در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی درباره نمایشگاه گردشگری و توریستی در زمینه های زمان و مکان برگزاری این نمایشگاه ها به شما ارائه دهیم تا بتوانید با آگاهی کامل از زمان و مکان نمایشگاه های گردشگری و توریستی بتوانید به موقع بهره مند شوید و بازدید کنید. بنابراین تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی

نمایشگاه گردشگری و توریستی یکی از پربازدیدترین نمایشگاه های جهان محسوب می شود به همین دلیل در کشورهای مختلفی در سطح بین الملل برگزار می شود. نمایشگاه گردشگری و توریستی مکان مناسبی برای آشنایی با سیستم توریسم و گردشگری کشورها اروپایی می باشد. افراد زیادی می توانند در نمایشگاه گردشگری و توریستی شرکت کنند، متقاضیانی مانند آژانس های گردشگری، سازمان ها و نهادهای گردشگری، دانشجویان و دارندگان کارت گردشگری در این نمایشگاه ها به چشم می آیند.

لیست انواع تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی

هر سال نمایشگاه های بین المللی فراوانی در زمینه گردشگری و توریستی برگزار می شود. که با تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی می توان از این نمایشگاه ها بازدید کرد. این نمایشگاه ها در کشورهای مختلفی برپا می شوند که از جمله آن ها می توان به کشورهای یونان، آلمان، ایتالیا، چین و… اشاره کرد. در ادامه درباره برخی از ویژگی های این نمایشگاه ها می پردازیم.

تور نمایشگاه سفر گوانگجو (GITF)

نمایشگاه سفر از تاریخ 2 الی 4 اسفند 1397 در شهر گوانگجو کشور چین برگزار می گردد. نمایشگاه سفر گوانگجو (GITF) تخصصی ترین نمایشگاه تجاری گردشگری در آسیای جنوب شرقی است.این نمایشگاه به عنوان پنجره صنعت گردشگری در آسیا، یکی از رویدادهای مهم سفر، گردشگری، هتلداری، صنعت گردشگری رویداد ها، مسافرت تجارتی، شرکت های مسافرتی، تور و مناطق گردشگری است. نمایشگاه سفر چین به عنوان یکی از پرنفوذ ترین نمایشگاه های مرتبط با مسافرت های راه دور، توجه گسترده ای از صنعت گردشگری را با اولین دوره خود در ٢٣ سال پیش دریافت کرد. این نمایشگاه توسط غرفه داران داخلی و خارجی برای معرفی و ترویج نوآوری های خود پشتیبانی می شود. برنامه های متنوع مانند معرفی کشور ها، کارگاه ها و سخنرانی ها، این نمایشگاه را به یک تجربه زیبا برای همه بازدید کنندگان تبدیل کرده است. نمایشگاه گردشگری گوانگجو یک راهنما برای صنعت گردشگری در آسیا است. تصمیم گیرندگان شرکت های مستقل فردی با حضور در این رویداد می توانند به ایجاد روابط جدید یا تقویت روابط تجاری موجود بپردازند. محصولات اصلی این نمایشگاه شامل خطوط هوایی، هتل ها، شرکتهای اجاره اتومبیل، شرکت های رزرو آنلاین، کارت های اعتباری، آژانس های مسافرتی است.

تور نمایشگاه فناوری های مسافرتی اروپا

نمایشگاه فناوری های مسافرتی از تاریخ 1 الی 2 اسفند 1397 در شهر لندن کشور انگلستان برگزار می گردد. نمایشگاه فناوری های مسافرتی اروپا دارای سابقه ای طولانی است و در طی این زمان، بستری ویژه فراهم کرده تا محصولات و خدمات مرتبطی برای افزایش بهره وری تجارت و بهبود کارآیی تجارت ارائه دهد. این نمایشگاه در لندن برگزار شد و توسط تامین فناوری پیشرو به منظور توزیع سفر، فروش، بازاریابی، مالیات و عاملان تجارت، مورد بازدید قرار گرفت. نمایشگاه فناوری مسافرتی اروپا، با ورودی از یک هیئت پیشرو چهره های کلیدی صنعت، این قول را داده است که برنامه های با کیفیت برای جذب مخلوطی غنی از بازدید کنندگان سطح بالا در صنعت سفر و گردشگری ارایه کند. این نمایشگاه در سال ٢٠١٦ بستری خواهد بود که در آن موارد قابل توجهی به نمایش گذاشته خواهد شد. برخی از این موارد معمولا بازاریابی، فناوری مسافرتی، تجارت الکترونیک، سیستم های رزرواسیون خواهند بود.

آشنایی با تور نمایشگاهی خودرو و قطعات یدکی

تور نمایشگاه گردشگری برلین (ITB Berlin)

نمایشگاه گردشگری از تاریخ 15 الی 19 اسفند 1397 در شهر برلین کشور آلمان برگزار می گردد. نمایشگاه گردشگری برلین (ITB Berlin) به عنوان مهم ترین نمایشگاه بازرگانی سفر فرصت تجاری ویژه ای برای عرضه کنندگان جهانی خدمات گردشگری می باشد. علاوه بر اظهار رضایتمندی بسیار زیاد شرکت کنندگان (بالای ٩٠%) آمار ها نیز این موضوع را بیشتر ثابت می کنند. اینجا مکانی است که عرضه به تقاضا پاسخ می دهد: ٥ قاره، ١٨٥ کشور، ٨٥٠ خریدار برتر شناخته شده، ١٠٠٠٠ غرفه دار، ٢٣٠٠٠ بازدید کننده مدعو، ٥٠٠٠٠ بازدید کننده خصوصی، ١١٥٠٠٠ بازدید کننده تجاری، ١٧٠٠٠٠ متر مربع فضا شکل گرفته است.

تور نمایشگاه توریستی و گردشگری فرانسه

نمایشگاه توریستی و گردشگری از تاریخ 18 الی 20 آبان 1397 در کشور فرانسه برگزار می گردد. که سالانه یکبار برگزار می گردد و هدف آن آشنایی توریست ها با جاذبه های شهر کلمار ( شهر کُلمار یا کُلمَر در شهرستان اورن در ناحیه آلزاس ) فرانسه می باشد. کلمار جزیره پر جنب و جوش از رنگ ها با موسیقی تاریخی است . این سی و سومین نمایشگاه بین المللی گردشگری و مسافرتی این شهر خواهد بود. لذت یک سفر رویایی به یکی از جزایر کشور فرانسه را در این نمایشگاه تجربه خواهید کرد.

تور نمایشگاه بین المللی گردشگری یونان PHILOXENIA

نمایشگاه گردشگری از تاریخ 18 الی 20 آبان 1397 کشور یونان برگزار می گردد. میزبان این رویداد بین المللی شهر سالونیک با تِسالونیکی  دومین شهر بزرگ در یونان و مرکز مقدونیه یونان است و در مرکز نمایشگاه بین المللی تسالونیکی برگزار می شود این نمایشگاه سی و چهارمین رویداد Philoxenia است . این نمایشگاه بین المللی مورد علاقه صنعتگران گردشگری داخلی یونان و بین المللی می باشد. Philoxenia یکی از برجسته ترین و با سابقه ترین نمایشگاه های گردشگری برای صنعت گردشگری یونان و جنوب شرقی و در کل مقصد یونان برای همه اپراتورهای بین المللی بخش گردشگری است. با ما همراه باشید.

تقویم تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی

نمایشگاه سفر گوانگجو: زمان برگزاری از 2 الی 4 اسفند 97 می باشد.

نمایشگاه فناوری های مسافرتی اروپا: زمان برگزاری از 1 الی 2 اسفند 97 می باشد.

نمایشگاه گردشگری برلین: زمان برگزاری از 15 الی 19 اسفند 97 می باشد.

نمایشگاه توریستی و گردشگری فرانسه: زمان برگزاری از 18 الی 20 آبان 97 می باشد.

نمایشگاه بین المللی گردشگری یونان: زمان برگزاری از 18 الی 20 آبان 97 می باشد.

آشنایی با نمایشگاه های کشور یونان

شرایط دریافت دعوتنامه تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی

شما برای حضور در نمایشگاه گردشگری و توریستی می توانید به عنوان غرفه دار یا بازدید کننده شرکت نمایید. اگر قصد بازدید از نمایشگاه را دارید به راحتی با اخذ ویزا به دیدن نمایشگاه می روید اما اگر قصد دارید که یک غرفه برای خود داشته باشید باید حتما در ابتدا با مسئولین نمایشگاه گردشگری و توریستی ارتباط برقرار کنید و از آنها دعوتنامه درخواست کنید و بعد از آن با پرداخت مبلغی جداگانه، یک غرفه اجاره کنید. بعد از ارسال دعوتنامه شما به راحتی می توانید زودتر از نمایشگاه حضور پیدا کنید و کارهای دیزاین غرفه خود را انجام دهید.  با ما همراه باشید.

شرایط اخذ ویزای نمایشگاهی گردشگری و توریستی

ویزاهای نمایشگاهی معمولا 14 روز بعد از درخواست صادر می شوند، البته ناگفته نماند که بنابه شرایط، این زمان ممکن است 30 روز تغییر کند. برای اخذ ویزای نمایشگاهی شما نیاز به دعوتنامه رسمی از طرف مسئولین نمایشگاه گردشگری و توریستی دارید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *