رشد اقتصادی در کشور نروژ بالا است به همین دلیل عده زیادی از افراد به منظور تجارت، کار، تحصیل و … تمایل دارند به این کشور وارد شوند. پایتخت نروژ شهر اسلو است و کشوری کوهستانی می باشد. در قسمت های شمالی کشور نروژ 6 ماه از سال شب و 6 ماه از سال روز است و در برخی نقاط آن برف و باران را به میزان 9 ماه از سال شاهد خواهیم بود. نروژ در بین کشورهای اروپایی به عنوان کشوری مرفه و زیبا شناخته می شود به همبن دلیل افراد زیادی با دریافت دعوتنامه نروژ خود را به این کشور می رسانند.

دعوتنامه نروژ

دعوتنامه نروژ همان طور که از اسم آن پیدا است نامه ای می باشد که یا آن را اقوام و آشنایان به منظور دیدار برای تان می فرستند و یا این نامه از جانب شرکت ها و موسساتی خاص به منظور دعوت از فرد برای همکاری، خرید، بازدید و.. ارسال می شود. هم چنین ممکن است دعوت نامه نروژ به منظور دعوت فرد برای حضور در نمایشگاه باشد. به هر حال در دعوت نامه نروژ از فرد برای حضور در این کشور دعوت به عمل می آید و روند صدور ویزا را برای او سریع تر خواهد کرد.

انواع دعوتنامه نروژ

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه نروژ از نوع توریستی

اگر قصد دارید که خانواده، اقوام درجه 2 و 3 که شامل عمه، عمو، خاله، دایی و … را ببینید و یا حتی برای دیدار با دوستانتان به نروژ سفر کنید باید از جانب میزبان دعوتنامه نروژ داشته باشید. در این دعوتنامه باید اسم تمام کسانی که می خواهند دعوت کنند وارد شود و زمان و علت سفر در آن درج شود. هم چنین دعوت نامه نروژ از نوع توریستی باید دارای امضای شخص دعوت کننده نیز باشد. تعداد افراد دعوت شده به هر میزان که هست به همان تعداد از دعوتنامه نروژ کپی تهیه شود. نکته مهم برای دریافت این ویزا این است که در زمان وقت سفارت نروژ متقاعد کنید بعد از ورود به نروژ و با اتمام طول دوره اقامت، به کشور خودتان باز می گردید در این صورت ویزا برایتان صادر خواهد شد.

دعوتنامه نروژ از نوع تجاری

دعوتنامه تجاری نروژ نامه ای است که فرد را به شرکتی در نروژ دعوت می کند. ممکن است هدف از این دعوتنامه نروژ این باشد که فرد جهت خرید دستگاهی برای فعالیت های تجاری، بازدید و یا خرید هر گونه وسیله ای که بتوان تجارت و اقتصاد را گسترش داد، به نروژ بیاید. بسیاری از تاجران از این جهت که نروژ رفاه اقتصادی بالایی دارد ترجیح می دهند در این کشور سرمایه گذاری کنند و به فعالیتی تجاری بپردازند. این نوع دعوت نامه نروژ معمولا از طریق ایمیل و یا به واسطه پست بین المللی به شخص ارسال می شود و فرمت آن به شکل PDF خواهد بود.

دلیل دعوت در آن کاملا مشخص باشد و دارای تاریخ، مهر و امضا از جانب شرکت میزبان باشد. در این دعوتنامه نروژ باید گواهی از جانب شرکت که به فرد اجازه کسب و کار می دهد، موجود باشد. اگر در گذشته در شرکت های تجاری این کشور سابقه کار داشته اید مدارک آن را ارائه دهید که تاثیر به سزایی در دریافت ویزا دارد و در اولویت قرار خواهید گرفت. هم چنین مدارکی که ثابت کند در طی 6 ماه قبل از نظر مالی و اقامتی تحت پوشش قرار گرفته اید نشان دهید تا روند صدور ویزا سریع تر انجام گیرد.

دعوت نامه نروژ از نوع کاری

اگر هدفتان از سفر به نروژ کار کردن در این کشور است باید مجوز آن را داشته باشید که نیازمند داشتن دعوتنامه نروژ از جانب کارفرما است. کشورهای اروپایی قوانینی دارند که طبق آن برای اینکه به فردی جهت کار اجازه اقامت داده شود باید شغل مورد نظر را ابتدا به مدت 3 ماه در کشور نروژ آگهی کنند و بعد از آن سه ماه دیگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی شود. هم چنین کارفرما باید از جهت فرد را تضمین کند یعنی اگر فرد دعوت شده تخلفی در کشور نروژ انجام دهد کارفرما باید پاسخگو باشد. این ها شرایطی است که باعث می شود کارفرما برای صدور دعوتنامه کاری نروژ دچار تردید شود و آن را به سختی انجام دهد.

دعوتنامه نروژ از نوع نمایشگاهی

در نروژ نمایشگاه های بین المللی مختلفی برگزار می شود که ممکن است در جریان برگزاری آن افراد و یا ارگان هایی دعوت شوند تا در آن حضور پیدا کنند. با داشتن دعوتنامه نروژ از نوع نمایشگاهی می توانید برای گرفتن ویزای آن اقدام کنید و در نمایشگاه شرکت کنید. در واقع داشتن دعوتنامه نروژ سبب می شود با رد درخواست ویزا برای شرکت در نمایشگاه مواجه نشوید زیرا نداشتن دلیل کافی برای شرکت در آن ممکن است باعث رد درخواست گردد.

دعوت نامه نروژ از نوع تحصیلی

نروژ کشوری است که سطح رفاه اجتماعی در آن بالا است، از این رو تعداد دانشجویانی که می خواهند با دریافت ویزای این کشور در آن جا ادامه تحصیل دهند زیاد است. برای این منظور باید مدارک تحصیلی خود را به دانشگاهی که تمایل دارید در آن ادامه تحصیل دهید ارائه دهید. وقتی مدارک را ارسال کنید حدودا بعد از یک هفته که اطلاعات را بررسی کردند دعوتنامه تحصیلی برایتان ارسال می شود. دعوتنامه نروژ از نوع تحصیلی همانند یک سند قانونی برای پذیرش فرد در دانشگاه و دریافت ویزا است. در واقع این دعوتنامه نروژ نشان دهنده تایید فرد در دانشگاه مورد نظر می باشد.

دعوتنامه نروژ از نوع پزشکی

نروژ یکی از کشورهای اروپایی است که خدمات پزشکی مناسبی ارائه می دهد. از این جهت برخی از بیماران ممکن است برای درمان خود نیاز به مراجعه به یکی از بیمارستان های این کشور داشته باشند. برای این منظور باید با بیمارستان و مراکزی که خدمات مورد نظر آن بیمار را ارائه می دهد هماهنگی صورت بگیرد تا دعوتنامه ای برای فرد ارسال کنند. در این صورت ویزا برای فرد صادر خواهد شد و وی می تواند برای درمان به نروژ برود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه نروژ

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه نروژ را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوت نامه نروژ، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به نروژ که نوع دعوت نامه نروژ را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور نروژ در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *