اگر اهل سفرهای خارجی هستید شاید از سفرهای تکراری خسته شده باشید بنابراین ما در ایم مقاله یک مقصد گردشگری جدید با طبیعت بکر را معرفی می کنیم. سفر با تور براتیسلاوا یکی از این سفرهای هیجان انگیزی باشد. شما به راحتی می توانید یک سفر خوش و عالی را تجربه کنید. ما نیز در ادامه می خواهیم به معرفی هر چه بیش تر این شهر و جاذبه های گردشگری آن بپردازیم. بنابراین تا پایان مقاله همراه ما باشید.

راهنمای سفر به براتیسلاوا

شهر براتیسلاوا مرکز کشور اسلواکی می باشد. این شهر بزرگ ترین شهر و پایتخت این کشور نیز معرفی شده است. شهر براتیسلاوا با دو کشور مجارستان و اتریش از سمت جنوب و جنوب غربی هم مرز می باشد، این شهر تنها پایتخت در جهان است که با دو کشور مرز مشترک دارد. این شهر هم چنین با دیگر شهرهای اسلواکی یعنی ترناوا، نیترا و نوو زامکی نیز دارای مرز مشترک هستند. این شهرها در قسمت های شمال تا جنوب شرقی براتیسلاوا قرار دارند. براتیسلاوا مسساحتی به وسعت 370 هزار کیلومتر مربع دارد درحالیکه حدود 460 هزار نفر در آن زندگی می کنند. این شهر یک شهر کم جمعیتی شناخته می شود. البته باید این نکته را در نظر بگیریم که به طور کلی نسبت به کل جمعیت کشور اسلواکی، عنوان پرجمعیت ترین شهر اسلواکی را نیز از آن خود کرده است و در مقایسه با شهرهای کشورمان آمار بسیار کمی است اما در مقایسه با وسعت کشور اسلواکی به هیچ وجه چیز عجیبی نیست. اگر می خواهید به یک شهر خلوت و کم جمعیت سفر کنید، بهتر است برای شرکت در تور براتیسلاوا عجله کنید. ارتفاع این شهر از سطح دریا 440 متر می رسد و با توجه به اینکه بین دو رود مهم دانوب و موروا قرار دارد، چشم انداز بسیار زیبایی را خلق کرده است. نام قدیمی براتیسلاوا، پرسبورگ بوده است که در گذر زمان به براتیسلاوا تغییر یافته است.

راهنمای سفر به براتیسلاوا

مردم اسلواکی و براتیسلاوا اسلوواک یا اسلوونچینا هستند. زبان اسلوواکی بیش تر شبیه به زبان چکی و لهستانی است که همه این ها ریشه در زبان اسلاوی دارند. البته مردم براتیسلاوا بیش تر شبیه به مردم کشور چک حرف می زنند. البته علت این امر نیز مربوط به پیش از فروپاشی چکاسلواکی سابق می شود. چرا که در گذشته این دو کشور مستقل نبودند و به همین دلیل زبان نسبتا مشترکی دارند. اکثر مردم اسلواکی و براتیسلاوا دین مسیحیت کاتولیک را برای خود در نظر گرفته اند. براتیسلاوا یک شهر تاریخی است و فرهنگ بسیار غنی نیز دارد. قهرمان معروف داستان های مردم اسلواکی، یورای یانوشیک یا همان رابین هود معروف است که جایگاه ویژه ای در فرهنگ و ادبیات مردم اسلواکی دارد. فرهنگ فولکور اسلواکی نیز از فرهنگ های قدیمی این مردمان می باشد. سفر به این شهر نیاز به ویزای اسلواکی دارد.

بهترین زمان سفر با تور براتیسلاوا

شهر براتیسلاوا به طور کلی دارای آب و هوای معتدل و گاهی خشک می باشد. فصل بهار دمای هوای بسیار عالی و مطلوب می شود و بارندگی ها در این فصل به طور قابل توجهی افزایش می یابد. فصل تابستان که تقریبا از 10 تیر تا اواخر مرداد ماه آغاز می شود، هوا رو به گرمی رفته و کمی خشک می شود. پس از مرداد ماه تقریبا در اواسط شهریور آب و هوا در این شهر دوباره کم کم تغییر می کند و سرد می شود. البته سرمای پاییز شدید نیست و دمای هوا مثل فصل بهار معتدل و مطبوع اما خنک می باشد. به طبع سردترین فصل سال در براتیسلاوا فصل زمستان است که شاهد برف و باران خواهید بود.

از لحاظ آب و هوایی بهترین زمان برای سفر با تور براتیسلاوا فصل بهار بهترین است. به خصوص در روزهای اردیبهشت ماه و خرداد ماه بهترین زمان سفر به براتیسلاوا می باشد. در این فصل از سال جمعیت گردشگران زیاد می شود چراکه فصل گردشگری این شهر می باشد. پس از بهار فصل تابستان و پاییز نیز فصول مناسبی برای خرید تورهای براتیسلاوا می باشند. در تابستان هوا کاملا گرم است و تغییرات دمایی آن چنان زیاد نیست. اما در فصل پاییز هم هوا به نسبت خنک شده و مانند بهار خواهد بود. شما در پاییز نیز می توانید به این شهر زیبا سفر کنید و تور براتیسلاوا را رزرو نمایید. البته قیمت تور براتیسلاوا در این موقع از سال هم به نسبت بهار ارزان تر خواهد بود. ویزای اسلواکی حتما در ابتدا وقت سفارت اسلواکی را تعیین کنید.

بهترین زمان سفر با تور براتیسلاوا

فرودگاه های شهر براتیسلاوا

فرودگاه اصلی شهر براتیسلاوا فرودگاه ام آر استافینک می باشد. این فرودگاه بزرگ ترین فرودگاه کشور اسلواکی شناخته شده است که در شهر براتیسلاوا قرار دارد. این فرودگاه 133 متر از سطح دریا فاصله دارد. خطوط هواپیمایی مختلفی از این فرودگاه بین المللی پرواز می کنند که از جمله آنها می توان رایانیر، بولگریا ایر، چکایرلاینز، تورکیش ایرلاینز و … نام برد. بیش تر پروازهای مستقیم از شهرهای مختلفی از جمله آنتالیا، بروکسل، مالاگا، آژاکس، دوبلین و … در این فرودگاه انجام می شوند. فرودگاه ام آر استافینک در حال حاضر در چند کیلومتری شهر براتیسلاوا قرار دارد و فاصله زمانی اندکی تا مرکز شهر دارد.

غذاهای محلی شهر براتیسلاوا

امتحان غذاهای محلی یکی از مهم ترین چیزهایی است که در تور براتیسلاوا نباید آن را از دست دهید. در این بخش از مقاله قصد داریم خوشمزه ترین و معروف ترین غذاهای اسلواکی را نام ببریم. یکی از غذاهای خوشمزه براتیسلاوا که در تور براتیسلاوا می توانید طعم آن را امتحان کنید، Sarma است که شبیه به دلمه برگ مو می باشد، اما محتویات آن کاملا متفاوت است که معمولا از ریواس، کلم و چغندر نیز در این غذا استفاده می کنند. دیگر غذای معروف در اسلواکی که نوعی سوپ است که Cesnakova Polievka نام دارد. این غذا با نان تست، خامه و گوشت طبخ می شود و ظاهری بسیار دلچسب و طعمی بسیار خوشمزه ای دارد. Bryndzove Halusky یکی از غذاهای خاص کشور اسلواکی شناخته شده است که در تمام شهرهای این کشور تهیه شده و سزو می شود. این غذا از خمیر سیب زمینی و پنیر مخصوص گوسفند و سبزیجات تهیه می شود و بسیار خوشمزه نیز می باشد.

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی تور براتیسلاوا

شهر براتیسلاوا جاذبه های توریستی و گردشگری فراوانی دارد. از جمله جاذبه های تاریخی و گردشگری براتیسلاوا می توان به کاخ سفید اسلواکی، کلیسای آبی براتیسلاوا، قلعه براتیسلاوا، کلیسای جامع سنت مارتین، کاخ پریمات، تالار شهر قدیمی، دروازه ی سنت میکایل، برج نوی مست و قلعه دوین اشاره نمود. شما در تور براتیسلاوا می توانید از تمام این نقاط جذاب و دیدنی بازدید کنید.

کلیسای جامع سنت مارتین

برترین سازه‌ با معماری گوتیکی براتیسلاوا، کلیسای جامع سنت مارتین محسوب می ‌شود. این کلیسا در قرن 13 میلادی و به سبک رومانسک احداث گردید و در قرن 14 میلادی با سه راهرو و گنبدی گوتیکی تغییر اساسی کرد. کلیسای جدید سنت مارتین را در سال 1452 میلادی شروع به ساخت کردند و در قرون بعد، تحت بازسازی‌ های طولانی متعددی قرار گرفت. در قرن 16 اینجا تبدیل به کلیسای تاج گذاری پادشاهان مجارستانی شد. مشهورترین اثر هنری که در این کلیسا قرار گرفته است، مجسمه ‌ای از سنت مارتین و گدایی است که قرن از قرن 18 توسط مجسمه ساز اتریشی باروکی معروف، رافائل دونر ساخته شده است. در پشت کلیسا، بالکنی وجود دارد که پادشاه می ‌توانسته در زمان اجرای مراسم مذهبی بالاتر از حضار بنشیند. یکی از همسایگان کوچک اما قابل توجه کلیسای جامع، یادمانی برای کنیسه ‌ای است که برای قرن‌ ها در مجاورت اینجا قرار داشت و در نهایت دولت آن را برای ساخت پلی جدید تخریب کرد.

کلیسای جامع سنت مارتین

کاخ سفید

کاخ سفید یا کاخ گراسالکوویچ امروزه خانه رئیس جمهور محسوب می شود، زمانی محل اجتماعات اعضای اشرافیت اتریشی مجارستانی و هاپسبورگ بود. این کاخ توسط کنت آنتون گراسالکوویچ، رئیس مجلس سلطنتی مجارستان و مشاور ماریا ترزا ساخته شد. گفته می‌شود مخترع معروف، ولفگانگ فون کِمپلِن بسیاری از اختراعاتش، شامل ماشین سخنگو را در اتاق‌ های تشریفاتی این کاخ به نمایش گذاشت. این کاخ به صورت شبانه روزی تحت محافظت بوده و در باغی بزرگ قرار دارد که ورود به آن برای عموم حتی در زمان حضور رئیس جمهور آزاد است.

مشهورترین مراکز خرید براتیسلاوا

خرید یک کار بسیار هیجان انگیز در هر سفری خواهد بود. در تور براتیسلاوا هم می بایست برای خریدهای خود و به ویژه خرید سوغاتی برای خانواده به مراکز خرید این شهر بروید. مراکز خرید متعددی در این شهر ساخته شده است که گردشگران می توانند به آنجا بروند و کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند.

مشهورترین مراکز خرید براتیسلاوا

مرکز خرید Polus City Center

در اين مركز خريد شما می توانيد انواع برندهای لوکس لوازم الكتريكی را مشاهده و خرید کنید. در این مرکز خرید، کازینوی 24 ساعته ای هم وجود دارد. مجموعه ای از سینما ها نیز در این سنتر موجود است که می توانید در آنجا به دیدن فیلم ها، به زبان شیرین اسلواکی بروید. مانند دیگر مراکز، در اینجا هم کافه و رستوران های زیادی هستند که انواع نوشابه ها و خوراکی ها را به شما ارائه می کنند.

مرکز خرید Avion

بهترین مرکز خرید براتیسلاوا، مرکز خرید Avion می باشد كه برندهای جهانی، رستوران های فراوان، امکانات ورزشی رایگان از جمله تنیس روی میز، پاتیناژ….و شهربازی برای بچه ها از دیگر ویژگی هایی هستند که این مرکز خرید به مشتریان خود ارائه می دهد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *