دانمارک عضو سازمان ملل و ناتو است. کپنهاگن پایتخت کشور دانمارک است و درحدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد. در کشور دانمارک اختلاف درآمد مردم بسیار کم است و از این منظر رتبه اول جهان را در اختیار دارد. فساد اداری در کشور دانمارک پایین ترین رتبه در جهان را دارد و مردم آن در نظرسنجی‌ها راضی ترین مردم جهان شناخته شده‌اند. کشور دانمارک از کشورهای مرفه اروپایی به حساب می ‌آید. دعوتنامه دانمارک بسیار مهم است.

از این رو افراد بسیاری در سراسر جهان این کشور را برای زندگی، تحصیل، کار و تجارت انتخاب می کنند. این کشور رشد اقتصادی خوبی دارد و مکان خوبی برای سرمایه گذاری و مبادلات تجاری محسوب می شود. باغ های تیوولی،  کاخ کریستینبورگ، موزه ملی دانمارک، ینهاون، برج مدور، کاخ آمالین برگ، پل اورسوند، موزه فضای باز، قلعه کرانبورگ، قلعه اگسکوف و جزایر فارو از جمله اماکن گردشگری توریستی کشور دانمارک محسوب می شوند.

دعوتنامه دانمارک

در صورت نداشتن دعوتنامه دانمارک کار شما برای اخذ ویزا بسیار دشوارتر خواهد شد. با داشتن دعوتنامه دانمارک روند گرفتن ویزا آسان‌ تر خواهد شد ولی این به معنای صدور حتمی ویزا نیست. اعتبار دعوت نامه دانمارک به طور معمول از زمانی که صادر می ‌شود ۶ ماه است و شما باید پیش از تمام شدن اعتبار دعوتنامه اقدام به اخذ ویزا نمایید. اگر در دعوت نامه دانمارک سه ماه حضور شما در کشور دانمارک ذکر شده باشد شما برای افزایش مدت اقامت خود باید مدرکی دیگری برای توجیه سفارت دانمارک ارائه دهید و تمکن مالی خود را برای اقامت بیشتر اثبات کنید.

انواع دعوتنامه دانمارک

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوت نامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه دانمارک از نوع توریستی

دعوت نامه دانمارک توریستی از رایج ترین انواع دعوتنامه ها می باشد. در دعوتنامه دانمارک توریستی است افراد در کشور میزبان به جهت تفریح و گردش برای خانواده و دوستان خود دعوتنامه ارسال می ‌کنند. این دعوتنامه دانمارک این اجازه را به شما می دهد که از جاذبه های گردشگری و توریستی این کشور بازدید کنید و با اماکن دیدنی و تاریخی کشور دانمارک آشنا شوید. با ارسال دعوت نامه دانمارک توریستی از طرف دوستان و آشنایان تان تازه کار شما برای اخذ ویزا آغاز می ‌گردد و نباید تصور این را داشته باشید که صرف دعوت نامه دانمارک مجوز به ورود به کشور دانمارک است.

دعوت نامه دانمارک از نوع کاری

در دعوتنامه کاری در صورت استخدام توسط شرکت یا کارفرمای خارجی آن شرکت می تواند برای شما دعوتنامه جهت کار در کشور میزبان ارسال کند‌. جهت ارسال دعوتنامه دانمارک ابتدا کارفرما باید اجازه استخدام نیروی کار خارجی را از اداره کار کشور خود دریافت کرده باشد و پس از ارسال دعوتنامه دانمارک کارفرما باید مهاجری که قرار است استخدام شود در اداره مهاجرت کشور خود ضمانت کند. شرکت میزبان باید نام، آدرس، شماره ثبت شرکت و تلفن خود را درج کند. شما می توانید با اخذ ویزای کاری دانمارک به وسیله دعوت نامه دانمارک از کارفرمای خود به محض ورود به خاک دانمارک مشغول به کار شوید.

دعوتنامه دانمارک از نوع خویشاوندی

چنانچه قصد دیدن خانواده و آشنایان خود را در دانمارک دارید باید از شخص مورد نظر دعوتنامه دانمارک داشته باشید. فردی که اقدام به ارسال دعوت نامه دانمارک برای آشنایان خود می کند باید نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت فرد میهمان، هدف از سفر به دانمارک، تاریخ برگشت میهمان، تضمین حمایت مالی و محل اقامت و نوع نسبت با شخص میزبان را در دعوت نامه دانمارک بنویسد. باید نام خود و محل زندگی خود، تعداد اعضای خانواده و شغل در کشور دانمارک را نیز درج کند.

بهتر است برای اخذ راحت تر ویزا از قبل بلیط هواپیما رفت و برگشت و هتل خود را در صورت اقامت در هتل رزرو نمایید. پیش از اقدام به اخذ ویزا برنامه های سفر خود را تنظیم کنید که درصورت صدور ویزا مدت زمان آن تغییر نخواهد کرد. درصورت اتمام مهلت ویزای دانمارک، شما برای تمدید ویزای خود باید کشور دانمارک را ترک کنید.

دعوت نامه دانمارک از نوع تجاری

برای اخذ ویزای دانمارک از نوع تجاری باید دعوتنامه دانمارک برای شما فرستاده شده است. دعوتنامه تجاری به منظور تجارت بین شرکت ‌های دو کشور فرستاده می شود. در دعوتنامه تجاری شرکتی در یک کشور خارجی از افرادی در یک شرکت دیگر دعوت به همکاری به عمل می آورد. هدف از این دعوتنامه بازدید افراد برای خرید محصول آن شرکت و مبادلات و کارهای تجاری و اقتصادی است.

دعوتنامه دانمارک از نوع نمایشگاهی

سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای بازدید و مبادلات اقتصادی و تجاری از نمایشگاه های بین المللی دانمارک به این کشور سفر می کنند. از نمایشگاه های بین المللی دانمارک می توان به نمایشگاه بین المللی حمل و نقل، صنعت دریانوردی، فناوری اطلاعات، صنایع قایق قایقرانی و غیره اشاره کرد. برای شرکت در نمایشگاه های دانمارک نیاز به دعوتنامه دانمارک دارید و بدون ارائه دعوت نامه دانمارک ویزا برای شما صادر نخواهد شد.

مسئولین نمایشگاه می ‌توانند برای شما دعوت نامه نمایشگاهی ارسال کنند. شما می توانید از دعوت نامه های دیگر نیز برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی دانمارک استفاده کنید. برای مثال با داشتن دعوت نامه خویشاوندی یا تحصیلی یا کاری و… و اخذ ویزا در زمانی که در کشور دانمارک به سر می برید می توانید از نمایشاه های بین المللی این کشور بازدید کنید.

دعوت نامه دانمارک از نوع تحصیلی

دانشگاه های دانمارک از رتبه علمی بالایی در سطح جهان برخوردارند و از این رو افراد زیادی برای تحصیل به این کشور سفر می کنند.  پس از ارائه درخواست ادامه تحصیل در دانشگاه های دانمارک در صورت پذیرش توسط یکی از دانشگاه های دانمارک برای شما دعوت نامه تحصیلی از طرف دانشگاه موردنظر ارسال می شود. دعوت نامه تحصیلی سندی است که طی آن ویزای تحصیلی برای شما صادر خواهد شد که به وسیله آن می توانید در دانشگاه مربوطه ثبت نام کنید. به مدت زمان دعوت نامه دانمارک دقت داشته باشید و قبل از به اتمام رسیدن اعتبار دعوتنامه اقدام به اخذ ویزا از وقت سفارت دانمارک در تهران نمایید. برای صدور ویزای تحصیلی حضور دانشجو در سفارت دانمارک الزامی است تا درصورت مصاحبه در آنجا حاضر باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه دانمارک

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه دانمارک را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوت نامه دانمارک، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به دانمارک که نوع دعوت نامه دانمارک را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور دانمارک در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *