یونان در میان گردشگران سراسر جهان به عنوان یک کشور تاریخی معرفی شده است. این کشور در قاره اروپا و بخش جنوبی جزیره بالکان واقع شده است. مساحت کشور یونان 131940 کیلومتر مربع است که جمعیتی نزدیک به 11 میلیون نفر را در خود جای داده است. دین اکثر مردم یونان، یهود ارتدکس بوده اما اقلیت های دیگری مانند کاتولیک هم وجود دارد که تعداد بسیار اندکی را شامل می شوند. وجود دعوتنامه یونان یکی از مهم ترین گام های اخذ ویزا محسوب می شود.

کشور یونان

زبان رسمی در این کشور همان زبان یونانی می باشد که زبان بسیار دشواری است. یونان دارای آب و هوایی آفتابی است و بهترین زمان سفر به یونان اواسط ژانویه تا پایان ماه آگوست می باشد. شهر آتن، پایتخت یونان محسوب می‌شود و پس از آتن شهرهای تسالونیکی، پاتراس و هراکلیون از بزرگ ‌ترین شهرهای این کشور هستند. یونان به دلیل زیبایی های طبیعی و تاریخ شگفت انگیزش شهرت جهانی دارد. غذاهای یونانی تحت تاثیر آشپزی ترکی و خاورمیانه قرار گرفته است.

دعوت نامه یونان

یونان از دسته کشورهایی است که برای سفر به آن با هر هدفی باید به فکر ویزا باشیم. یکی از گزینه های بسیار عالی که مسیر اخذ ویزا را آسانتر می کند. دعوت نامه یونان است. در نظر داشته باشید که دعوتنامه یونان در چندین مدل است. دعوتنامه به گواهی مهر و امضا شده ای گفته می شود که از سوی فرد حقیقی از یونان ارسال می شود و در آن از فرد متقاضی دعوت می شود که به یونان سفر کند. این دعوتنامه می تواند با اهداف مختلف صادر شود که با توجه به هدف سفر فرد متقاضی تعیین می شود.

به طور کلی دعوتنامه یونان در شکل و یا فرم خاصی نبوده و قالب بندی خاصی برای آن در نظر گرفته نشده است اما اطلاعات وارد شده در فرم دعوتنامه یونان بسیار مهم است و باید در خصوص مقصد و همینطور هدف از سفر صحبت شود. از انواع دعوتنامه یونان از جمله دعوتنامه توریستی یا تجاری یا نمایشگاهی می تواند روند کار را برای گرفتن شینگن از این کشور بسیار راحت تر کند.

انواع دعوتنامه یونان

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوت نامه خویشاوندی، دعوت نامه تجاری، دعوت نامه پزشکی جهت درمان، دعوت نامه کاری، دعوت نامه نمایشگاهی و دعوت نامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه یونان از نوع تجاری

شما برای انجام سفرهای تجاری و همینطور شرکت در یک سری از کنفرانس ها و یا دوره های پژوهشی آموزشی نیاز به دعوتنامه تجاری دارید و برای تنظیم این دعوتنامه نیاز به یک سری مدارک است.برای دعوت نامه یونان از نوع تجاری شرکت و یا سازمان میزبان باید دعوت نامه این کشور را به طور دقیق و البته رسمی تنظیم کند. مدت سفر و همینطور یک سری تعهدات مالی از سوی دعوت کننده باید در گواهی دعوت نامه یونان به طور مفصل قید شود. شما با داشتن دعوت نامه تجاری یونان و همچنین ارائه مدارک لازم برای دریافت ویزای یونان در کمترین زمان ممکن اقدام نمایید.

دعوت نامه یونان از نوع خانوادگی

برای اخذ دعوتنامه یونان از نوع خانوادگی باید یک سری مدارک تهیه شود. در این دعوتنامه باید اطلاعات دعوت کننده و دعوت شونده ذکر شود در واقع این اطلاعات شامل نام، نشانی ، تلفن و همینطور ایمیل است. در فرم دعوت نامه باید قید شود که تعهدات مالی برای فرد متقاضی فراهم شده است و در بخش هدف باید شخص دعوت کننده برای دیدار اقوام خود سفر می کند و قصد اقامت دائم ندارد. برای سفر به یونان از این طریق بهتر است از دعوتنامه یونان از نوع خویشاوندی استفاده کنید.

دعوتنامه یونان از نوع کاری

دعوت نامه کاری برای افراد خاصی ارسال می شود. به طور کلی با توجه به مدرک و همینطور سوابق تحصیلی و از طرفی میزان آشنایی شما با زبان دوم امکان دارد که از سوی کارفرما در یونان نامه ای رسمی ارسال شود و از شما بخواهد که مشغول به کار در شرکت او شوید. در نظر داشته باشید که اغلب اخذ دعوتنامه یونان از نوع کاری دشوار است زیرا در وهله اول باید یک فرد خارجی  برای کار در کارخانه و همینطور شرکت شما را تضمین کند و قطعا تضمین مالی و خسارت های موجود، کار بسیار پر مسئولیتی است.

قطعا بارها دیده شده است که اغلب متقاضیان پس از طی مدت زمانی از ادامه این مسیر منصرف می شوند. در واقع برای اخذ ویزای کار و همینطور تنظیم دعوتنامه یونان باید بتوانید کارفرما را راضی کنید که اگر فرد غیر آشنا با شما باشد عملاً این کار غیر ممکن خواهد بود. به عبارتی بهتر همیشه استخدام یک شهروند به مراتب بسیار ساده تر از فرد خارجی است.

دعوتنامه یونان از نوع تحصیلی

دعوتنامه تحصیلی از دیگر دعوتنامه های در بین انواع دعوتنامه های یونان است. این دعوتنامه معمولا برای دانشجویان دیگر کشورها ارسال می شود تا آنها بتوانند در کشور یونان ادامه تحصیل بدهند. یک سری از دانشگاه های بسیار معتبر در یونان هر ساله بر اساس رزومه و ریز نمرات افراد اقدام به جذب دانشجو می کنند. جذب این سری از دانشگاه ها با دعوتنامه همراه است و در واقع طی یک فراخوان اعلام می کنند که افراد متقاضی مدارک خود را ارسال کنند. پس از بررسی مدارک و مشخص شدن افراد مورد نظر، دعوتنامه یونان از نوع تحصیلی برای فرد ارسال شده و تمامی قوانین در آن به دقت نوشته می شود.

اطلاعات دانشجو و همینطور شرایط مالی که قرار است در طول تحصیل تقسیم شود در دعوتنامه یونان قید می شود در واقع تعهدات مالی با توجه به نوع درخواست تحصیلی طی خواهد شد و مشخص می شود که آیا دانشگاه هزینه مالی فرد را پوشش می دهد و یا خود او باید شهریه دانشگاه و همینطور سایز هزینه ها را متقبل شود.

دعوت نامه یونان از نوع نمایشگاهی

دعوتنامه نمایشگاهی جهت بازدید از نمایشگاه های کشور یونان صادر می شود. معمولا دعوتنامه یونان از نوع نمایشگاهی از طرف شرکت ها برای تاجرین کشورهای مختلف ارسال می شود و از آن ها خواسته می شود تا در نمایشگاه های مهم یونان حضور داشته باشند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوت نامه یونان

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه یونان را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوت نامه یونان، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به یونان که نوع دعوت نامه یونان را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور یونان در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *