در بهار اسپانیا کشوری دلپذیر می شود. کشور اسپانیا بیشترین جذب گردشگر را در این فصل دارا می باشد. اگر در بهار به اسپانیا سفر کردید حتما از فستیوال ها و مراسم های شهرهای مختلف این کشور بازدید کنید. در تابستان هوای این کشور در بیشترین دما و رطوبت می باشد. گران ترین اجناس در فصل تابستان می باشد. در پاییز برعکس تابستان قیمت هتل ها، بلیط ها، امکانات تفریحی و رستوران ها کاهش می یابد. اما در این فصل دما به شدت پایین می آید و شما نمی توانید از تفریحات آبی طبیعی استفاده کنید. اگر قصد سفر به کشور اسپانیا را دارید می توانید قبل از درخواست ویزا دعوتنامه اتریش را دریافت کنید تا روند اخذ ویزای شما سرعت بگیرد.

دعوت نامه اسپانیا

دعوتنامه اسپانیا مدل های گوناگونی دارد. اسپانیا کشوری است که جاذبه های توریستی زیاد و جذابی دارد. علاوه براین ها، فوتبال این کشور می تواند هر قشری را به آن کشور مجذوب کند. یکی از مهم ترین دعوتنامه اسپانیا، دعوتنامه توریستی برای این کشور می باشد. دعوتنامه اسپانیا در هر نوعی که باشد باید به زبان اسپانیایی نوشته شود، دلیل سفر شخص به اسپانیا، مدت اقامت، مشخصات محل اقامت و تاریخ سفر را در دعوتنامه اسپانیا قید شده باشد، دعوتنامه اسپانیا باید توسط مدیر عامل یا مدیر بازرگانی شرکت دعوت کننده امضا و شماره ملی  شخص امضا کننده ذکر گردد.

شرایط دریافت دعوتنامه اسپانیا

شما با استفاده از دعوتنامه شما می توانید روند گرفتن ویزا را راحت تر طی کنید. البته نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که داشتن دعوتنامه اتریش، اخذ ویزا را تضمین نمی کند. ولی با دعوتنامه، کار برای اخذ ویزای اتریش بسیار سیع تر خواهد کرد.

انواع دعوتنامه اسپانیا

دعوتنامه می تواند فقط برای یک شخص ارسال شده باشد و توسط قوانین کشور مبدأ ضمانت شده باشد. این دعوتنامه ها برای گرفتن ویزا بسیار کاربردی خواهد بود و شما باید به این موضوع توجه داشته باشید. دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوت نامه اتریش از نوع تجاری

اگر شما مدیر یک شرکت باشید و بخواهید از شرکتی در کشوری دیگر افرادی را برای بازدید دعوت کنید باید از دعوتنامه تجاری استفاده کنید، هدف از دعوت این افراد ایجاد گسترش همکاری میان شرکت ها جهت تجارت و اقتصاد، بازدید از دستگاه ها یا خرید آن ها می باشد. قالب دعوتنامه زیاد مهم نمی باشد. توضیح کامل، تاریخ و مهر و امضای شرکت مبدأ و دلیل دعوت افراد برای سفارت خانه ها مهم می باشد و مورد توجه قرار می گیرد. بیشتر دعوتنامه های تجاری به صورت PDF می باشد و از طریق ایمیل یا پست بین المللی ارسال می شود.

دعوتنامه اتریش از نوع کاری

شما می توانید به چند طریق ویزا کار در اسپانیا را دریافت کنید. یکی از راه های این است که شخص دعوتنامه کاری اسپانیا را از کارفرما دریافت کند و اقدام به گرفتن ویزا کند. اخذ دعوتنامه کاری از سایر دعوتنامه ها مشکل تراست. این دعوتنامه ها با توجه به میزان آشنایی شما به زبان دوم و مدارک و سوابق تحصیلی شما صادر می شود. برای صدور این نوع دعوتنامه ها شخص کارفرما باید تمامی ضمانت و روند کاری را در کشور خود طی کند. پس از دریافت دعوتنامه کاری اتریش شما می توانید در جهت اخذ ویزای کاری و تعیین وقت سفارت اسپانیا اقدام نمایید.

دعوت نامه اتریش از نوع خانوادگی

اگر آشنا یا اقوامی در کشور اسپانیا دارید که در آنجا زندگی می کند می تواند برای شما دعوتنامه بفرستد و شما از طریق این دعوتنامه، اقدام به اخذ ویزا کنید. شهروندان و کسانی که اقامت دائم در کشور مقصد را دارند، در صورت وضع مالی خوب و توانایی تأمین نیازهای خویشاوندان نزدیک، می توانند اقدام به آوردن آن ها کنار خود کنند، کسانی که شامل این نوع دعوتنامه اسپانیا می شوند عبارت اند از همسر و فرزندان وابسته به شما و همسرتان.

در ویزای خویشاوندی، باید دعوتنامه ای از طریق شخصی که در کشور مقصد زندگی می کند ارائه شود. علاوه بر همسر و فرزندان، پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، خواهران، برادران و فرزندان آن ها، بچه های زیر ۱۸ سال که بخواهد سرپرستی آن ها را شخص مقیم اسپانیا برعهده بگیرد، نوه ها و فرزندانی که یتیم هستند و زیر ۱۸ سال بوده و ازدواج نکرده باشند.

دعوتنامه اتریش از نوع نمایشگاهی

هنگامی که بخواهیم شخصی یا شرکتی را برای دعوت به نمایشگاه هایی که برگزار می شود دعوت کنیم، نیاز به دعوتنامه نمایشگاه داریم بر اساس شغلی که داریم می توانیم دعوتنامه نمایشگاهی اخذ کنیم. در دعوتنامه نمایشگاهی دریافت دستمزد نوشته نمی شود.در دعوتنامه اسپانیا شخص دعوت کننده باید جزئیات سفر را مشخص کند، این موارد شامل عنوان نمایشگاه و هدف از بازدید برای شخص دعوت شده چیست. گزینه هایی که نقش بسیار مهمی در خصوص اخذ ویزا برای مهمان می باشد این است که فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه اسپانیا تمام هزینه های سفر شخص مورد نظر را قبول کند.

هدف از دعوتنامه نمایشگاهی اسپانیا آشنا شدن بافرهنگ کشور اسپانیا می باشد؛ و این موضوع باید در دعوتنامه اسپانیا ذکر شود. پذیرش دعوتنامه نمایشگاهی اسپانیا از دعوتنامه های تجاری و دعوتنامه های کاری اسپانیا آسان تر می باشد؛ زیرا در دعوتنامه نمایشگاهی اسپانیا مشخص می شود که این سفر نوعی سفر بازدیدی، تفریحی و فرهنگی می باشد و شخص هرگز قصد اقامت دائم را ندارد. از مسائلی که در دعوتنامه این کشور توجه ویژه ای به آن می شود، مدت اقامت می باشد.

اگر این مورد ذکر نشده باشد گرفتن ویزا کار مشکلی خواهد بود. به همین دلیل است که در دعوتنامه این کشور برنامه سفر، مکان اقامت و هزینه ها مشخص شده است. هم چنین هزینه دعوتنامه نمایشگاهی بسیار منطقی به نظر می رسد و برای گرفتن ویزای اسپانیا باید قوانین دعوتنامه اسپانیا رعایت شود. برخی از مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا نمایشگاهی برای اسپانیا عبارت است از: دعوتنامه نمایشگاهی اسپانیا، نام متقاضیان و تعداد آن ها، مدت اقامت و برنامه سفر و …

دعوت نامه اتریش از نوع تحصیلی

امروزه کشور اسپانیا برای جذب نخبگان و دانشجویان برتر شرایط ویژه ای قائل می شود به همین دلیل برای آنها دعوتنامه تحصیلی ارسال می کنند. اما اگر خودتان هم علاقه دارید در این کشور ادامه تحصیل دهید می توانید از دانشگاه های مورد نظر درخواست ارسال دعوتنامه تحصیلی باشید. از مزایای تحصیل در این کشور می توان به تایید مدارک دانشگاه اسپانیا توسط وزارت علوم ایران، امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر اسپانیا اشاره کرد.

دعوتنامه اتریش از نوع توریستی

اگر شما دعوتنامه توریستی اسپانیا را نداشته باشید نمی توانید به راحتی ویزای توریستی این کشور را اخذ کنید. دعوتنامه اسپانیا از نوع توریستی آن باید از طرف اقوام و خویشان شما که سال ها در اسپانیا اقامت کرده اند ارسال شود. دعوت نامه اسپانیا نامه ای است که شخصی برای فردی در کشور دیگر ارسال می کند و او را به اسپانیا دعوت می کند. در ضمن سفر توریستی اقامت کوتاه مدت محسوب می شود و نکته ی دیگر این که در این دعوت نامه شخص دعوت کننده تمام هزینه های اسکان و حضور شما در اسپانیا را متعهد می شود.

دعوتنامه اتریش از نوع پزشکی

اگر فردی را در کشوری نتوانند درمان کنند اگر مایل باشند او را به اسپانیا بفرستند باید اقدام به گرفتن ویزا پزشکی کنند. در واقع این نوع دعوت نامه برای بیماری های خاص و یا شرایطی که مورد تایید پزشکان اسپانیا باشد ارسال می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوت نامه اسپانیا

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه اسپانیا را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوتنامه، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به اسپانیا که نوع دعوتنامه این کشور را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور اسپانیا در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *