طبق آخرین نظرسنجی‌ هایی که صورت گرفته، کشور اتریش از لحاظ وضعیت اقتصادی جزء پنجمین اقتصاد برتر دنیا محسوب می شود. این جایگاه به صورت سالانه رشد بسیاری دارد و همین موضوع باعث شده، که افراد با دیدن چنین شاخص مثبتی، اقدام به سرمایه‌ گذاری در این کشور نمایند. امروزه بسیاری از سرمایه‌ داران تمایل دارند تا سرمایه خود را در کشورهایی که از اقتصادی منظم و دقیق برخوردار هستند، صرف نمایند. اتریش را می ‌توان به عنوان یکی از بهترین کشورها برای سرمایه ‌گذاری نام برد. به همین دلیل ویزای تجاری اتریش توسط بسیاری از افراد سرمایه‌ دار درخواست می ‌شود.

تجارت و اقتصاد کشور اتریش

برای دریافت ویزای تجاری اتریش یک سری از قوانین و مقررات موجود می ‌باشد و افراد برای دریافت آن باید تمامی شرایط را در نظر بگیرند. در همین راستا بسیاری از سرمایه ‌گذاران با دریافت ویزای تجاری اتریش سعی بر این دارند، تا در کشور اتریش به تجارت و ثبت شرکت ‌های تجاری بپردازند. ما در این متن قصد داریم تا چگونگی دریافت ویزای تجاری اتریش را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه قصد سرمایه گذاری در کشور اتریش را دارید، مقاله ما را تا پایان همراهی نمایید.

ویزای تجاری اتریش

بسیاری از افراد برای ادامه زندگی خود کشورهای دیگری، مانند کشورهای بزرگ اروپایی را می ‌پسندند. یکی از راه‌ هایی که افراد می‌توانند با انجام آن اقامت کشور مورد نظر را دریافت نمایند، سرمایه‌گذاری در آن کشور می‌باشد. گفتنی است افرادی که قصد سرمایه‌گذاری را دارند، بهتر است در کشورهایی که از لحاظ اقتصادی مقاوم هستند، این کار را صورت دهند. برای دریافت ویزای تجاری اتریش، باید در این کشور سرمایه ‌گذاری نموده یا با ثبت یک شرکت در این کشور کارهای اقتصادی انجام داده و به‌ عنوان یک کارآفرین به چند نفر در این کشور شغل داده شود. افراد پس‌ از اینکه این قوانین را به جای آوردند، می ‌توانند نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایند.

ویزای تجاری اتریش برای هر فردی صادر نمی ‌شود، بلکه برای اخذ این نوع از ویزا افراد باید شرایط لازم را داشته باشند. به‌ طور مثال یک فرد که دارای طرح‌ های بسیار خوب اقتصادی می ‌باشد می تواند دارای شرایط اخذ روادید تجاری اتریش به حساب آمده و صاحبان شرکت‌ های بزرگ در اتریش به ‌طور خودکار از این فرد دعوت می ‌نمایند تا در این کشور برای پیشبرد اهداف اقتصادی خود فعالیت کند. از دیگر افرادی که واجد شرایط دریافت اخذ ویزا می ‌باشند، می‌ توان به افرادی که دارای سرمایه قوی هستند اشاره کرد. این افراد با صرف بخش عمده‌ ای از سرمایه خود و ایجاد کارآفرینی و کمک به اقتصاد کشور اتریش می ‌توانند به راحتی ویزای تجاری اتریش را اخذ نمایند.

مراحل اخذ روادید تجاری اتریش

معمولا مراحل دریافت ویزاهای اتریش روند مشابهی دارد. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری اتریش، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کند. دریافت ویزای این کشور با توجه به قوانین و مقررات آن کمی سخت و طاقت ‌فرسا است.

لذا برای اخذ آن بهتر است از مؤسسات معتبر که در زمینه‌ های دریافت ویزا فعالیت دارند، استفاده نمود. بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت اتریش کند. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت اتریش را کامل آماده کند. در این مرحله شخص متقاضی باید هزینه ویزای اتریش را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری اتریش

همانطور که می دانید ویزای تجاری اتریش برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری اتریش

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری اتریش الزامی می باشد. دعوتنامه های تجاری از کشورهای خارجی برای بسیاری از افراد صادر می شود و از آنها دعوت می ‌شود، تا برای مدتی در این کشور اقامت داشته باشند. این نوع دعوتنامه‌ می ‌تواند از طرف شرکت ‌های مهم تجاری ارسال شود.  متقاضیان با دریافت دعوتنامه‌ تجاری به سفارت اتریش مراجعه کنند و درخواست ویزای تجاری خود را ارسال کنند. در دعوتنامه ارسالی می بایست مدت زمان سفر، مشخصا هدف از سفر و همچنین نشانی محل اقامت قید گردد.

شرکت دعوت کننده می تواند این دعوتنامه را نزد پلیس منطقه ای که مقر شرکت در اتریش در آن می باشد، تنظیم نماید . این دعوتنامه اصولا به صورت اتوماتیک ظرف مدت 48 ساعت به سفارت ارسال می شود. لذا دعوتنامه‌ تجاری می ‌تواند تأثیر مثبتی بر روی روند اخذ ویزای تجاری اتریش داشته باشند. گفتنی است دریافت دعوتنامه‌ تجاری به معنای اخذ صد درصدی ویزای تجاری اتریش نمی ‌باشد، بلکه تنها روند آن را تسهیل می ‌نماید.

هزینه دریافت روادید تجاری اتریش

برای دریافت ویزای تجاری اتریش مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری اتریش برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد. افراد متقاضی در زمان ثبت ‌نام جهت درخواست اخذ روادید تجاری اتریش باید مبلغ 60 یورو را به حساب سفارت واریز نمایند. این مبلغ برای افراد خردسال 35 یورو می‌باشد.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری اتریش

اخذ ویزای اتریش به صورت معمول از ۲۰ روز تا یک ماه کاری به طول می انجامد. افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. ویزای تجاری نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود. ویزای بلند مدت اتریش معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور اتریش سفرکرده‌ باشند. سفارت اتریش با توجه به وضعیت پاسپورت تان می تواند برای مدت ۱ سال، ۲ سال، ۳ سال و ۴ سال این نوع ویزا برای شما صادر گردد.

سفارت کشور اتریش در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *