در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی درباره قاره اروپا در زمینه های مختلفی مثل تور نمایشگاهی اروپا و زمان و مکان برگزاری این نمایشگاه ها به شما ارائه دهیم تا بتوانید با آگاهی کامل از زمان و مکان نمایشگاه های اروپا بتوانید به موقع بهره مند شوید و بازدید کنید. بنابراین تا پایان مقاله تورهای نمایشگاهی اروپا با ما همراه باشید.

آشنایی با نمایشگاه های اروپا

بزرگ ترین نمایشگاه های جهان در هر زمینه و حوزه ای معمولا در کشورهای اروپایی برگزار می شوند. بنابراین افرادی که قصد شرکت و یا بازدید از این نمایشگاه ها را دارند با تور نمایگاهی اروپا به بازدید آنها می پردازند. معمولا تور نمایشگاهی اروپا جهت بازدید از نمایشگاه های بین المللی فعال در زمینه های اقتصادی، صنعتی، تجاری، علمی،‌حتی نظامی و …انجام می شود. با توجه به نحوه برگزاری نمایشگاه ها نیز می توان تقسیم بندی تورهای نمایشگاهی اروپا جهت بازدید از نمایشگاه هایی که هر ساله در یک کشور خاص و در زمانی خاص برگزار می گردد و تورهای نمایشگاهی اروپا مربوط به نمایشگاه هایی که هر ساله در کشورهای گوناگون برگزار می شود را ارائه کرد. از جمله مهترین کشورها و شهرهای میزبان نمایشگاه های بین المللی در اروپا می توان به کشور آلمان (شهر های مونیخ، برلین، فرانکفورت، کلن، دوسلدروف،‌ نورنبرگ،‌اشتوتگارت و …)، کشور فرانسه (پاریس، کن، آنژه و …)، کشور ایتالیا (رم، میلان، تورین، فلورانس، ونیز و …)، کشور اسپانیا (مادرید، بارسلون، ساراگوسا و …)، شهر لیسبون پرتغال، شهرهای لندن و بیرمنگام انگلستان، شهر وین اتریش، لیسه هلند و … اشاره کرد. با توجه به  اینکه کشورهای اروپا در دو دسته کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و کشورهایی که عضو این اتحادیه نیستند قرار می گیرند، بنابراین تور اروپا جهت شرکت در نمایشگاه ها تقسیم بندی متفاوتی دارد.

آشنایی با نمایشگاه های اروپا

لیست انواع تورهای نمایشگاهی اروپا

هر سال نمایشگاه های بین المللی فراوانی در حیطه اروپا برگزار می شود. که با تور نمایشگاهی اروپا می توان از این نمایشگاه ها بازدید کرد. این نمایشگاه ها در زمینه های مختلفی برپا می شوند که از جمله آن ها می توان به نمایشگاه تجهیزات برق، نمایشگاه برق و انرژی های تجدیدپذیر اروپا، نمایشگاه کامپیوتر و … اشاره کرد. در ادامه درباره ویژگی برخی از این نمایشگاه ها می پردازیم.

تور نمایشگاه تجهیزات پزشکی دوسلدورف (مدیکا)

نمایشگاه تجهیزات پزشکی از تاریخ  27 الی 30 آبان 1398 در شهر دوسلدورف کشور آلمان برگزار می گردد. نمایشگاه تجهیزات پزشکی دوسلدورف (مدیکا) رویداد جهان برای بخش پزشکی به شمار می آید. این نمایشگاه با بیش از ٤٠ سال سابقه در تقویم همه افراد فعال در این صنعت ثبت شده و مکانی است که متخصصان بخش پزشکی با هم دیدار می کنند. نمایشگاه مدیکا همچنان به مسیر بین المللی خود ادامه می دهد و امسال با تنوع منحصر به فردی از نوآوری ها در سطح جهانی برگزار خواهد شد.

تور نمایشگاه نساجی

نمایشگاه غذا-دارو از تاریخ  30 خرداد تا 5 تیر 1398 در شهر بارسلونا کشور اسپانیا برگزار می گردد. نمایشگاه نساجی بارسلون (ITMA) مهم ترین نمایشگاه منسوجات و ماشین آلات نساجی در اروپا به شمار می آید. نمایشگاه نساجی بارسلون بسیار جامع و کامل است و طیف وسیعی از خدمات ، ماشین آلات محصولات و لوازم جانبی این صنعت را به نمایش می گذارد.

توری های قیطانی و گلدوزی مواد, تجهیزات عملیات کارخانه, مواد رنگی و رنگرزی و مواد شیمیایی، پوشاک و محصولات نساجی و لوازم جانبی ، الیاف و نخ بافته نشده، نخ برای بافندگی و جوراب بافی،سایر محصولات و خدمات برای صنعت نساجی نخ ریسی و لوازم جانبی، تجهیزات بافندگی و وسایل اندازه گیری و غیره در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته می شوند.

تور نمایشگاه اتوماسیون هوشمند اتریش

نمایشگاه اتوماسیون هوشمند وین از ۲۵ الی ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ در شهر وین کشور اتریش برگزار می شود. نمایشگاه اتوماسیون هوشمند نمایشگاه فناوری صنعت اتوماسیون است که در کشور اتریش برپا می شود و بر روی اتوماسیون کارخانه ای و فرآیند تمرکز دارد. محصولات و خدمات این نمایشگاه شامل تمام قطعات و اجزا برای تکمیل سیستم ها و راه حل های اتوماسیون یکپارچه می باشند، و طیف کاملی از زمینه های مختلف محصولات اتوماسیون صنعتی را پوشش می دهند. نمایشگاه اتوماسیون هوشمند وین جایگاهی تجاری برای صنعت اتوماسیون اتریش به شمار می رود و تورهای نمایشگاهی اروپا به صورت سالانه برگزار می گردد.

آشنایی با نمایشگاه های اروپا

تور نمایشگاه هنر بروکسل

نمایشگاه هنر از تاریخ  5 الی 8 اردیبهشت 1398 در شهر بروکسل کشور بلژیک برگزار می گردد. نمایشگاه هنر بروکسل یکی از بهترین و پیشرفته ترین رویدادهای هنری قاره اروپا محسوب می شود. نمایشگاه هنر بروکسل، در جهت کشف پروفایل نمایشگاه، یک بستر جدید را راه اندازی می کند.

تور نمایشگاه کفش و چرم میلان

نمایشگاه کفش و چرم از تاریخ  1 الی 3 اسفند 1397 در شهر میلان کشور تاریخی ایتالیا برپا می شود. نمایشگاهی بین المللی است که به روز ترین ماشین آلات و ابزار آلات تولید کفش و صندل، منسوجات چرمی و صنایع رنگ چرم در آن به نمایش گذاشته می شوند. امسال، نمایشگاه کفش و چرم میلان بازهم رویدادی منحصر به فرد در صحنه بین المللی و مرجعی خاصی خواهد بود که جدیدترین تکنولوژی های موجود در آن دیده شده و به طور مستقیم تجربه خواهند شد. این نمایشگاه فرصت بزرگی برای ملاقات با افراد فعال در این صنعت، رسمی سازی و انعقاد قراردادهای تجاری معتبر است.

تقویم برگزاری نمایشگاه های اروپا

بهترین زمان رزرو و خرید تورهای نمایشگاهی اروپا

مهم ترین عامل تاثیر گذار به هنگام رزرو یا خرید تور نمایشگاهی، زمان برگزاری نمایشگاه مورد نظر می باشد. شما باید حداقل یک ماه زمان در نظر بگیرید تا دعوتنامه نمایشگاهی شما تایید و ارسال شود بعد از آن هر زمانی که برای اخذ ویرای نمایشگاهی اقدام کنید، حدود یک تا سه ماه بعد ویزای نمایشگاهی شما صادر می شود. لذا پروسه درخواست هر نوع تور نمایشگاهی اروپا باید با مد نظر قرار دادن زمان لازم جهت صدور روادید شروع شود.

بهترین زمان رزرو و خرید تورهای نمایشگاهی اروپا

شرایط اخذ دعوتنامه و ویزای نمایشگاهی اروپا

سفر به کشورهای اروپایی با هدف بازدید از نمایشگاه ها نیاز به صدور ویزای نمایشگاهی کشور برگزار کننده نمایشگاه دارد. لذا مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای نمایشگاهی اروپا شامل موارد زیر می شود.

یکی از اصلی ترین تفاوت ها میان تور نمایشگاهی مربوط به کشورهای عضو اتحادیه اروپا با تور نمایشگاهی مربوط به سایر کشورهای اروپایی موضوع ویزای شینگن است. در واقع افراد دارای ویزای شینگن جهت بازدید از نمایشگاه های هم زمان که در کشورهایی همچون فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و … برگزار می شود،‌

می توانند با یک تور نمایشگاهی اروپا به بازدید همه نمایشگاه ها بروند. به عبارت دیگر اگر ویزای شینگن را درخواست داده باشید و برای بازدید از یک نمایشگاه با تورهای نمایشگاهی اروپا به یکی از کشورهای عضو شینگن سفر کرده اید، می توانید در بازه ی زمانی اقامت تور در کشور میزبان نمایشگاه اصلی به بازدید از نمایشگاه های همزمان که در کشورهای دیگر ولی عضو شینگن است بروید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *