کشور استرالیا از نظر جذب مهاجر رتبه ی بالایی دارد و هر ساله افراد زیادی با اهداف مختلف به این کشور سفر می کنند این کشور به عنوان ششمین کشور وسیع دنیا با جمعیتی حدود 20 میلیون نفر می باشد.

[aparat id=’kGotY’]

زبان اصلی مردم این کشور انگلیسی است استرالیا از نظر فرهنگ و تمدن در سطح بالایی قرار دارد این کشور به ساخت مراکز تئاتر و گالری ها اهمیت بسیاری می دهد مردم استرالیا از نظر ثروت در رتبه ی دوم قرار دارند و از نظر علمی و سواد پیشرفت بالایی دارند.

ويزاي کشور استراليا

کشور استرالیا به دلیل جایگاه ویژه ای که از نظر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دارد سبب جذب مهاجران بسیاری به این کشور شده است.

برای آشنایی با انواع ویزای این کشور و شرایط دریافت آن با ما همراه باشید.

انواع مختلف ویزای کشور استرالیا 

 1. ویزای توریستی (Visitor Visa)
 2. ویزای تجارت و سرمایه گذاری (Business Migration)
 3. ویزای آخرین فرد بازمانده (Last Remain Relative)
 4. ویزای اقامت دائم از نوع تخصص یا مهارت (Skilled Migration)
 5. ویزای دانشجویی  (Student Visa)
 6. ویزای مهاجرت همسر یا ازدواج (Spouse Migration)
 7. ویزای مهاجرت والدین  (Parent Migration)
 8. ویزای کار (Work visa)

انواع مختلف ویزای کشور استرالیا 

ويزای توريستی استرالیا

استرالیا قاره ای پهناور با جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری است این کشور با آب و هوایی مطبوع و جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی که دارد مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است البته اخذ ویزای توریستی این کشور و انواع گوناگون آن ساده نیست. در صورتی که می خواهید با خانواده ی خود دیدار کنید یا در سمیناری شرکت کنید و یا تصمیم به قرارداد کاری با شرکتی در استرالیا دارید می توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید.

ویزای توریستی این کشور از نوع کلاس 600 می باشد و به دسته های زیر تقسیم می شود:

اخذ ویزای استرالیا از نوع مسافرتی توریستی 

این ویزا برای افرادی که می خواهند با اهداف توریستی به استرالیا سفر کنند صادر می شود در صورتی که می خواهید با والدین خود دیدار کنید می توانید این ویزا را دریافت کنید هزینه ی این ویزا 340 دلار می باشد و اعتبار آن بین 3 ، 6 یا 12 ماه می باشد با اخذ این ویزا شما اجازه ی کار کردن در استرالیا را نخواهید داشت و تنها می توانید به مدت 3 ماه در این کشور به تحصیل بپردازید.

اخذ ویزای استرالیا از نوع توریستی فامیلی 

در صورتی که از طرف اقوام یا دوستان خود در کشور استرالیا دعوت نامه ای دریافت کرده اید می توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید برای دریافت ویزای توریستی فامیلی باید از شخصی در کشور استرالیا دعوت نامه ای دریافت کرده و مبلغ 5000 تا 15000 دلار به عنوان امانت به دولت استرالیا پرداخت کنید این مبلغ بعد از بازگشت به شما پس داده می شود.

در صورتی که از ایران به صورت آنلاین اقدام به دریافت این ویزا کنید باید 135 دلار پرداخت کنید با دریافت این ویزا فرد متقاضی اجازه کار در این کشور را نخواهد داشت و تنها می تواند به مدت سه ماه در این کشور تحصیل کند اعتبار این ویزا بین 3 ، 6 تا یک سال می باشد.

اخذ ویزای استرالیا از نوع توریستی تجاری

در صورتی که می خواهید برای مصاحبه شغلی، کنفرانس، قرارداد کاری و مواردی مانند این به کشور استرالیا سفر کنید باید اقدام به دریافت ویزای توریستی تجاری این کشور کنید برای دریافت این ویزا از کشور ایران و به صورت آنلاین باید 135 دلار پرداخت کنید. در صورت اخذ این ویزا اجازه دارید به مدت 3 ماه در این کشور به تحصیل بپردازید اما اجازه ی کار کردن ندارید.

اعتبار این ویزا معمولا 3، 6 یا یک سال است. امکان استفاده از ویزای کلاس های 456 و 459 در ویزای تجاری استرالیا وجود دارد.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

نوع دیگری از ویزا که در کشور استرالیا بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است ویزای سرمایه گذاری استرالیا است که دارای 3 نوع خاص می باشد که عبارتند از:

در خصوص ویزای سرمایه گذاری 188 باید عرض شودکه این نوع ویزای برای اقامت 4 ساله است و ویزای 888 و ویزای 132 برای اقامت دائم می باشد.

ویزای تحصیلی استرالیا 

کشور استرالیا مراکز علمی و فرهنگی بسیاری دارد و دانشجویان علاقه مند می توانند با اخذ ویزا تحصیلی به استرالیا مهاجرت کنند فرد متقاضی باید در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرفته شود مدت ویزای دریافتی شما برحسب مقطع و دوره متفاوت می باشد این افراد اجازه ی 20 ساعت کار در هفته را در کشور استرالیا دارند با اخذ این ویزا امکان بردن خانواده ی خود به استرالیا را دارید.

ویزای تحصیلی استرالیا 

ویزای کلاس 476 استرالیا

این ویزا به صورت موقت بوده و بعد از 18 ماه می توان برای اقامت دائم اقدام کرد این ویزا برای فارغ التحصیلان دانشگاه های امیر کبیر و تهران مناسب می باشد دانشجویان در ایران می توانند از زمان اتمام تحصیل خود تا حدود 2 سال این ویزا را درخواست بدهند.

ویزای کلاس 571 استرالیا

در صورتی که از توان مالی بالایی برخوردار هستید می توانید با اخذ این ویزا فرزندان زیر 18 سال خود را برای اخذ مدرک دیپلم به کشور استرالیا بفرستید تا فرزندانتان از مزایای تحصیلی این کشور استفاده کنند.

 ویزای آخرین فرد بازمانده استرالیا

اگر تمامی اقوام درجه یک شخص، مقیم کشور استرالیا بوده و شخص متقاضی در ایران اقوامی نداشته باشد می تواند با دریافت این ویزا به استرالیا مهاجرت کند.

 ویزای آخرین فرد بازمانده استرالیا

ویزای مهارت و تخصص استرالیا

این ویزا که به ویزای کاری یا ویزای مهارت و تخصص معروف است یکی از بهترین ویزاهای مهاجرت به کشور استرالیا می باشد ویزای مهارت و تخصص به سه دسته تقسیم می شود که در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم:

ویزای استرالیا از نوع  مهارت و تخصص کلاس 189

این ویزا برای متخصصان مستقل صادر می شود با اخذ این ویزا در ابتدای ورود به کشور استرالیا اقامت دائم دارید و وابسته به سازمانی نخواهید بود.

مدت اقامت دائم در این کشور 5 سال می باشد فرد متقاضی می تواند در این مدت از خدمات دولت استرالیا بهره ببرد. با دریافت این ویزا امکان تحصیل در دانشگاه ها ، مراکز فنی و مدارس این کشور فراهم می شود این ویزا با کلاس 189 خدمات دارویی و درمانی را به صورت یارانه ای برای شخص متقاضی فراهم می کند در صورتی که شما در این کشور صاحب فرزندی شوید فرزندتان شهروند و مقیم کشور استرالیا خواهد بود. برای اخذ این ویزا فرد متقاضی باید 60 امتیاز کسب کند متقاضیان براساس سن، نمره آیلتس، میزان تحصیلات ، سابقه کار و… امتیاز بندی شده و در صورتی که جمع امتیازاتش به 60 امتیاز برسد می توانید ویزای کلاس 189 را اخذ کنید.

ویزای استرالیا از نوع مهارت و تخصص کلاس 190

در این ویزا شخص متقاضی با داشتن تخصص و مهارت و با پشتوانه ی ایالت به کشور استرالیا مهاجرت می کند برای دریافت این ویزا مانند ویزای 189 شخص متقاضی باید 60 امتیاز کسب کند. ویزای کلاس 190 امکان اقامت دو سال اول شما را فراهم می کند شما بعد از دو سال می توانید به مدت 3 سال اقامت دائم را در هر نقطه ی استرالیا داشته باشید.

ویزای استرالیا از نوع مهارت و تخصص کلاس 489

این ویزا امکان 4 سال اقامت در کشور استرالیا را فراهم می کند برای اخذ این ویزا شما باید به یکی از ایالت های پشتیبان تعهد دهید که برای زندگی و کار به مدت دو سال در این کشور اقامت دارید.

در صورتی که یکی از اقوام نزدیکتان در ایالت پشتیبان زندگی می کند می توانید 10 امتیاز کسب کنید در این صورت برای اخذ ویزای 489 تنها نیاز به کسب 50 امتیاز دارید.

ذکر چند نکته در خصوص ویزای استرالیا از نوع مهارت و تخصص

ویزای ازدواج استرالیا

در صورت ازدواج شخص متقاضی با فردی که تابع کشور استرالیا است یا اقامت دائم در این کشور دارد قادر هستید ویزای ازدواج این کشور را اخذ کنید برای دریافت این ویزا باید حداقل دو سال از ازدواج شما گذشته باشد.

ویزای استرالیا از نوع پزشکی کلاس 602

استرالیا یکی از کشورهایی است که از نظر درمانی در سطح بالایی قرار دارد اگر برای درمان یا مشاوره پزشکی و یا اهدای عضو تصمیم به سفر به این کشور را دارید می توانید با دریافت ویزای پزشکی به این کشور سفر کنید حتی در صورتی که می خواهید از فردی که نیاز به مداوای پزشکی دارد مراقبت کنید می توانید ویزای پزشکی دریافت کنید با اخذ این ویزای موقت می توانید یک بار تا مداوای کامل و یا چند بار تا مدت اعتبار ویزای خود در استرالیا اقامت داشته باشید.

انواع ویزا براساس تعداد دفعات مجاز ورود به استرالیا

ویزا را می توان از نظر تعداد دفعات ورود به کشور به انواع مختلفی تقسیم کرد:

ویزای سینگل یا یک بار ورود: با اخذ این ویزا اجازه دارید یک بار از کشور خارج شده و دوباره وارد شوید.

ویزای دابل یا دو بار ورود: افرادی که ویزا از نوع دو بار ورود دریافت می کنند قادر هستند دو بار به کشور استرالیا وارد شوند.

ویزای مولتیپل یا چند بار ورود: با اخذ این ویزا می توانید در مدت زمان اعتبار ویزایتان به صورت نامحدود از کشور خارج و دوباره وارد شوید.

انواع ویزا براساس تعداد دفعات مجاز ورود به استرالیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای استرالیا

برای دریافت ویزای کشور استرالیا باید فرم های مربوط به دریافت ویزا را تکمیل کرده و به همراه سایر مدارک به سفارت این کشور در تهران ارائه دهید توجه داشته باشید تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و دارای کپی باشند.

 1. یک قطعه عکس 4*6
 2. اصل و کپی گذرنامه
 3. اصل و کپی شناسنامه
 4. اثبات تمکن مالی شخص متقاضی(ارائه ی گردش حساب چند ماه اخیر)
 5. متقاضیانی که 18 تا 50 سال سن دارند باید کارت پایان خدمت یا معافیت از نظام وظیفه را ارائه دهند.
 6. پرداخت مبلغ 135 تا 1000 دلار برای صدور ویزای استرالیا(توجه داشته باشید پرداخت هزینه به صورت اینترنتی امکان پذیر است و تمامی مراحل به صورت آنلاین انجام می شود)
 7. ارائه ی مدارکی که نشان می دهد شما تصمیم بازگشت به کشور خود را دارید.
 8. اگر کارمند هستید ارائه ی گواهی اشتغال به کار و در صورتی که کارفرما هستید موظف به ارائه ی مجوز کسب می باشید.

شرایط تمديد ويزاي استراليا

در صورت اتمام تاریخ اعتبار ویزای استرالیا شخص دارنده ی ویزا یا باید کشور را ترک کند یا نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند برای همین باید با وزارت خانه تماس بگیرد در صورتی که واجد شرایط تمدید باشید می توانید با تمدید ویزای خود مدت بیشتری در این کشور اقامت داشته باشید اگر دلایل شما برای اقامت بیشتر در این کشور کار، تعطیلات یا تحصیلات است می توانید به صورت آنلاین واجد شرایط بودن یا نبودن خود را متوجه شوید. در صورتی که از اعتبار ویزای شما بیشتر از 28 روز گذشته باشد شما دچار محرومیت شده و به مدت سه سال نمی توانید به کشور استرالیا بازگردید.

آدرس سفارت استراليا در ايران

سفارت استرالیا در تهران، خیابان خالد اسلامبولی(وزرا)، خیابان 23 پلاک 2 واقع شده است.

ساعات کاری سفارت : روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 تا 12:30 ظهر

تلفن سفارت استرالیا: 88724456(021)

کد پستی :15875-4334

فکس : 88714121

ایمیل سفارت : immigration.tehran@dfat.gov.au

وب سایت سفارت : iran.embassy.gov.au

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *