سفر به کشورهای اروپایی در سال های اخیر دارای روند رو به افزایشی بوده است. کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی و پیشرفته در اروپا است. ویزای فرانکفورت آلمان دارای متقاضیان زیادی است، زیرا این شهر از کشور آلمان دارای موقعیت های مناسب شغلی و همچنین شرایط خوبی برای زندگی است. برای دریافت ویزای آلمان باید مراحل مختلفی را طی کرد که در ادامه به راهنمای سفر به فرانکفورت می پردازیم.

راهنمای سفر به فرانکفورت

شهر فرانکفورت یکی از شهرهای تاریخی آلمان نیز محسوب می ‌شود و عنوان بزرگ ترین شهر آلمان را هم از آن خود کرده است به همین علت پررفت و آمد ترین و شلوغ ترین در آلمان می باشد و انواع پروازهای خارجی به این شهر هم پرواز دارند. فرانکفورت به دو بخش تقسیم می شود، شهر قدیمی یا آلت اشتاد در حاشیه ای رودخانه و شهر جدید یا نیواشتاد که در شمال بخش قدیمی تر است. مرکز شهر قدیمی فرانکفورت، رومربرگ بوده که در حاشیه‌ رود ماین و دور ساختمان قدیمی شهرداری واقع شده است.

آسمان‌ خراش ‌های شیشه‌ ای این شهر اقتصادی در کنار خانه‌ های سنتی محله قدیمی افسونگر، تضاد تند و گیرایی دارند. علی رغم مظاهر مدرن، فرانکفورت شهری پر از تاریخ و میراث فرهنگی است. جالب است که بدانید چهارمین مرکز بورس جهان در این شهر وجود دارد. دانشگاه فرانکفورت به نام گوته شاعر معروف زاده این شهر نامگذاری شده است و دانشسرای عالی صنعتی این شهر نیز شهرت جهانی دارد.

آب و هوای فرانکفورت

فرانکفورت، گرم ‌ترین شهر آلمان است، و دارای آب و هوای معتدل قاره ‌ای می باشد. زمستانی سرد و تابستانی معتدل دارد. میانگین دمای هوا در طول روز حدود ١٤٫٤ درجه‌ سانتیگراد و شب ‌ها حدود ٥٫٨ درجه‌ سانتیگراد می ‌شود. مثل مابقی شهرهای آلمان فرانکفورت هم در تابستان پر از توریست است و دلیلش را می ‌توان در آب و هوا جستجو کرد. به هر حال تابستان ممکن است خیلی شلوغ باشد اما بهترین وقت سفر به فرانکفورت هم همین فصل گرم است.

بهترین زمان سفر به فرانکفورت

با توجه به اینکه فرانکفورت شهری است که توریست های یک روزه بسیار دارد بنابراین در هر فصل از سال که سفر کنید گردشگر خواهید دید. اما با توجه به وضعیت آب و هوایی سفر به فرانکفورت در تابستان بسیار لذت ‌بخش ‌تر از زمستانخواهد بود. علاوه بر آن عواملی مانند جشن ها و نمایشگاه ها هم می توانند در زمان سفر تاثیر گذار باشند.

در راهنمای سفر به فرانکفورت جشنواره موزه های ساحل رود ماین از جشنواره های مهم این شهر می باشد و عنوان بزرگترین جشنواره فرهنگی آلمان را از آن خود کرده است. این جشنواره هر سال در اواخر آگوست یا همان اوایل شهریور برگزار می شود و محل برگزاری آن در کنار ساحل رودخانه در مرکز شهر می باشد. در این جشنواره برنامه هایی مثل اجرای زنده ی موسیقی ، رقص و وجود چند غرفه هنرهای دستی، جواهرات، خوراک و پوشاک برگزار می شود. شما می توانید در این زمان هم به شهر فرانکفورت سفر کنید و در یکی ار بزرگترین جشنواره های آلمان شرکت کنید و لذت ببرید.

هزینه های سفر به فرانکفورت

اقامت در این شهر مدرن آلمان نسبتا ارزان است مگر این که نمایشگاه یا مناسبت خاصی در شهر باشد و یا اینکه فصل گردشگری باشد که قیمت هتل و هاستل ها افزایش پیدا کرده باشد. شهر فرانکفورت به خاطر غذا‌هایش شهرت جهانی دارد. اگر به رستوران‌ های خیلی گران نروید می ‌توانید با کم ‌تر از ۲۰ یورو یک وعده غذای کامل بگیرید و میل کنید.

شما به عنوان توریست برای رفت و آمد گزینه‌ های مترو، ترام، اتوبوس و تاکسی را پیش رو دارید. مترو و ترام تمام شهر را پوشش می‌دهند و قیمت شان بسیار مناسب است. هزینه‌ بلیت یک روزه‌ حدود ۷ یورو خواهد بود. با پرداخت ۹/۹۰ یورو می ‌توانید یک کارت بلیت بخرید و در مترو و اتوبوس از آن استفاده کنید. اگر دوست دارید در کل شهر فرانکفورت بچزخید و دیدن کنید، با خرید کارت هفتگی مترو می ‌توانید تا ۱۲ یورو در مصرف هزینه ها صرفه‌ جویی نمایید.

هتل های فرانکفورت

برای سفر به این شهر بزرگ توریستی باید یک مکان را برای اقامت در نظر بگیرید. فرانکفورت قطعا به دلیل موقعیت اقتصادی و توریستی که دارد دارای انواع مختلفی هتل و هاستل می باشد که با هر نوع اقتصادی که بروید می توانید از پس هزینه های اقامتگاه تان بر بیایید. فرانکفورت هاستل، این هاستل فقط ۱ دقیقه تا ایستگاه قطار فاصله دارد که این به خودی خود یک مزیت محسوب می شود. از این هاستل تا جاذبه های دیدنی اش فاصله اندکی دارد. هتل کاپری بای فریزر یک هتل شیک و زیبا در شهر فرانکفورت می باشد. هر اتاق دیزاینی شیک و زیبا داشته و یک میز تحریر و تلویزیون تخت مدرن هم در آن می ‌بینید.

رستوران های فرانکفورت

غذاهای در راهنمای سفر به فرانکفورت از سنتی و مدرن گرفته تا آشنا و غیرمعمول همگی به ‌اندازه خود فرانکفورت شهرت دارند. فرانکفورت پر از رستوران است، یکی از جاهای قابل ذکر در زمینه غذا فرس‌ گراس است که مرکز کافه و رستوران و غذاهای بیرون‌بر در فرانکفورت است. اواخر می و اوایل ژوئیه یک جشنواره‌ی غذای محلی در فرس‌ گراس برگزار می ‌شود که موزیک زنده و غرفه ‌های غذا همراهی‌ اش می ‌کنند. طبعاً باید فرانکفورتر را در فرانکفورت امتحان کنید، فرانکفورتر همان سوسیس هات‌ داگ است و اولین بار در این شهر آن را ارائه کردند. عمر فرانکفورتر به قرن نوزدهم و سال ١٨٧٠ برمی‌ گردد.

جاذبه های گردشگری و تفریحی فرانکفورت

خیلی از بزرگترین‌ ها، بلند‌ترین‌ ها و اصلی‌ترین ‌ها در این شهر در کنار یکدیگر جای گرفته اند. شهر فرانکفورت، بعد از برلین بیشترین موزه‌ ها را دارد. در این شهر زیبا و توریستی می توانید از آسمان خراش ها، موزه های تاریخی، موزه های هنری، کلیسا و مجسمه موستارت بازدید کنید.

باغ گیاه ‌شناسی پالمن ‌گارتن

پالمن ‌گارتن یکی از بزرگ ترین و بهترین باغ های گیاه شناسی در شهر فرانکفورت آلمان می باشد. در این باغ انواع گونه های مختلف گیاهی نگه داری می شود که قابل بازدید می باشند. در این باغ نه تنها توریست ها بلکه خود خانواده های فرانکفورتی در آخر هفته ها حضور می یابند. بازدید از این باغ، یکی از بهترین کار‌هایی است که می ‌توان در فرانکفورت انجام داد.

باغ وحش فرانکفورت

باغ وحش فرانکفورت در راهنمای سفر به فرانکفورت از مجهزترین باغ وحش های آلمان به شمار می رود. این باغ وحش قدیمی در سال ۱۸۵۸ میلادی افتتاح شد و از آن به بعد تبدیل به یک مکان دیدنی شده است. در این باغ وحش حدودا ۴۵۰۰ جاندار از ۴۵۰ گونه جانوری نگه داری و پرورش داده می شود که شامل حیواناتی مانند کروکودیل، شیر، ماهی، پنگوئن و غیره است. یکی از قسمت‌ های معروف این باغ وحش به نام خانه گریمک است. باغ وحش فرانکفورت یکی از بهترین مراکز تفریحی برای کودکان شما می باشد، چرا که در این مکان می توان هر حیوانی را دید و از آنها عکس گرفت.

میدان رومربرگ

یکی از زیباترین و قدیمی ترین میدان در شهر فرانکفورت می باشد که خیلی منصر به فرد و متفاوت طراحی شده است. وجود فواره در این میدان باعث شده است که به یک جاذبه گردشگری تبدیل شود. ساختمان‌ های دور این میدان قدیمی و با چوب و الوار ساخته شده و قدمت آن‌ها به قرن ۱۴ و ۱۵ میلادی باز می‌ گردد.

موزه تاریخ طبیعی سنکن برگ

در راهنمای سفر به فرانکفورت یک موزه تاریخ طبیعی وجود دارد که به بزرگ ترین مرکز نمایشگاهی دایناسورهای غول‌پیکر در کل اروپا تبدیل شده است. این موزه تاریخ طبیعی سنکن برگ نام دارد که در بین بچه ها و بزرگسالان به شدت پزطرفدار می باشد. این موزه مجموعه‌ ای از بزرگ ‌ترین و متنوع ‌ترین پرندگان مصنوعی را نیز در خود جای داده است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *