بسیاری از کشورها هستند که از نظر درمان های پزشکی در ردیف کشورهای محبوب و پیشرفته قرار گرفته اند. انجام سفری بین المللی برای مراقبت های پزشکی به دلایل مختلفی صورت خواهد گرفت. ارائه خدمات جهانی، نیروهای متخصص و فناوری های پیشرفته از جمله این دلایل هستند. بسیاری از کشورها توانایی بالایی در ارائه خدمات پزشکی دارند که با دریافت دعوتنامه پزشکی قادر خواهید بود از این خدمات بهره ببرید. برای دریافت دعوتنامه پزشکی نیاز به ارائه مدارکی خواهید داشت که در این مقاله شرح داده خواهد شد. اگر مدارکتان کامل باشد و نیاز به درمان شما در کشور مربوطه ثابت شود، دعوتنامه پزشکی برایتان ارسال خواهد شد.

دریافت دعوتنامه پزشکی از کشورهای اروپایی

کشورهای اروپایی از لحاظ تجهیزات پزشکی، بسیار پیشرفته هستند و به همین دلیل از کشورهای دیگر به منظور معالجه و درمان به این قاره سفر می کنند. اگر کشور اروپایی که عضو پیمان شینگن است، مقصد فرد باشد، باید ویزای شینگن دریافت کند. ویزای شینگن برای ورود به برخی از کشورهای اروپایی صادر می شود که عضو این پیمان هستند و بدون آن حق ورود به این کشورها را نخواهید داشت.

در این حالت فردی که در حال درمان پزشکی می باشد باید از پزشک خود دعوتنامه ای دریافت کند و این دکتر باید در کشور عضو شینگن، نماینده بیمارستان باشد. در این نامه شرح وضعیتی از فرد بیمار لازم است و مشخص می کند که نیاز دارید به بیمارستانی در کشور مور نظر مراجعه کنید. در دعوتنامه باید تاریخ درمان مشخص باشد و نحوه پرداخت هزینه باید در آن تعیین شود. در این حالت باید مدارک پزشکی و دعوتنامه را جهت دریافت ویزای شینگن به سفارت کشور مورد نظر در ایران ببرید تا بتوانید برای درمان به آن کشور سفر کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت دعوتنامه پزشکی

برای دریافت دعوتنامه پزشکی باید مدارکی را به کلینیک یا مراکز درمانی مربوطه ارسال کنید تا برای پذیرش شما اقدام کنند و دعوتنامه پزشکی ارسال نمایند. این مدارک به شرح ذیل است:

مزایای داشتن دعوتنامه پزشکی و سفرهای درمانی

با داشتن دعوتنامه و ارسال بیمار به خارج از کشور شاهد ایجاد روحیه ای قوی در بیمار خواهیم بود که حتی قادر است بر بیماری های خطرناکی چون سرطان غلبه کند و با سلامتی کامل به وطن خویش بازگردد. برخی از افراد هستند که به روش های درمانی داخلی اطمینان زیادی ندارند و ترجیح می دهند به کشورهایی مثل آلمان برای درمان سفر کنند. گاهی پیش آمده است که به دلیل پرداخت نکردن هزینه های پزشکی از طرف بیمار، عملاً فعالیت خاصی برای درمان بیمار صورت نمی گیرد.

در حالی که در بیمارستان های درجه یک اروپا این مشکل به ندرت رخ می دهد و سرعت مراحل درمانی بسیار بالا است. در کشور ما برخی از روش های درمانی به دلایل مختلف استفاده نمی شود و معمولاً از روشی که ریسک کمی دارد و در بازه زمانی طولانی جواب می دهد استفاده می شود، اما در کشورهای خارجی روش هایی استفاده می شود که در بازه زمانی پایین جواب بدهد.

دعوتنامه پزشکی آلمان

کشور آلمان از نظر خدمات پزشکی استانداردهای بالایی دارد و جزء کشورهای محبوب برای معالجه و درمان می باشد. وقتی که فرد بخواهد مراقبت و درمان های پزشکی خود را در این کشور انجام دهد، باید برای دریافت دعوتنامه پزشکی از این کشور درخواست دهد. دعوتنامه پزشکی آلمان با در نظر گرفتن هزینه های پزشکی و مدت زمان سفر، ارائه خواهد شد. هزینه درمانی در آلمان دو تا پنج برابر ایران خواهد بود و باید مدارکی را بابت دریافت این دعوتنامه ارائه داد.

این مدارک شامل تکمیل کردن فرمی است که مربوط به اطلاعات شخصی بیمار است و باید به زبان فارسی باشد. ارائه آزمایشاتی که مربوط به بیمار و تشخیص بیماری او است که شامل رادیوگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی، سونوگرافی و غیره می باشد. ارائه گواهی و گزارش از پزشک که در آن نوع بیماری، داروهای مصرفی، جراحی های انجام داده، میزان و مدت مصرف دارو به زبان انگلیسی یا آلمانی شرح داده شده باشد.

دعوتنامه پزشکی انگلیس

اگر قصد دارید به منظور درمان پزشکی به انگلیس سفر کنید باید شرایطی که این کشور برای پذیرش بیمار در نظر گرفته است را داشته باشید. از جمله اینکه بیماری، مسری یا واگیردار نباشد تا سلامت جامعه در آن کشور لطمه نبیند. مدت زمان درمان نباید خیلی طولانی باشد و شرایط کلی مربوط به مهاجرت در فرد بیمار صدق کند. برای سفر پزشکی به انگلیس باید هماهنگی های لازم با پزشک در خصوص نوع درمان صورت گرفته باشد و تمکن مالی برای پرداخت هزینه ها را داشته باشید، بیمار بعد از درمان باید به کشور خودش بازگردد. در نامه پذیرشی که از دکتر معالج در انگلیس دریافت می کنید، باید نوع بیماری، دوره درمانی، هزینه و شیوه درمان ذکر شده باشد. با دعوتنامه پزشکی انگلیس و داشتن شرایط ذکر شده قادر به ورود به این کشور خواهید بود.

دعوتنامه پزشکی اسپانیا

اسپانیا مقصدی طلایی برای سفر پزشکی می باشد. این کشور با تصویب طرح توریسم پزشکی تخصصی این امکان را به افراد خارجی داده است که از امکانات درمانی و بهداشتی آن استفاده کنند. این کشور از سامانه قدرتمند بهداشت و درمان در مراکز درمانی و کلینیک های تخصصی و فوق تصصی برخوردار است و نیازهای افراد را در این زمینه به بهترین شکل تأمین می کند. این کشور در زمینه سلامت، رتبه سوم را دارد و آلمان و انگلستان توانسته اند رتبه بهتری نسبت به آن کسب کنند.

با دریافت دعوتنامه پزشکی اسپانیا بهترین خدمات درمانی را با هزینه ای مناسب دریافت خواهید کرد. مدت زمانی که برای دریافت خدمات در این کشور باید در انتظار باشید از سایر کشورهای اروپایی کمتر است. با داشتن دعوتنامه پزشکی اسپانیا همراه با سایر مدارک به سفارت این کشور در ایران مراجعه کرده و ویزای پزشکی خود را برای ورود به این کشور دریافت کنید.

دعوتنامه پزشکی سوئد

برای سفر پزشکی به سوئد باید فرم ضمیمه C را نیز پر کرده و همراه با درخواست خود برای صدور ویزا به سفارت این کشور در ایران تحویل دهید. در گواهی پزشکی شما مدت زمانی که در این کشور تحت درمان قرار می گیرید، باید ذکر شده و اینکه چه نوع درمانی قرار است برایتان صورت بگیرد، شرح داده شود. هم چنین برای این سفر پرشکی نیاز به ارائه گواهی از پزشکی در کشور خودتان دارید که در آن ذکر کند که فرد بیمار قابلیت درمان در کشور خودش را ندارد. فرد بیمار باید در سوئد سپرده مالی جهت تأمین هزینه های درمانی و مراقبت های بعد از آن را داشته باشد. با دریافت دعوتنامه پزشکی قادر خواهید بود به سفارت سوئد در تهران بروید و بعد از دریافت وقت سفارت، مدارک پزشکی و دعوتنامه خود را ارائه دهید تا ویزای پزشکی را برایتان ارسال کنند.

دعوتنامه پزشکی فنلاند

خدمات درمانی در فنلاند به زبان فنلاندی و سوئدی خواهد بود و گاهی از زبان انگلیسی نیز استفاده می شود. اگر قصد دارید به درمان خود در این کشور بپردازید باید با این زبان ها آشنا باشید یا از مترجم در طول دوره درمان خود استفاده کنید. با دریافت دعوتنامه پزشکی فنلاند قادر خواهید بود ادامه درمان خود را در این کشور انجام دهید و از تجهیزات پیشرفته و نیروهای متخصص این کشور بهره مند شوید. با دریافت این دعوتنامه به سفارت فنلاند در ایران می توانید مراجعه کنید و ویزای پزشکی را دریافت نمایید. دعوتنامه پزشکی فنلاند و مدارک دیگر خود را در زمان وقت سفارت ارائه دهید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *