سوئد در شبه جزیره اسکاندیناوی و در قسمت شمالی اروپا قرار دارد. همسایگان سوئد کشور های نروژ، دانمارک و فنلاند هستند. پایتخت سوئد شهر استکهلم است و زبان رسمی این کشور سوئدی است. واحد پول کشور سوئد کرون است که به اختصار SEK نوشته می شود. سوئد یک کشور مهاجرپذیر است که در اروپا بسیار شهرت دارد و همواره یکی از دلایل رشد جمعیت در سوئد مهاجران با دعوتنامه سوئد هستند.

رفاه در کشور سوئد بسیار زیاد است و مردم وضعیت معیشتی بسیار خوبی دارند که این خود یک دلیل محکم برای مهاجرت زیاد به این کشور است. شاید برای شما جالب باشد که کشور سوئد بیش از 65 هزار نفر ایرانی دارد که یک نرخ بالای مهاجرت محسوب می شود. در کل سوئد بیش از 10 میلیون نفر جمعیت دارد و طبق آخرین آمار، نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد.

دعوت نامه سوئد

دعوتنامه یا تعهدنامه نام یک تضمین مالی است که مربوط به هزینه های مالی زندگی هر فرد است که در تابعیتی به غیر از تابعیت کنونی شما صادر می شود. تعهدنامه برای شخص حقیقی و حقوقی صادر می شود و فرد در آن متعهد می شود که چه زمانی به تابعیت اصلی خود که همان کشور است، بر خواهد گشت. دعوتنامه باید برای هر کشوری به صورت جداگانه گرفته شود و هر کشور نیز برخی قوانین خاص خود را دارند. شما باید مشخص کنید که برای چه کاری به سوئد سفر می کنید و زمانی که آن جا هستید نیز یکی دیگر از معیار های مهم در دریافت دعوتنامه سوئد است. معمولا بیشترین درخواست ویزا مربوط به کشورهای اروپایی است اما در این بین، درصد زیادی از این درخواست ها مربوط به کشور سوئد است. چراکه اخد ویزای سوئد چندان کار آسانی نمی ‌باشد مگر آنکه دعوتنامه سوئد داشته باشید.

شرایط دریافت دعوتنامه سوئد

شما برای دریافت دعوتنامه باید شرایط خاصی را رعایت کنید. شما حتماً باید برای دعوتنامه ای که ارسال می کنید یک دلیل قانع کننده همراه با مدارک لازم جهت اثبات داشته باشید تا گیرنده دعوتنامه در کشور ایران برای اخذ ویزای سوئد با مشکلی مواجه نشود. اگر دعوتنامه از سوی شرکت یا نهادی رسمی مهر و امضا شده باشد بدون شک تاثیر بیشتری در پرونده شما خواهد داشت. سعی کنید تا دلیل محکمی برای سفر داشته باشید و تمامی مدارک لازم را در اختیار داشته باشید تا دچار سردرگمی نشوید. البته داشتن دعوتنامه سوئد به معنای صدور قطعی ویزا نیست اما به روند کارتان سهولت می ‌بخشد.

انواع دعوتنامه سوئد

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه سوئد از نوع تجاری

این نوع دعوتنامه سوئد معمولا توسط شرکت های و نهادهای کشور سوئد ارسال می شود. دعوتنامه تجاری سوئد به این معنی است که شرکت دعوت کننده تمایل دارد با شما همکاری داشته باشد و شما را به سوئد دعوت کرده است. دعوت نامه سوئد دارای شرایط خاصی است که مهم ترین آن داشتن مهر و امضا از یک سازمان رسمی در کشور سوئد می باشد. برای دریافت این دعوتنامه شما نیاز به داشتن یک رابط تجاری در کشور سوئد دارید.

دعوتنامه سوئد از نوع خانوادگی

وجود یک فامیل یا اقوام درجه یک و دو در کشور سوئد برای ارسال دعوت نامه خانوادگی الزامی می باشد. یکی از اعضای خانواده شما که در سوئد اقامت دارد می تواند نسبت به ارسال دعوتنامه خانوادگی سوئد اقدام نماید. در این صورت فرد دعوت کننده فرمی را مبنی بر این درخواست پر می کند. این نوع دعوت نامه دارای شرایط خاص و قوانین محکمی است.

دعوت نامه سوئد از نوع نمایشگاهی

دعوتنامه نمایشگاهی مخصوص کسانی است که درخواست حضور در نمایشگاه ها را دارند. سالیانه نمایشگاه های مختلفی در کشور سوئد برگزار می شود از جمله نمایشگاه ماشین های روز دنیا، نمایشگاه آشپزی و مواد غذایی، نمایشگاه وسایل نوین کشاورزی، نمایشگاه مربوط به صنعت دیجیتال و غیره. مدارکی شما باید ارائه دهید تا ابتدا باید ثابت کنید که به حضور در این نمایشگاه احتیاج دارید. شما پس از پایان نمایشگاه باید کشور سوئد را ترک کرده و در واقع مهلت دعوتنامه شما نیز به پایان می رسد. این دعوتنامه سوئد دارای شرایط نسبتاً سختی است و معمولاً برای مسئولین شرکت های بزرگ صادر می شود.

دعوتنامه سوئد از نوع کاری

در حال حاضر سوئد یکی از کشورهای مهاجرپذیر است بنابراین افرادی نیز هستند که در یک حرفه به خصوص از تجارب بالایی برخوردارند و در عین حال تسلط خوبی بر روی لهجه سوئدی دارند. این افراد می توانند در صنعت کشور سوئد موفق باشند و دولت مردان سوئد نیز برای این افراد دعوتنامه ارسال می کنند و آن ها را دعوت به کار در کشور سوئد می کنند. این سیاست یک نوع فرار رو به جلو در هر کشور است. آن ها با ایجاد رفاه برای این مهاجران، زمینه پیشرفت هر چه بیشتر و سریع تر کشور خود را فراهم می کنند. البته لازم به ذکر است دعوت نامه هر فرد از طریق کارفرما وی، برای او صادر و ارسال می گردد. اگر در زمانی که فرد در سوئد زندگی می کند، خلافی از وی سر بزند، کار فرما مسئول اصلی او خواهد بود.

دعوت نامه سوئد از نوع توریستی

دعوتنامه توریستی برای افرادی صادر می شود که قصد بازدید و تفریح در کشور سوئد را دارند. دعوتنامه سوئد از نوع توریستی بیشترین طرفدار را در بین تمامی دعوتنامه ها دارد. کشور سوئد از نظر جاذبه های دیدنی و آب و هوا شرایط مطلوبی دارد به همین علت در طول شال افراد زیادی به این کشور سفر می کنند. شما نیز می توانید یک سفر رؤیایی و به یاد ماندنی را در این کشور تجربه کنید.

دعوتنامه سوئد از نوع تحصیلی

سوئد از جمله کشورهایی است که امتیازات ویژه‌ ای به دانشجویان مهاجر می ‌دهد به همین علت که با دادن امتیازات ویژه به دانشجویان به دنبال جذب این افراد به کشورش است. شما هم می توانید با شرکت در آزمون های بین المللی و دریافت مدارک معتبر نسبت به دریافت دعوتنامه تحصیلی سوئد اقدام نمایید. این نوع دعوت نامه معمولاً مخصوص افراد نخبه و کسانی است که برای کشور سوئد دارای بار علمی فراوانی هستند و در آینده استفاده فراوانی برای این کشور دارند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوت نامه سوئد

شخصی که قصد ارسال دعوت نامه سوئد را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوتنامه سوئد، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به سوئد که نوع دعوت نامه سوئد را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور سوئد در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *