در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی درباره نمایشگاه کتاب در زمینه های زمان و مکان برگزاری این نمایشگاه ها به شما ارائه دهیم تا بتوانید با آگاهی کامل از زمان و مکان نمایشگاه های کتاب بتوانید به موقع بهره مند شوید و بازدید کنید. بنابراین تا پایان مقاله تور نمایشگاهی کتاب با ما همراه باشید.

آشنایی با تور نمایشگاهی کتاب

تور نمایشگاهی کتاب، نوع متفاوتی از تورهای نمایشگاهی است که اصلی ترین هدف آن بازدید از یک نمایشگاه بین المللی در خارج از کشور است. برخلاف اینکه عوامل تشکیل دهنده تور نمایشگاهی کتاب از نظر نام با تورهای مسافرتی دیگر شباهت دارد، اما ماهیت تور نمایشگاهی هنر کاملاً متفاوت از سایر تورها است. همچنین برنامه ریزی و برگزاری این سبک تورها نیازمند تخصص ها و ارائه خدمات ویژه ای خواهد بود.

آشنایی با تور نمایشگاهی کتاب

لیست انواع تور نمایشگاهی کتاب

هر سال نمایشگاه های بین المللی فراوانی در زمینه کتاب برگزار می شود. که با تور نمایشگاهی کتاب می توان از این نمایشگاه ها بازدید کرد. این نمایشگاه ها در کشورهای مختلفی برپا می شوند که از جمله آن ها می توان به کشورهای قطر، امارات، فرانسه، ایتالیا، آلمان و… اشاره کرد. در ادامه درباره برخی از ویژگی های این نمایشگاه ها می پردازیم.

تور نمایشگاه کتاب لندن

نمایشگاه کتاب از تاریخ 21 الی 23 اسفند 1397 در شهر لندن کشور انگلستان برگزار می گردد. نمایشگاه کتاب لندن مکانی کاملاً مناسب جهت مباحثه و مذاکره در مورد حقوق، فروش و توزیع محتوا تا چاپ، فایل صوتی، تلویزیون، فیلم و کانال های دیجیتال می باشد. این نمایشگاه تمام جنبه های صنعت چاپ و نشر را پوشش می دهد. نمایشگاه کتاب لندن با شرکت های زیادی از نمایشگاه های تحصیل و کتاب، یک موفقیت مداوم نیز دارد.

از رویداد های عصر دیجیتال معاصر مثل این، نمایشگاه کتاب لندن قدرتمند ترین ابزار بازاریابی برای تجارت مستقیم باقی مانده است. این نمایشگاه هر سال در فصل بهار در پایتخت فرهنگ و نشر برتر جهان برگزار می شود، این نمایشگاه یک فرصت منحصر به فرد برای درک و آگاهی از نوآوری های شکل دهنده به جهان انتشار در آینده و سرمایه گذاری در آنها می باشد. نمایشگاه کتاب لندن برای شما یک فرصت سه روزه برای دسترسی متمرکز به مشتریان، محتوا و بازارهای در حال توسعه ارایه می دهد.

تور نمایشگاه کتاب پاریس

نمایشگاه کتاب از تاریخ 24 الی 27 اسفند 1397 در شهر پاریس کشور فرانسه برگزار می گردد. نمایشگاه کتاب پاریس با حضور بیش از ٢٠٠٠ نویسنده ی بین المللی، و بی شمار مصاحبه و کنفرانس با متخصصین و نویسندگان زمینه های مختلف، اولین و مهم ترین محل ملاقات برجسته ترین نام های معاصر ادبیات است. این نمایشگاه سالانه با دویست هزار بازدید کننده تمام ژانرها را در طی ٣٢ سال گذشته پوشش داده است. دسته بندی های این نمایشگاه شامل کتاب، کتابخانه، ادبیات، شعر، رمان، هنر، کتاب های کمدی، آموزشی، و انتشارات می باشد. آن چه در این نمایشگاه جدید است، دسته بندی های محتوایی انتشاراتی های مختلف است.

کتاب ها و آثار هر انتشارات به دسته بندی هایی مانند توریسم و سفر، گوشه هنر، گوشه آشپزی، دانش و آموزش، کتاب کودک و کتب علمی می باشد. بنابراین، با حضور در این نمایشگاه، می توانید به راحتی به غرفه هایی دسترسی داشته باشید که در یک حیطه ی محتوایی خاص قرار می گیرند و در آنجا از جلسات و رویدادهای مربوط به آن موضوع نیز بهره مند شوید. هم چنین جشنواره کتاب پاریس ٢٠١٦ فراخوانی را برای مسابقه ی سالانه اش اعلام کرده که با حضور بهترین انتشاراتی ها می تواند به آثار نویسندگان جدیدی که در این مسابقه شرکت می کنند نیز دسترسی داشته باشد.

تور نمایشگاه کتاب کودک بولونیا

آشنایی با تور نمایشگاهی کتاب

نمایشگاه کتاب کودک از تاریخ 12 الی 15 فروردین 1398 در شهر بولونیا کشور ایتالیا برگزار می گردد. نمایشگاه کتاب کودک بولونیا مهمترین رویداد بین المللی است که به انتشارات کودکان و صنعت چند رسانه ای اختصاص داده شده است. در بولونیا، نویسندگان، تصویرگران، عوامل ادبی، دارندگان مجوز و پروانه فیلمها، توزیع کنندگان، فعالان در صنعت چاپ، کتابفروشان و کتابداران گرد هم می آیند تا با هم ملاقات کنند و به خرید و فروش حق کپی رایت بپردازند و بهترین فعالان تولید چند رسانه ای و چاپ و نشر کودک را بیابند و روابط و تعاملات جدیدی با بهبود روابط حرفه ای خود به دست آورند.

در این نمایشگاه همچنین می توانند فرصت های جدید تجاری ایجاد کنند و به مباحثه و گفت و گو در خصوص آخرین روند بازار بپردازند. نمایشگاه کتاب کودک بلونیا مترجمان را نیز به قرار ملاقاتی بی نظیر با نشرهای حرفه ای کودک دعوت می کند. حدود ١٢٠٠ غرفه دار، از ٧٥ کشور دنیا و همچنین ٢٥.٠٠٠ نمایشنده بین المللی حرفه ای از سراسر دنیا در سال ٢٠١٣ در این نمایشگاه حضور یافتند. این نمایشگاه بیش از ٢٠.٠٠٠ متر مربع فضای نمایشگاهی را به خود اختصاص داده است که طراحی ساده و آسانی جهت دسترسی بهتر دارد.

تور نمایشگاه کتاب فرانکفورت (FBF)

نمایشگاه کتاب از تاریخ 24 الی 28 مهر 1398 در شهر فرانکفورت کشور آلمان برگزار می گردد. بزگترین نمایشگاه کتاب جهان براساس شمار ناشران حضور یافته و نیز تعداد بازدید کنندگان است. نمایندگانی از شرکت های نشر کتاب و چند رسانه ای از تمام دنیا به نمایشگاه کتاب فرانکفورت می آیند تا درباره حقوق بین المللی چاپ کتاب و هزینه های صدور مجوز (در زمینه کتاب) مذاکره کنند.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت یک رویداد بازاریابی مهم برای رونق کتاب ها و نیز برای تسهیل مذاکره درباره فروش بین المللی و حقوق صدور مجوز می باشد. نمایشگاه کتاب فرانکفورت به عنوان مهم ترین نمایشگاه کتاب در دنیا، برای معاملات و تجارت بین المللی در نظر گرفته شده است.

تور نمایشگاه کتاب دوحه

نمایشگاه کتاب از تاریخ 8 الی 17 آذر 1398 در شهر دوحه کشور قطر برگزار می گردد. یکی از بزرگترین نمایشگا های کتاب برگزار شده در منطقه خاور میانه به شمار می رود و به دلیل تقاضای فروان مشارکت کنندگان بین المللی و منطقه ای برای حضور در این نمایشگاه، شهرت فراوانی را در طی سال های اخیر کسب نموده است.این نمایشگاه برای اولین بار در سال ١٩٧٢ با حمایت موسسه کتب دارالقطری تا سال ٢٠٠٢ ، هر ٢سال یک بار برگزار می گردید و از آن سال تا کنون هر ساله برگزار می گردد.

این نمایشگاه پس از کسب موفقیت در جذب تعداد بیشماری از معتبرترین انتشارات بین المللی به نمایشگاهی جهانی بدل شده است. در اولین سال برگزاری نمایشگاه کتاب دوحه تنها میزبان ٢٠ انتشارات بین المللی بودف تعدادی که امروز به بیش از ٤٧٣ شرکت معتبر از ٣١ کشور جهان در فضایی بالغ بر ٢٢٥٠٠ متر مربع رسیده است. حدود ١٠% از مشارکت کنندگان این نمایشگا از مشارکت کنندگان سال های قبل هستند.یک بار دیگر نمایشگاه کتاب دوحه پیشروان صنعت نشر را از کشورهایی نظیر آمریکا، فرانسه، ترکیه، ایران، ژاپن ،برزیل و… را درقلب کشور قطر،دوحه، گرد هم خواهد آورد.

آشنایی با تور نمایشگاهی کتاب

تقویم تور نمایشگاهی کتاب

نمایشگاه کتاب لندن: زمان برگزاری از 21 الی 23 اسفند 97 می باشد.

نمایشگاه کتاب پاریس: زمان برگزاری از 24 الی 27 اسفند 97 می باشد.

نمایشگاه کتاب کودک بولونیا: زمان برگزاری از 12 الی 15 فروردین 98 می باشد.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت: زمان برگزاری از 24 الی 28 مهر 98 می باشد.

نمایشگاه کتاب دوحه: زمان برگزاری از 8 الی 17 آذر 98 می باشد.

شرایط دریافت دعوتنامه تور نمایشگاهی کتاب

شما برای حضور در نمایشگاه کتاب می توانید به عنوان غرفه دار یا بازدید کننده شرکت نمایید. اگر قصد بازدید از نمایشگاه را دارید به راحتی با اخذ ویزا به دیدن نمایشگاه می روید اما اگر قصد دارید که یک غرفه برای خود داشته باشید باید حتما در ابتدا با مسئولین نمایشگاه کتاب ارتباط برقرار کنید و از آنها دعوتنامه درخواست کنید و بعد از آن با پرداخت مبلغی جداگانه، یک غرفه اجاره کنید. بعد از ارسال دعوتنامه شما به راحتی می توانید زودتر از نمایشگاه حضور پیدا کنید و کارهای دیزاین غرفه خود را انجام دهید.  با ما همراه باشید.

شرایط دریافت دعوتنامه تور نمایشگاهی لوازم آرایشی و بهداشتی

شرایط اخذ ویزای نمایشگاهی کتاب

ویزاهای نمایشگاهی معمولا 14 روز بعد از درخواست صادر می شوند، البته ناگفته نماند که بنابه شرایط، این زمان ممکن است 30 روز تغییر کند. برای اخذ ویزای نمایشگاهی شما نیاز به دعوتنامه رسمی از طرف مسئولین نمایشگاه کتاب دارید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *