شاید شما نیز از جمله کسانی باشید که علاقه به سفر به یکی از کشور های اروپایی و یا اقامت در آن ها دارید. یکی از کشور های خوب در اروپا که می توانید برای ویزا و دعوت نامه ان اقدام نمایید فنلاند می باشد. دعوتنامه فنلاند موضوعی است که قصد داریم به صورت کامل به بررسی آن بپردازید و به طور کامل به شما نحوه دریافت دعوتنامه فنلاند و انواع آن را توضیح بدهیم پس با ما همراه باشید.

کشور فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای شمال اروپا می باشد. فنلاند طی سال های اخیر توانسته است تا بهترین سطح از زندگی را برای مردم خود به ارمغان بیاورد و در بین کشور های اروپایی به یکی از بهترین کشور ها با کیفیت زندگی بالا تبدیل شود. پایتخت این کشور هلسینکی می باشد. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و واحد پول آن نیز یورو می باشد.

در این کشور زبان فنلاندی و زبان سوئدی رسمیت دارند و نود درصد مردم فنلاندی زبان می باشند. اگر بخواهیم از نظر مساحت این کشور را بررسی کنیم باید بدانید که فنلاند هشتمین کشور بزرگ اروپا می باشد و در جهان نیز در رده 65 قرار گرفته است. همچنین این کشور لقب کم تراکم ترین کشور را نیز در اتحادیه اروپا از آن خود کرده است.

دعوت نامه فنلاند

برای رفتن به کشور فنلاند برای هر مقصدی باید ابتدا اقدام به تهیه دعوتنامه فنلاند نمایید. تنها با داشتن دعوتنامه فنلاند می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید و به صورت بلند مدت و یا کوتاه مدت به این کشور سفر کنید. دعوت نامه به دو دسته کلی رسمی و غیر رسمی دسته بندی می شود. دعوت نامه رسمی فنلاند به این گونه می باشد که فردی که برای شما دعوتنامه فنلاند را ارسال می کند باید هزینه های سفر شما را نیز بر عهده بگیرد. در این صورت است که باید شرایط مالی فرد ارسال کننده دعوت نامه بررسی شود و در صورتی که از تمکن مالی کافی برخوردار باشد.

انواع دعوتنامه فنلاند

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوت نامه توریستی فنلاند

اگر دوست دارید به کشور زیبای توریستی فنلاند سفر کنید باید بگوییم که باید به سراغ دریافت دعوتنامه فنلاند بروید. دریافت دعوتنامه فنلاند برای توریست ها یک امر رایج می باشد و مرسوم ترین نوع دعوتنامه فنلاند نیز به شمار می رود. این دعوتنامه به گونه ایست که باید از طرف یکی از اقوام و یا آشنایان شما در این کشور برای شما ارسال شود. دعوتنامه فنلاند توریستی نیز به دو صورت رسمی و غیر رسمی می باشد. این دعوتنامه به کسانی که قصد گرفتن ویزای شینگن را دارند کمک شایانی می کند و با داشتن آن می توانند با تعیین وقت سفارت فنلاند در روند کار خود تسریع ایجاد نمایند.

دعوتنامه فنلاند از نوع خویشاوندی

ازدیگر انواع دعوتنامه فنلاند می توان به دعوت نامه فنلاند برای دیدار از اقوام اشاره نمود. لازم به ذکر است که شخص دعوت شونده باید خودش در سفارت حضور یابد درحالیکه دارای گذرنامه معتبر با تاریخ اعتبار طولانی باشد و نکته دیگر اینکه افراد کمتر از 18 سال نیز باید اجازه نامه رسمی از طرف والدین خود داشته باشند.

دعوت نامه فنلاند از نوع کاری

این نوع از دعوت نامه فنلاند برای مقاصد کاری صادر می شود. این دعوتنامه می تواند از طرف یکی از شرکت های معتبر در فنلاند برای شما ارسال شود. نکاتی که باید توجه کنید این است که حتما باید هدف از سفر به صورت کامل شرح داده شده باشد و حتما مهر شرکت مربوطه نیز پای این دعوت نامه خورده باشد تا بتوان به آن استناد نمود. دریافت این دعوت نامه کمی مشکل می باشد زیرا کارفرما و شرکتی که شما قرار است در آن مشغول به کار شوید باید بتواند شما را تضمین نماید.

از این رو کمتر شرکت فنلاندی علاقه به جذب نیرو از سایر کشور ها دارد. بعد از اینکه مراحل کسب دعوت نامه فنلاند با موفقیت انجام شد. دعوتنامه فنلاند به صورت الکترونیکی با یک کد رهگیری برای شما ارسال خواهد شد. البته باز هم تاکید می کنیم که دریافت دعوتنامه فنلاند به قصد کار بسیار دشوار می باشد زیرا هر گونه خطا و تخلفی از جانب شما در کشور فنلاند می تواند به ضرر کارفرما شما تمام شود. از این رو شرکت های فنلاندی بیشتر به جذب نیروهای بومی روی می آورند.

دعوتنامه فنلاند از نوع تجاری

قطعا اگر با اهداف تجاری بخواهید وارد کشور فنلاند شوید باید قبل از اخذ ویزا دعوتنامه تجاری فنلاند دریافت کرده باشید چرا که بدون این دعوت نامه امکان دریافت ویزای تجاری فنلاند نمی باشد. سفر تجاری به فنلاند این معنی را می دهد که شما برای برقراری روابط تجاری، بستن قرارداد، سرمایه گذاری و یا گسترش فعالیت کاری خود قصد سفر به فنلاند را دارید. دعوتنامه فنلاند از نوع تجاری از سوی یک شرکت فنلاندی ارسال می شود و محتوای آن شامل اطلاعات شرکت مبدا و مقصد می شود. زمانی که برای درخواست ویزای فنلاند به سفارت می روید باید این دعوتنامه فنلاند را به همراه سایر مدارک به طور کامل و دقیق به سفارت تحویل نمایید.

دعوت نامه فنلاند از نوع تحصیلی

برای دریافت این دعوت نامه با یکی از دانشگاه های مطرح این کشور مکاتباتی را انجام دهید در صورت پذیرش از طرف این دانشگاه، برای شما دعوتنامه فنلاند از طرف خود دانشگاه صادر می شود. پس از آن می توانید با داشتن این دعوت نامه به سفارت مراجعه کرده و نسبت به دریافت ویزای تحصیلی فنلاند اقدام نمایید.

دعوتنامه فنلاند از نوع نمایشگاهی

برگزاری نمایشگاه های مختلف در کشور فنلاند باعث شده است که سالانه تعئداد زیادی دعوتنامه نمایشگاهی فنلاند برای متقاضیان ارسال شود. دعوتنامه فنلاند که برای شما ارسال می شود یا باید از طرف یکی از ارگان های مسئول در فنلاند و یا از طرف یکی از شرکت های حاضر در نمایشگاه باشد. درون دعوت نامه از نوع نمایشگاهی باید هدف از سفر به طور کامل در این دعوت نامه فنلاند ذکر شود. مدت اعتبار این دعوت نامه نیز از شروع تا پایان نمایشگاه مربوطه می باشد و می توانید در طول این مدت اقدام به دریافت ویزای فنلاند نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه فنلاند

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه فنلاند را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوت نامه، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به فنلاند که نوع دعوت نامه را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور فنلاند در تهران

در سال 2016 سفارت فنلاند پروسه درخواست ویزا را به همراه دعوت نامه سپری کرد و موراد مربوط به درخواست ویزا در مرکزی به همین نام در تهران انجام می شود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *