کشور رومانی در جنوب شرقی اروپا واقع شده است که از غرب با مجارستان و صربستان، از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان مرز مشترک دارد. رومانی کشوری خوش آب و هوا و پوشیده از جنگل های فراوان با آبشارهای زیبا و خیره کننده با حصاری از رشته کوه های کارپات است. یک ‌سوم کشور رومانی کوهستانی، یک‌ سوم دیگر را تپه ‌های سرسبز و مابقی مساحت رومانی را دشت ‌های حاصلخیز مناسب کشاورزی پوشش می دهد. می توان از دعوتنامه رومانی استفاده کرد.

کشور رومانی

این کشور در شرق اروپا قرار گرفته و تاریخی بسیار غنی دارد. پایتخت این کشور شهر بخارست است که بناهای تاریخی فراوانی دارد و وجود این بناهای زیبا نشانی از قدمت و پیشینه رومانی دارد. رومانی سومین کشور عضو اتحادیه اروپا است و تنها بیست ملیون نفر جمعیت دارد. به دلیل سرسبزی این کشور، در قرن ۱۹ میلادی شغل اکثر رومانیایی ها کشاورزی بوده است.

از مهم ترین محصولات کشاورزی رومانی ذرت، گوشت و گندم است. با پیشرفت تکنولوژی این کشور زغال سنگ و گاز و نفت نیز تولید کرد. رومانی یکی از بزرگترین صادرکنندگان گندم است. زبان رسمی این کشور، زبان رومانیایی می باشد. در کشور رومانی 18 دین رسمی و 30 انجمن دینی و مذهبی وجود دارد. ساختار لباس سنتی مردان و زنان رومانیایی بدون هیچ تغییری در طول تاریخ باقی مانده است.

دعوتنامه رومانی

رومانی کشوری در اروپای شرقی با آب و هوای عالی و کشوری پیشرفته در زمینه تکنولوژی و صنعت است. به منظور اخذ ویزای رومانی به صورت سریع و راحت، می توان از دعوتنامه رومانی استفاده کرد. در ادامه انواع مختلف دعوتنامه هایی که می توان در کشور رومانی از آن استفاده کرد، به طور کامل و با جزئیات شرح داده شده است.

انواع دعوتنامه رومانی

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه رومانی از نوع توریستی یا خویشاوندی

دعوت نامه توریستی معمولا جهت سفرهای تفریحی صادر می شود. افرادی که می خواهند برای مدت زمان کوتاه در کشور رومانی اقامت داشته باشند قبل از اخذ رومانی دعوتنامه رومانی از نوع توریستی را دریافت کرده باشد. به این حالت از دعوتنامه رومانی، دعوتنامه خوییشاوندی نیز گفته می شود، برای مثال فامیل شما در رومانی زندگی می کند، او می تواند دعوتنامه ای را برای شما تنظیم کند و برایتان بفرستد، به این طریق شما می توانید به رومانی سفر کنید. با دریافت ویزای رومانی البته به همراه دعوتنامه، شما می توانید به تمام کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید، زیرا این کشور عضو شینگن است. با این حال این روش محدودیتی نیز دارد، ممکن است شخص فامیل یا خویشاوندی در رومانی نداشته باشد، پس اقدام از این طریق برای او میسر نیست و باید سراغ روش دیگری برود.

دعوت نامه رومانی از نوع تجاری

دعوتنامه های تجاری باید به صورت رسمی صادر شوند. چرا که اخذ ویزای تجاری رومانی زمانی انجام می شود که دعوت نامه تجاری رومانی در بین مدارک تان باشد و الزامی می باشد. دعوتنامه رومانی از نوع تجاری توسط یک شرکت رسمی و به ثبت رسیده فرستاده می شود و انواع مختلف شغلی دارد. البته توجه داشته باشید که در این روش این است که با دعوت نامه رومانی با عنوان تجاری، فقط می توانید ویزای تجاری دریافت کنید و دریافت سایر ویزاها امکان پذیر نیست.

دعوتنامه رومانی از نوع نمایشگاهی

دعوت نامه نمایشگاهی رومانی شبیه به دعوتنامه رومانی از نوع تجاری می باشد. دعوت نامه رومانی از نوع نمایشگاهی مختص افرادی است که قصد برگزاری نمایشگاهی خاص در کشور رومانی را دارند. این نوع دعوتنامه بسیار حساس است، عنوان و هدف دعوت نامه رومانی از این نوع دقیقا باید مطابق با عنوان و هدف اصلی شما باشد. در غیر این صورت شما موفق به اخذ دعوت نامه رومانی نخواهید شد. در ابتدا شما باید با مسئولین نمایشگاه مورد نظرتان ارتباط برقرار کنید، این ارتباط می تواند از نوع دیداری، تلفنی یا حتی ایمیل باشد، ساده ترین راه ارسال ایمیل به مسئولین نمایشگاه و درخواست ارسال دعوتنامه از آن ها است.

البته قبل از این شما باید تجارت یا محصول خود را معرفی کرده باشید و مدارک لازم را به مسئولین نشان بدهید. پس از اینکه درخواست خود را ارسال کردید، اگر درخواستتان مورد قبول واقع گشت، باید مدارک شرکت خود را برای نمایندگان ارسال کنید. در آخرین مرحله، به شما نوبت داده می شود، شما باید هزینه را به صورت اینترینتی پرداخت کنید و مدارک افرادی که باید در نمایشگاه باشند را به مسئولین ارائه دهید. در انتها نیز شما موفق به اخذ دعوتنامه رومانی خواهید شد، البته این روش کمی حساس است و برای افراد متخصص و صاحبان مشاغل مفید است.

دعوت نامه رومانی از نوع کاری

این نوع دعوتنامه برای افرادی مناسب است که قصد کار کردن یا استخدام در رومانی را دارند، در این صورت باید دعوتنامه رومانی از نوع کاری را درخواست بدهند. اگر شما یک نیروی متخصص باشید و در مصاحبه ی یک شرکت قبول شوید، اجازه ی کار در رومانی را بدست می آورید و درخواست دعوتنامه کاری به شما داده می شود. با این نوع دعوتنامه شما می توانید ویزای کاری در رومانی را دریافت کنید. این روش یکی از مطمئن ترین روش های مهاجرت به رومانی است.

دعوتنامه رومانی از نوع تحصیلی

این روزها تحصیل در کشورهای اروپایی به شدت مورد استقبال دانشجویان سراسر دنیا قرار گرفته است. کشور رومانی نیز از کشورهایی است که دانشجویان بسیاری را از آسیا و کشورهای دیگر قبول می کند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور رومانی دارند شامل دعوتنامه تحصیلی رومانی می شوند. گام نخست این است که شما باید مورد قبول و تایید یکی از دانشگاه های رومانی واقع شوید، باید با استاد مربوطه در آن دانشگاه مکاتبه کنید و پس از مصاحبه و ارسال مدارک تحصیلی خود اگر قبول شدید، دعوتنامه تحصیلی دریافت کنید. در این مرحله پس از دریافت دعوتنامه رومانی، اقدام به اخذ ویزای رومانی کنید. فقط توجه داشته باشید که برای تحصیل در این کشور نیاز به دانستن زبان انگلیسی دارید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوت نامه رومانی

شخصی که قصد ارسال دعوت نامه رومانی را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوتنامه رومانی، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به رومانی که نوع دعوت نامه رومانی را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور رومانی در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *