کشوری چهار فصل است و معمولا در اکثر مواقع دارای آب و هوای مطلوب و معتدلی است. سالانه نمایشگاه ‌های زیادی در انواع موضوعات در کشور اتریش برپا می شود و دوست داران نمایشگاه های مختلف به شرکت در آنها، با اخذ روادید به آن سفر می ‌کنند.

کشور اتریش

ویزای نمایشگاهی اتریش

روادید نمایشگاهی اتریش یکی دیگر از انواع ویزاهای اتریش می باشد. کشور اتریش، سالانه تعداد زیادی نمایشگاه با موضوعات مختلف برگزار می ‌کند. برخی از افراد ویزای نمایشگاهی اتریش را تنها برای بازدید یا خرید از این نمایشگاه ‌ها و برخی دیگر ویزای نمایشگاهی اتریش را برای شرکت کردن و فروش محصولات یا خدمات خود دریافت می کنند. در همین جهت، افراد باید با مشخص کردن تاریخ دقیق برگزاری نمایشگاه و هدف از سفرشان، اقدام به اخذ‌ ویزای نمایشگاهی اتریش کرده و کارهای مربوط به آن را انجام دهند.

مراحل اخذ روادید نمایشگاهی اتریش

اگر شما قصد دریافت ویزای نمایشگاهی اتریش را دارید، ابتدا باید مراحل مربوطه را به طور دقیق انجام دهید. از مراحل درخواست ویزای نمایشگاهی اتریش در مرحله اول گرفتن و تعیین وقت سفارت اتریش می باشد که باید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو نمایید. بعد از انجام این مرحله برای ایمیل شخص متقاضی یک کد ارسال می شود که باید آن را تا روز حضور در سفارت به همراه داشته باشید و فراموش نکنید. مرحله دوم تهیه و تکیمل مدارک مورد نیاز سفارت اتریش می باشد. فقط توجه داشته باشید که هیچ کم و کاستی در میان مدارک شما وجود نداشته باشد زیرا در این صورت شما با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد و اخذ ویزای نمایشگاهی اتریش شما به تأخیر خواهد افتاد.

پس قبل از رسیدن به زمان وقت سفارت اتریش تمامی مدارک را به طور کامل آماده کرده و در روز مصاحبه در سفارت آنها را به مسئولین ارائه دهید. در این روز شما باید در مصاحبه ‌ای شرکت کنید و به برخی سؤالات از جمله هدف سفر و … پاسخ دهید. درصورتی ‌که افسر از پاسخ‌ های شما قانع شده و مدارک شما نقصی نداشته باشد، ویزا برای شما صادر می‌ شود.

دعوتنامه نمایشگاهی اتریش

یکی از مهم ‌ترین مدارکی که شما با داشتن آن می توانید برای اخذ ویزای نمایشگاهی اتریش ارائه دهید، دعوتنامه می باشد. دعوتنامه ‌های اتریش در انواع مختلفی صادر می شوند که به هدف و نوع سفر شما تعلق دارد. در واقع نسخه دعوتنامه نمایشگاهی برگه ‌ای است که در آن از یک فرد خاص برای شرکت در نمایشگاه مورد نظر دعوت به عمل می‌ آید. در این برگه باید اطلاعات دقیق شخص یا شرکت دعوت ‌کننده، زمان و مکان برگزاری نمایشگاه و کسی که باید در نمایشگاه حضور یابد، ذکر شود.

ارائه‌ دعوتنامه‌ نمایشگاهی به سفارتخانه اتریش الزامی نیست اما داشتن آن تأثیر بسیار زیادی در احتمال موفقیت برای اخذ ویزای نمایشگاهی اتریش خواهد داشت. هرچه قدر دعوت‌ کننده از اعتبار بیشتری برخوردار باشد، شانس شما نیز برای دریافت روادید بالا خواهد رفت. بهترین حالت برای دعوتنامه این است که به صورت رسمی از طرف شرکت برگزارکننده نمایشگاه صادر شود.

مراحل اخذ روادید نمایشگاهی اتریش

مدارک مورد نیار جهت دریافت روادید نمایشگاهی اتریش

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی اتریش بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی اتریش

افرادی که می خواهند برای اخذ روادید نمایشگاهی اتریش دریافت نمایند، بعد از پر کردن فرم مربوطه ویزا باید در ابتدا هزینه ای که لازم می باشد را پرداخت نمایید تا در جهت صدور روادید اتریش شما اقدامات لازم را انجام شود. این مبلغ را چه ویزای نمایشگاهی اتریش شما صادر شود و چه نشود بایستی پرداخت نمایید. تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزا، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. هم چنین به شما توصیه می کنیم در زمان پرداخت هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی اتریش بسیار حواس جمع و با دقت عمل نمایید.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی اتریش

روادید نمایشگاهی اتریش برای بازدید از نمایشگاه های برگزار شده در این کشور صادر می شود. اگر دوست دارید که به موقع و در زمان خوبی به برگزاری نمایشگاه اتریش برسید، باید هفته ها قبل از آن در جهت دریافت روادید نمایشگاهی اتریش اقدام نمایید. همان طور که می دانید اخذ روادید نمایشگاهی اتریش مانند دیگر ویزاهای اتریش کار زمان بر و مشقت باری است و نمی توان به طور دقیق مشخص نمود که در چه زمانی ویزای شما تایید و صادر می گردد. از ین رو پس از این که از زمان برگزاری دقیق نمایشگاه مورد نظر مطلع شدید، چندین هفته قبل از زمان برگزاری نمایشگاه اقدام به دریافت ویزا نمایید و بدون عجله و استرس امور لازم برای دریافت ویزای اتریش را پیگیری کنید.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی اتریش

مدت زمان اعتبار ویزای نمایشگاهی اتریش

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی اتریش برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی صادر می شود، در حدود ۱۴ روز اعتبار دارد، مدت زمانی هم که برای دریافت ویزا لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که از قبل تر برای دریافت ویزا اقدام کنید.

سفارت کشور اتریش در ایران

کشور اتریش در ایران دارای سفارت خانه است و لازم نیست برای درخواست اخذ ویزای نمایشگاهی اتریش از طریق کشورهای دیگری همچون ترکیه اقدام کنید. این سفارت خانه در شهر تهران واقع شده است و از طریق آدرس قابل دسترسی است:

آدرس سفارت اتریش : نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان میری، کوچه میرولی، پلاک 6 – 8

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *