دعوتنامه مجارستان نامه ای است که برای شما خطاب به سفارت مجارستان نوشته می شود و در واقع نوعی توصیه نامه از طرف یک فرد متعهد که دارای پاسپورت مجارستان است، در جهت تایید صلاحیت شما برای ورود به مجارستان و خروج به موقع از خاک این کشور است.

دعوت نامه مجارستان

بعد از ذکر نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و سایر مشخصات فردی و اقامتی باید ذکر کنید که شهروند رسمی مجارستان هستید یا نه. در صورت داشتن PR card حتما آن را ضمیمه نامه کنید. پاسپورت مجارستان و شناسه‌ را نیز ارائه دهید. شغل خودتان را ذکر کنید و وضعیت دقیق کاری خود را مطرح کنید. مهم است که بدانید سفارت زمانی را به بررسی و اثبات موارد دعوتنامه مجارستان اختصاص می دهد پس صادق باشید تا دچار دردسر نشوید. اگر قصد گرفتن ویزای بلند مدت برای اعضای خانواده تان را دارید باید مشخصات هر یک را به دقت بنویسید. در صورتی که به زبان انگلیسی تسلط دارید می توانید این کار را به راحتی انجام دهید و در غیر این صورت بهتر است به یک مترجم رسمی مراجعه کنید.

انواع دعوت نامه مجارستان

این که قصد دارید چه نوع دعوتنامه ای بگیرید تا حد زیادی به نوع سفر، مدت زمان پیش بینی شده برای اقامت و شخصی که قرار است برایتان دعوتنامه بنویسد دارد. مثلا نمی شود از اعضای خانواده‌ تان که ساکن مجارستان هستند بخواهید برایتان دعوت نامه تحصیلی بنویسند. دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوت نامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوت نامه کاری، دعوت نامه نمایشگاهی و دعوت نامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه مجارستان از نوع توریستی

مرسوم ترین و راحت ترین دعوتنامه مجارستان از بین سایر دعوتنامه ها، دعوتنامه توریستی مجارستان است. دعوتنامه توریستی مجارستان معمولا برای اعضای نزدیک خانواده و فامیل صادر می شود اما این نوع از دعوتنامه را می توان برای دوستان و سایر آشنایان نیز فرستاد. مهم ترین نکته دعوتنامه توریستی مجارستان روشن کردن مقصود سفر که همان گردش و بازدید از کشور مجارستان است می باشد.

این دعوتنامه از طرف کسی که سال ها در مجارستان اقامت داشته نوشته می شود و در واقع دیگران را دعوت به اقامت و سفر به مجارستان می کند. بهتر است بدانید اگر دعوتنامه توریستی مجارستان را نداشته باشید برای گرفتن ویزا باید مدارک رزرو هتل یا محل اقامتتان را به سفارت تحویل دهید.

دعوت نامه مجارستان از نوع کاری

پس از اینکه این نوع دعوتنامه مجارستان خود را دریافت کردید بلافاصله برای اخذ ویزا تعیین وقت سفارت مجارستان کنید. معمولا زمان گرفتن این نوع ویزا با توجه به ضرورت کار کم است و پس از گذراندن مراحل مربوطه به راحتی ویزا صادر می شود. فقط حواستان را جمع کنید تا موقع تحویل مدارک کسری نداشته باشید که درخواست ویزایتان به راحتی رد می شود و فرصت کاریتان را از دست خواهید داد.

یکی از مراحل سخت مهاجرت کاری گرفتن دعوتنامه کاری است چرا که کارفرما باید همه جوره متعهد شود که مسئولیت شما و هزینه های مدت اقامتتان را در مجارستان می پذیرد. و هر گونه تعدی و خلاف شما از قوانین او را به دردسر خواهد انداخت. پس باید زمان و انرژی زیادی را صرف راضی کردن کارفرمای مورد نظر برای نوشتن یک دعوتنامه خوب کاری کنید.

اگر شخصی که با دعوت نامه مجارستان تقاضای ویزای کاری می کند سرپرست خانواده باشد می تواند برای سایر اعضای خانواده نیز در خواست ویزا بدهد. یکی از انواع ویزاهایی که برای دریافت آن قطعا به دعوتنامه مجارستان نیاز دارید، ویزای کاری این کشور است. اگر از سمت شرکت مربوطه یا کارفرمایی که قرار است شما را استخدام کند نامه ای که قصد و هدف دقیق ورود شما را به مجارستان مشخص کند نداشته باشید دلیلی ندارد که افسر مربوطه به شما ویزای کاری بدهد.

دعوتنامه مجارستان از نوع خویشاوندی

این مدل از دعوتنامه مجارستان توسط خانواده و فامیل درجه یک برای سایر خویشاوندان نزدیک ارسال می شود و ماهیتی شبیه به دعوتنامه توریستی دارد. این دعوتنامه باید توسط افرادی نوشته شود که مدت ها است در این کشور اقامت دارند و دارای تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های مسافران هستند.

دعوت نامه مجارستان از نوع تجاری

اگر تمایل به راه اندازی یک کسب و کار در مجارستان یا شرکت در قرارداد یا امور تجاری دارید قطعا نیاز به دعوتنامه تجاری دارید. فردی که دعوت نامه تجاری مجارستان را می نویسد ضمانت می کند که شما توانایی تجارت و پرداخت هزینه های محتمل را دارید. در این نوع دعوت نامه ذکر جزییات کسب و کار تجاری ضروری است. برای مقاصد تجاری در سطح بین الملل داشتن سواد بالا بسیار ضروری است پس بهتر است دعوت نامه به انگلیسی نوشته شود و مدارک تمام و کمال ضمیمه دعوتنامه مجارستان شوند.

دعوت نامه مجارستان از نوع نمایشگاهی

دعوتنامه نمایشگاهی باید از طرف شرکت‌ ها، فستیوال ها یا اشخاصی که می خواهند کالاها و محصولات شما را در نمایشگاه های خودشان به نمایش بگذارند ارسال شود. با در دست داشتن این دعوتنامه می توانید به راحتی از نمایشگاه های مختلف بازدید کنید و تولیدات بین المللی را ببینید. در این نوع دعوتنامه مجارستان نیز شخص دعوت کننده متضمن می شود تا تمام هزینه های اقامتی دعوت شونده را بپردازد. دعوت نامه نمایشگاهی مجارستان از نوع کوتاه مدت است.

دعوتنامه مجارستان از نوع تحصیلی

اگر علاقه به تحصیل در کشور مجارستان را دارید باید بدانید بدون داشتن دعوتنامه مجارستان توانایی اخذ ویزای مجارستان را ندارید. پس اولین اقدام شما باید گرفتن پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های مجارستان باشد.

دعوت نامه مجارستان از نوع پزشکی

این دعوتنامه برای کسانی است که تمایل به ادامه معالجه و استفاده از خدمات پزشکی کشور مجارستان دارند و برای این کار باید ویزای پزشکی مجارستان را داشته باشند. یکی از کارهایی که روند اخذ ویزای پزشکی را تسریع می کند داشتن دعوت نامه پزشکی مجارستان است. این دعوت نامه باید توسط یکی از مراکز درمانی کشور مبدا یا توسط یک پزشک متخصص نوشته شده باشد. برای موفقیت این نوع دعوت نامه باید تمام مدارک و گزارش های پزشکی، سوابق بیماری و نامه های پزشک، وقت تعیین شده توسط پزشک، رسید پرداخت وجه را ضمیمه پرونده کرد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه مجارستان

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه مجارستان را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوت نامه مجارستان، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به مجارستان که نوع دعوت نامه مجارستان را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

مدت اعتبار دعوت نامه مجارستان

اگر دعوتنامه مجارستان را گرفته اید باید بگوییم که هر چه زودتر دست بجنبانید چون مدت اعتبار هر نوع از دعوت نامه مجارستان (توریستی، کاری، تجاری، گردشگری، تحصیلی و…) تنها ۳۶۵ روز است که با توجه به طولانی بودن پروسه جمع آوری مدارک و ترجمه رسمی امکان باطل شدن دعوت نامه وجود دارد.

سفارت کشور مجارستان در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *