بلیط قطار سفیر

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد بلیط قطار سفیر بپردازیم. پس اگر به دنبال این هستید که یک سفر خوب با قطار را تجربه کنید با تهیه بلیط قطار سفیر می توانید به نقاط مختلف ایران سفر کنید و از خدمات این شرکت استفاده نمایید. در حال حاضر خطوط ریلی ایران نسبت به گذشته بسیار زیاد شده است و روز به روز هم به تعداد این خطوط ریلی افزوده می شود.

خطوط ریلی ایران 13348 کیلومتر است که بسیاری از شهرهای مهم ایران را تحت پوشش قرار می دهد. یکی از شرکت هایی که در زمینه فروش بلیط قطار و همچنین تعمیر و نگهداری خطوط ریلی و قطارها فعال است شرکت سفیر است. این شرکت متشکل از چندین قطار است که با خرید بلیط قطار سفیر می توانید یک سفر امن و راحت را تجربه کنید.

بلیط قطار سفیر

سفر با قطار

در حال حاضر وسایل نقلیه بسیاری وجود دارد که به وسیله آنها می توان به جاهای مختلف ایران سفر کرد، اتوبوس، هواپیما و ماشین شخصی از مهمترین وسایل نقلیه محسوب می شوند. در این بین قطار نیز یکی از وسایل نقلیه قدیمی و البته مهم محسوب می شود که همراه ما پیشرفت تکنولوژی این وسیله نقلیه نیز پیشرفت کرده است. سفر با قطار می تواند یک تجربه بسیار هیجان انگیز باشد. این وسیله نقلیه از امنیت بالایی برخوردار است و دیگر شما نگران جاده ها نخواهید بود.

همچنین قطار از امکانات رفاهی و آسایشی بسیار مناسبی نیز برخوردار است. هر زمان که خواستید می توانید در قطار استراحت کنید و از وسایل پذیرایی موجود نیز استفاده کنید. یکی از ویژگی های قطار این است که شما در طول سفر می توانید از تماشای محیط بیرون لذت ببرید. از دیگر مزیت های سفر با قطار این است که هزینه بلیط قطار نسبت به هواپیما بسیار ارزان است و لازم نیست شما هزینه چندین برابری را برای سفر پرداخت کنید.

شرکت سفیر

پیش از این که بلیط قطار سفیر را تهیه کنید بهتر است که در مورد این شرکت اطلاعاتی را بدست آورید. این شرکت که با نام “سفیر ریل آسیا” نیز شناخته می شود از چند شرکت قطار مسافری تشکیل شده است که فعالیت ها و خدمات زیادی را در زمینه فروش بلیط قطار به صورت اینترنتی و یا از طریق نمایندگان انجام می دهد. شرکت هایی که در زیر مجموعه قطارهای سفیر فعالیت می کنند خود دارای چندین قطار هستند که خدمات مختلفی را به مسافران ارائه می دهند. به طور کلی شرکت قطارهای سفیر از سیصد قطار در ناوگان تشکیل شده اند که در ابتدا بیشتر آنها قطارهای درجه دو بود که هم اکنون به قطارهای درجه یک تبدیل شده اند.

قطارهای شرکت سفیر

تمامی شرکت های مسافربری که جزئی از شرکت سفیر هستند دارای بهترین قطارها هستند که از تکنولوژِی روز برخوردار می باشند. تمامی این شرکت، خدماتی را که ارائه می دهند از لحاظ کمیت و کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار دارد. این شرکت ها در تلاش هستند که با افزایش ناوگان خود سبب بهبود حمل و نقل در مجموع شرکت سفیر شوند. زمانی که بلیط قطار سفیر را خریداری می کنید حتما با کیفیت این ناوگان ریلی از نزدیک آشنا خواهید شد. از جمله قطارهایی که تحت مجموعه سفیر فعالیت می کنند می توانیم به شرکت های رعد تبریز، غزال پارس لاریم، مهتاب، کویر، غدیر، غزال بنیاد، هستیا، نورالرضا، پرستو، سروش و نگین اشاره داشته باشیم.

بلیط قطار سفیر

بلیط قطار سفیر

بلیط قطار سفیر را به راحتی می توانید از نمایندگی ها و سایت های معتبر تهیه کنید. بلیط قطار سفیر برای بسیاری از شهرهای ایران وجود دارد و شما می توانید با تهیه بلیط قطار سفیر، سفر بسیار امن و راحتی را تجربه کنید. بلیط قطار سفیر برای شهرهای بزرگ مانند تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، قم و شیراز وجود دارد و شما با توجه به مبدا و مقصد خود می توانید بلیط شرکت سفیر را تهیه کنید.

از مزیت های سفر با شرکت سفیر این است که قطارهای این شرکت از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار هستند و شما زمانی که با استفاده از این قطارها سفر خود را آغاز می کنید احساس کاملا راحتی را خواهید داشت. علاوه بر آن این قطارها مجهز به سیستم صوتی و تصویری هستند که می توانید خود را برای چندین ساعت سرگرم کنید. از دیگر ویژگی های قطارهای سفیر این است که پرسنل این شرکت بسیار با تجربه و با اخلاق هستند و در طول سفر حتما رضایت شما را جلب خواهند کرد.

خرید بلیط قطار سفیر

خرید بلیط قطار سفیر به روش های مختلفی امکان پذیر است برای همین منظور به صورت حضوری و مراجعه به نمایندگی ها می توانید بلیط قطار سفیر را خریداری کنید و یا می توانید از طریق اینترنت برای خرید بلیط قطار سفیر اقدام کنید. برای این که در وقت و هزینه شما صرفه جویی شود توصیه می شود که خرید بلیط قطاری های این شرکت را به صورت اینترنتی انجام دهید. خرید بلیط این شرکت از طریق سایت ما نیز امکان پذیر است.

کافی است که از قسمت خرید بلیط قطار و در کادر تعبیه شده برای همین منظور ابتدا مبدا و سپس مقصد را وارد کنید و سپس روز مورد نظر خود را انتخاب کنید و کلید جستجو را فشار دهید. پس از آن لیستی از قطارهای این شرکت با قیمت ها و ساعت های متفاوت آورده می شود که با توجه به نیاز خود می توانید انتخاب کنید. پس از این که قطار مورد نظر خود را انتخاب کردید در ادامه می توانید خرید خود را تکمیل کنید. در انتها یک پرینت از بلیط خود بگیرد و آن را در زمان مراجعه به ایستگاه راه آهن محل سوار شدن قطار تحویل دهید.

خرید بلیط قطار سفیر

قیمت بلیط قطار سفیر

به طور کلی قیمت بلیط قطار از قیمت بلیط هواپیما و حتی در بسیاری از موارد از قیمت اتوبوس نیز ارزانتر است. قیمت بلیط قطار سفیر نیز در مقایسه با قیمت بلیط سایر شرکت ها و همچنین با توجه به کمیت و کیفیت خدماتی که ارائه می شود بسیار مناسب است. البته قیمت بلیط قطار سفیر در مسیرهای مختلف یکسان نیست برای مثال اگر شما بلیط قطار مشهد را از تبریز بگیرید قیمت آن به مراتب بیشتر از زمانی خواهد بود که بلیط قطار مشهد را از مبدا تهران می گیرید.

بعد مسافت یکی از مهمترین عوامل تغییر نرخ بلیط قطارهای سفیر است. عامل دیگری که سبب تغییر در نرخ بلیط قطار سفیر می شود تفاوت در نوع قطارهایی است که در ناوگان حمل و نقل این شرکت فعالیت می کنند. همانطور که گفته شد شرکت سفیر خود از چندین زیر مجموعه تشکیل شده است که هر کدام از آنها تفاوت هایی را از لحاظ کمیت و کیفیت ارائه خدمات دارند.

مقررات قطارهای سفیر

تمامی قطارهای مسافربری دارای یک سری قوانین هستند و شرکت قطارهای سفیر نیز از این قاعده مستثنی نیست، در قطارهای سفیر نمی توانید همه چیز را به همراه داشته باشید. برای مثال برخی از اقلام هستند که نمی توانید با خود به همراه داشته باشید. لوازم شخصی، کیف دستی، ویلچر، کالسکه، چمدان و بسته را که به همراه دارید نباید ابعاد آن از 75 سانتی متر بیشتر باشد. به علاوه ابعاد نباید به گونه ای باشد که برای سایر مسافران ایجاد مزاحمت کند و یا این که به قطار آسیب برساند.

وزن وسایل همراه مسافران نیز نباید بیشتر از 30 کیلوگرم باشد، حفظ و حراست از وسایل به عهده مسافر است و شرکت در این زمینه هیچ مسئولیتی را بر عهده ندارد.  برخی از اقلام و موارد هستند که ورود آنها به قطارهای مسافربری شرکت سفیر ممنوع است که از جمله آنها می توانیم به موارد ذیل اشاره داشته باشیم:

  • بارهایی که حجیم هستند مانند کارتن ها و بسته های بزرگ
  • تمامی حیوانات از جمله اهلی و وحشی
  • مهمات، اسلحه و مواد منفجره
  • اشیا قاچاق
  • موادی که سوختی و آتش زا هستند
  • مواد و وسایل رادیواکتیو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.