در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد دعوتنامه پرتغال بپردازیم، اگر می خواهید به پرتغال سفری داشته باشید لازم است که دعوتنامه پرتغال را اخذ کنید، فرقی نمی کند که سفر شما از چه نوعی باشد، برای هر سفر دعوت نامه متناسب با آن باید اخذ شود، پرتغال کشوری است که در سواحل اقیانوس اطلس و در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر لیسبون است، هر ساله مسافران زیادی از گوشه و کنار دنیا به پرتغال در قالب سفرهای مختلف سفر می کنند که باید برای سفر دریافت ویزای پرتغال را اخذ کنند یکی از ضروریات اخذ ویزای پرتغال گرفتن دعوتنامه پرتغال است.

کشور پرتغال

کشوری در جنوب غربی اروپا است که فقط با کشور اسپانیا مرز خاکی دارد و از مابقی اطرافش با اقیانوس اطلس هم مرز می باشد. جمعیت آن حدود 10.7 میلیون نفر می شوند. کشور پرتغال به هفت ناحیه و دو منطقه خودمختار تقسیم شده است. کشور پرتغال یکی از پیشرفته ترین ترین شبکه های جاده ای در اروپا به شمار می رود، شبکه راه آهن این کشور 2.843 کیلومتر طول دارد و 6 فرودگاه و 10 بندر اصلی در این کشور فعالیت دارد. زبان  رسمی این کشور زبان پرتغالی است که از زبان های رومی محسوب می شود. برای پرتغالی ها، وفاداری خانواده و همسر از روابط اجتماعی و کسب و کار مهم تر و ارزشمندتر است.

دعوت نامه پرتغال

اگر تصمیم گرفته اید که به کشور پرتغال سفری داشته باشید، باید با توجه به نوع سفر خود، ویزای پرتغال را تهیه کنید، برای دریافت ویزای کشور پرتغال ارائه مدارکی لازم است که باید در هنگام تعیین وقت سفارت پرتغال تحویل داده شود، یکی از مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای پرتغال، ارائه دعوتنامه پرتغال است، دعوتنامه پرتغال برای برخی از سفرها از ضروریات است و بدون دعوتنامه پرتغال امکان سفر وجود ندارد؛ اما برای برخی از سفرها از جمله سفر توریستی ارائه دعوتنامه پرتغال از نوع دعوتنامه توریستی پرتغال بیشتر به عنوان تسهیل کنند روند اخذ ویزا است و موجب می شود که شما در کمترین زمان ممکن ویزای توریستی را دریافت کنید.

انواع دعوتنامه پرتغال

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه پرتغال از نوع توریستی

پرتغال عضو اتحادیه شنگن است و به منظور سفر توریستی به این کشور ضروری است که ویزای توریستی شنگن برای سفر اخذ شود، برای سفر توریستی به پرتغال و اخذ ویزای شنگن از میان انواع دعوتنامه پرتغال، شما نیارمند به داشتن دعوتنامه توریستی پرتغال هستید. دعوتنامه توریستی پرتغال ممکن است به وسیله یک شخص یا موسسه ای برای شما ارسال شود و از شما دعوت می شود که به منظور سفر توریستی در پرتغال حضور پیدا کند، دعوت نامه باید با جزئیات کامل شامل نام و مشخصات دقیق دعوت کننده و دعوت شونده به همراه مدت اقامت و هزینه ها پر شود و زبان دعوتنامه توریستی پرتغال نیز به زبان رسمی این کشور باشد.

دعوت نامه پرتغال از نوع کاری

در این کشور باید کارفرمایی برای شما دعوتنامه ای صادر کند و پس از دریافت آن می توانید با اخذ ویزای کاری به این کشور سفر کنید . دریافت دعوتنامه کاری پرتغال چندان ساده نیست. کارفرما در پرتغال باید ابتدا به مدت 3 ماه در خود کشور پرتغال آگهی استخدام بدهد درصورتی که کسی پیدا نشد می تواند از افراد دیگر کشورها استفاده کند و برای متقاضی دعوتنامه کاری ارسال کند کارفرما موظف است که کلیه هزینه ها و مسئولیت های احتمالی شخص استخدام شونده را برعهده بگیرد.

دعوتنامه پرتغال از نوع تجاری

به دلیل ساختارهای مناسب اقتصادی پرتغال هر سال تاجران و بازرگانان زیادی به این کشور در زمینه فعالیت های اقتصادی سفر می کنند. کسانی که قصد انجام کارهای تجاری از جمله سرمایه گذاری، خرید دستگاه، بستن قراردادها، گسترش همکاری های تجاری را دارند، می توانند برای سفر تجاری دعوتنامه پرتغال را اخذ کنند تا به راحتی بتوانند در این کشور حضور داشته باشند. در واقع شما بدون دریافت دعوتنامه تجاری نمی توانید ویزای پرتغال را دریافت کنید. دعوتنامه های تجاری پرتغال که به طور معمول از سوی شرکت های بزرگ پرتغالی و با هدف گذاری های خاص صدور می شود.

دعوت نامه پرتغال از نوع نمایشگاهی

نمایشگاه هایی که در کشور پرتغال برگزار می شود در زمینه های گوناگونی است و موارد مختلفی را شامل می شود و مسئولان برگزار کننده نمایشگاه با توجه به موضوع نمایشگاه اشخاص مرتبط را با ارسال دعوتنامه جهت حضور در نمایشگاه دعوت می کنند، ممکن است یک نفر در زمینه موضوع نمایشگاه تحصیلات و تخصصی داشته باشند یا در زمینه نمایشگاه کسب و کاری داشته باشد در این صورت این افراد در اولویت دعوت برای نمایشگاه قرار می گیرند.

صدور دعوت نامه نمایشگاهی پرتغال ممکن است از سوی شرکت های شرکت کنند در نمایشگاه نیزباشد. هدفی که از دعوت نامه نمایشگاهی وجود دارد متفاوت و با توجه با سلیقه ها مختلف است، هر یکیاز کسانی که دعوت نامه نمایشگاهی پرتغال را دریافت کرده اند می توانند از نمایشگاه هایی که سالانه در پرتغال برگزار می شود به طور معمول به منظور آشنایی با دستاوردهای جدید در زمینه های مختلف می باشد بازدید کنند.

دعوتنامه پرتغال از نوع خویشاوندی

یکی دیگر از انواع دعوت نامه هایی که برای سفر به پرتغال می توانید دریافت کنید، دعوت نامه خویشاوندی است، فرض کنید در کشور پرتغال فامیل و آشنایانی دارید که می خواهید برای دیدن آن ها به کشور سفر کنید، لازم است قبل از این که برای دریافت ویزای پرتغال اقدامی انجام داده باشید برای دریافت دعوت نامه خویشاوندی اقدام کنید.

بر همین اساس از فامیل و آشنای خود درخواست دعوت نامه بکنید که در آن مشخصات کامل و دقیق دعوت کننده و دعوت شونده ذکر شود، مدت زمان اقامت، محل اقامت و هزینه هایی که شما خواهید داشت و دعوت کننده می تواند آن را بر عهده بگیرد نیز باید در دعوتنامه پرتغال خویشاوندی درج شود، این دعوت نامه لازم است که به زبان پرتغالی و توسط دعوت شوند تکمیل و امضا شود همچنین در دعوت نامه خویشاوندی لازم است که شخص دعوت کننده، نوع رابطه فامیلی خود با شخص دعوت شونده را اثبات کند و در صورت نیاز نیز مدارک لازم را ارائه دهد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه پرتغال

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه پرتغال را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوتنامه پرتغال، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به پرتغال که نوع دعوت نامه را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور پرتغال در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *